7. června 2020 • 18:46

SESTŘIH: Teplice - Jablonec 1:2. V závěru rozhodl Kratochvíl, trefil se i Jeřábek

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Teplic prohráli v 28. kole nejvyšší české ligy s Jabloncem 1:2 gólem Miloše Kratochvíla v nastaveném čase. Za hosty se proti bývalému klubu prosadil ještě Michal Jeřábek. Další bývalý hráč Teplic v jabloneckém dresu Jan Krob neproměnil v 85. minutě penaltu. Za domácí skóroval Jakub Řezníček.

Teplice se snažily o aktivní vstup, ale první se radovali Jablonečtí, kteří výborně zvládli dva rohové kopy ve 20. minutě. Při prvním Hübschman prodloužil hlavou míč k Doležalovi, kterého ale ještě brankář Grigar vychytal. Jenže následoval pokus od druhého praporku, opět prodloužení jabloneckého kapitána a nabíhající Jeřábek už svému nedávnému spoluhráči Grigarovi pokazil možnost vychytat 100. zápas bez inkasovaného gólu. Exteplický hráč dal okamžitě najevo, že vzhledem k nedávnému ochodu ze Stínadel trefu nechce příliš slavit.

SESTŘIH: Teplice - Jablonec 1:2. Krob neproměnil penaltu, Kratochvíl rozhodl v závěru

Domácí poté v houstnoucím dešti pochopili, že jejich dosavadní stereotypní hra je může dostat do ještě větší krize. Především centry z levé strany se snažili dostat za jabloneckou obranu, ale bez úspěchu.

Teplickým hráčům se to podařilo až po změně stran. Ve 48. minutě vyslal Trubač střelu, kterou sice gólman Hrubý vytlačil, ale dobíhající Řezníček vyrovnal a zavelel k domácímu tlaku.

Od té chvíle měli Tepličtí většinou navrch i další možnosti k otočení skóre. Nejblíže k tomu byl přesně po hodině hry znovu Řezníček, který tlačil hlavou míč přesně pod břevno, ale Hrubý ho dokázal skvělým zákrokem zneškodnit.

Hosté zahrozili znovu až deset minut před koncem, kdy si po nebezpečném centru málem Čmovš vstřelil vlastní branku. Po nenápadném centru do šestnáctky se pak v souboji se stejným hráčem zřítil teatrálně k zemi Doležal. Sudí Ginzel ukázal na penaltu a rozhodnutí nezměnil ani po shlédnutí videa. Jenže možnost rozhodnout ještě nevyužil další bývalý teplický obránce Krob. Na druhé straně měl domácí Žitný před koncem také velkou šanci, kterou zmařil znovu Hrubý.

A pak přišla nečekaná rychlá akce ve třetí minutě nastaveného času: Holík postrčil míč ke Kratochvílovi a jeho rána znamenala rozhodující gól a velkou radost pro hosty. Jablonec v lize porazil Teplice popáté za sebou.

Domácí: 48. Jakub Řezníček

Hosté: 20. Jeřábek, 90+3. Kratochvíl

Domácí: Grigar – Vondrášek (C) (88. Paradin), Čmovš, Kodeš (46. J. Mareš), Hýbl (46. Radosta) – Žitný, Kučera, Mareček, Trubač, Moulis (88. Černý) – Jakub Řezníček.

Hosté: V. Hrubý – Li. Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob – Hübschman (C) – Matoušek (65. Pleštil), Kratochvíl, Považanec (90+6. Dočekal), Sýkora (90+4. T. Pilík) – Doležal.

Teplice - Jablonec: Žitný mohl rozhodnout, v závěru ho vychytal Hrubý

Teplice - Jablonec: K penaltě se postavil Krob, Grigar ho vychytal!

Teplice - Jablonec: Penalta pro Jablonec po poradě s VAR! Čmovš trefil Jeřábka, sudí nařídil penaltu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Jablonec: Fenomenální zákrok vytáhl Hrubý proti Řezníčkovi

Teplice - Jablonec: S Trubačovou střelou si Hrubý poradil, na Řezníčka už byl krátký! Vyrovnáno 1:1

Teplice - Jablonec: Tutovka! Obrovskou příležitost zazdil Jakub Řezníček

Teplice - Jablonec: Hrubý se štěstím vyrazil střelu Řezníčka

Teplice - Jablonec: Žitný sklepával pro Kučeru, u míče byl dřív Hrubý

Teplice - Jablonec: Hosté udeřili po rohu, Jeřábek otevřel skóre, 0:1

Teplice - Jablonec: Grigar vyrazil hlavičku Hübschmana, pak si poradil i s dorážkou Plechatého

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905