Rajnoch o gólu Sparty: Silvestrovské rozuzlení. Hašek nechápal domácí

Autor: kub
2
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Sparta poprvé v sezoně dokázala vyhrát tři zápasy v řadě, nicméně její vítězná trefa v derby na hřišti Bohemians (1:0) vzbudila velké emoce. Asistent Radek Kotík totiž během akce chybně odmával ofsajd nahrávajícího Bořka Dočkala, načež domácí přestali hrát. „Silvestrovské rozuzlení,“ komentoval s úsměvem Jan Rajnoch ve studiu O2 TV Sport gól Benjamina Tetteha, který sudí Zbyněk Proske nakonec správně uznal až po konzultaci s videorozhodčím.

Nudný zápas plný nepřesností a zkažených přihrávek spěl k bezgólové remíze, jenže aktivnější hosté pevnou obranu Bohemians přece jen prolomili. V 84. minutě si na průnikovou přihrávku Guélora Kangy naběhl Bořek Dočkal a z první našel Benjamina Tetteha, který přes bránícího Daniela Köstla propasíroval míč do sítě.

Jak jste situaci viděli vy? Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>

Jenže asistent Radek Kotík odmával Dočkalovi ofsajd a sudí Zbyněk Proske na jeho popud branku neuznal. Opakované záběry však prokázaly, že sparťanský kapitán se proti pravidlu o postavení mimo hru neprovinil, takže Proske na popud VAR svůj verdikt zcela otočil a ukázal do středového kruhu. Což domácí tým i jeho lavička nesly s velkou nelibostí.

Lukáš Hůlka z Bohemians zastavuje Guélora Kangu

„Když přijede VAR na Bohemku, je vždycky nějaká událost,“ kroutil hlavou expert Jan Rajnoch ve studiu O2 TV Sport.

„Rozhodčí Proske pravděpodobně pískal až poté, co byl míč v síti. Domácí hráči mohli být ze zdviženého praporku zmatení, ale hraje se dál,“ krčil rameny druhý expert Martin Hašek starší.

„Hráč má přestat, až když pískne rozhodčí,“ souhlasil s ním Rajnoch.

Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1

Ke spornému momentu došlo i v prvním poločase, kdy domácí Jhon Mosquera bezohledným skluzem sestřelil sparťanského stopera Dávida Hancka. Slovenský reprezentant mohl být rád, že z ostrého faulu vyvázl bez zranění, Proske však Mosquerovi ukázal v 17. minutě jen žlutou kartu.

„Před zápasem jsem říkal, že Bohemka hraje tvrdě, ale ne záludně, ale teď musím vzít svá slova zpět. Tohle bylo tvrdý i záludný, já bych to trestal červenou kartou,“ prohlásil bývalý kouč klokanů Hašek.

Bohemians - Sparta: Tohle není červená? Mosquera zajel do Hancka a mohl být rád za žlutou kartu

Domácí:

Hosté: 84. Tetteh

Domácí: Valeš – M. Dostál, Köstl, Bederka, Bartek – Jindřišek (C), Ljovin (89. Keita) – Květ (57. Vodháněl), Hronek (71. Vaníček), Hůlka – Mosquera (46. Osmančík).

Hosté: Heča – Sáček (75. Vindheim), Hancko, Štetina, M. Frýdek – Trávník (89. Karabec) – Hložek, Kanga, Dočkal (C) (89. Mandjeck), Moberg Karlsson (78. Matěj Hanousek) – Kozák (46. Tetteh).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905