SESTŘIH: Slavia - Plzeň 0:0. Šlágr bez gólů, Hruška chytil velké šance

7
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Očekávaný šlágr gól nepřinesl. Slavia remizovala ve 28. kole FORTUNA:LIGY s Plzní 0:0 a drží osmibodový náskok v čele tabulky. Dvě velké šance domácích pokryl Aleš Hruška, kterého zblízka nedokázal překonat Lukáš Masopust ani Nicolae Stanciu. Pražané i tak mohou být spokojenější, díky remíze se přiblížili k obhajobě titulu. Západočeši v osmém jarním ligovém duelu po zimním příchodu slovenského trenéra Adriana Guľy poprvé nezvítězili.

V Edenu se hrál poslední ligový zápas, na který kvůli opatřením proti novému koronaviru mohlo jen 300 osob. Od pondělí se sportovních akcí bude moci účastnit 500 lidí. Červenobílí proti Plzni přišli o podporu fanoušků, pár desítek příznivců se aspoň sešlo před branami stadionu a jejich chorály doléhaly až na hřiště.

Slavii se do sestavy vrátili uzdravení defenzivní záložníci Ševčík s Holešem, Plzeň pak nastoupila v očekávaném složení. Pražané začali aktivněji a vysokým presinkem nepouštěli Viktorii k její kombinační hře.

V úvodu těsně nedosáhl na míč skluzující Tecl, v osmé minutě ze strany vypálil Bořil nad. Po čtvrthodině Coufal vysunul Tecla. Bývalý hráč Plzně vrátil míč pod sebe a Stanciuovu střelu mířící do branky odvrátil Řezník.

Ve 24. minutě měli červenobílí další šanci, tentokrát mířil těsně nad Provod, který je plzeňským odchovancem. Hosté ve druhé části první půle srovnali krok a v 36. minutě zahrozili, Čermákova technická rána však skončila těsně vedle.

Za necelých pět minut mohl jít sám na Koláře hostující Kovařík, který si však špatně zpracoval míč. Těsně před pauzou zachránil Západočechy brankář Hruška, když zblízka vychytal Masopusta.

V druhé půli jako první zahrozila Plzeň, Beauguelův volej ale zblokoval domácí obránce. Na druhé straně domácí nepotrestali zmatky v hostující obraně a v 58. minutě se v obrovské šanci neprosadil ani Stanciu, jenž zblízka trefil jen Hrušku. Vedle měl přitom úplně volného Masopusta.

V 67. minutě sehráli hosté rychlé brejk a po Řezníkově centru hlavičkoval těsně vedle Čermák. V 78. minutě těsně nedosáhl na centr Tecl. Hosté vzhledem k osmibodové ztrátě v tabulce potřebovali zvítězit, ale k žádnému velkému závěrečnému tlaku se nedostali. Plzeňští na stadionu Slavie bodovali po předchozích šesti porážkách za sebou.

Tribuna Sever fandila před stadionem

Domácí: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Ševčík, Holeš (90+6. Frydrych) – Masopust (86. Hellebrand), Stanciu, Provod – Tecl (86. Musa).

Hosté: A. Hruška – Hejda, Brabec (C), Limberský, Řezník – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Kayamba (90+4. M. Havel), Beauguel (90. Chorý), J. Kovařík (71. J. Kopic).

Slavia - Plzeň: Bez diváků a přece s dýmovnicí! V Edenu se muselo přerušit

Slavia - Plzeň: Řezníkův centr líznul Čermák a nechybělo moc, aby míč zapadl k tyči

Slavia - Plzeň: Sražený centr napálil Provod a nemířil vůbec špatně

Slavia - Plzeň: Tohle zavánělo gólem! Ránu Stancia před bránou zablokoval Řezník

Slavia - Plzeň: Bořil vyslal tvrdou ránu, která skončila nad bránou

Slavia - Plzeň: Masopustovi k zakončení chyběl krok

7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905