SESTŘIH: Příbram - Liberec 2:1. Středočeši zvedli kotvy z posledního místa

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Příbrami v 29. ligovém kole překvapivě porazili Liberec 2:1. Středočeši poprvé od loňského srpna zvítězili v nejvyšší soutěži doma a opustili poslední místo v tabulce. Oba příbramské góly dal v úvodním dějství Martin Nový, který se v lize trefil poprvé. Za hosty ještě do přestávky snížil Jakub Pešek. Slovan má i přes porážku jistotu, že bude hrát nadstavbovou skupinu o titul.

Domácí: 18. Nový, 29. Nový

Hosté: 41. Pešek

Domácí: Melichar – Kvída, Kingue, Dramé, Nový (90+1. Pazdera) – Tregler (C), Soldát – Antwi (73. Jindráček), Zorvan (81. Pinc), Cmiljanović – Polidar (81. Slepička).

Hosté: Knobloch – Koscelník, Hromada, Mara, Mikula (C) – Alibekov, Michal (70. Kuchta) – Malinský (58. Ma. Zeman), A. Baluta (87. Beran), Pešek (87. Mashike Sukisa) – Rondić.

Domácí: Kočí, Pazdera, Slepička, Kříž, Jindráček, Pinc, Kleščík

Hosté: Nguyen, Kuchta, Zeman, Mashike Sukisa, Beran, Černický, Dvořák

Domácí: Tregler, Cmiljanović, Melichar

Hosté: Hromada, Alibekov

Julínek – Podaný, Melichar

Na Litavce, Příbram

Příbramské hřiště bylo nasáklé vodou a oba týmy se snažily mokrou plochu využít k rychlému přechodu přes střed hřiště. Hostům se to málem už ve druhé minutě podařilo, ale brejk byl zmařen včasným návratem stoperů. Ve 13. minutě mohl Severočechy rozjásat Rondič, ale jeho hlavička skončila na břevně.

Brzy Liberečtí zmařených šancí litovali. V 18. minutě totiž přišel přímý kop z hranice šestnáctky, při kterém domácí dokonale zaskočili soupeře sehraným signálem. Tři hráči Příbrami se sehnuli a Nový přes ně poslal míč do sítě gólmana Knoblocha, chytajícího teprve druhý ligový zápas.

Pro Středočechy to byla první domácí ligová branka po 319 minut a brzy přišla další. Vzájemný souboj stejné dvojice vyzněl znovu pro Nového, který ve 29. minutě využil přihrávku z levé strany a tvrdou ranou z deseti metrů zvýšil.

SESTŘIH: Příbram - Liberec 2:1. Domácí vyválčili tři veledůležité body

Hosté se zdáli být vývojem utkání zaskočeni a mohli být rádi, že jim další branky nepřidali zanedlouho Zorvan nebo Antwi. Až v závěru poločase hosté začali plnit roli papírového favorita. Po chybě Cmiljanoviče šel v 41. minutě sám na branku Pešek a snížil.

Příbram ale nabrala dostatek sebevědomí a i v druhé půli hrála dobře. Nový byl v 54. minutě blízko hattricku, jenže ve velké šanci před brankou míč minul.

Domácí povzbuzovalo již větší množství fanoušků, při zvýšení kvóty na 500 osob na stadionu se vedle permanentkářů dostali do hlediště i hráči tamní mládežnické základny. V 61. minutě mohli mít znovu radost, jenže Antwiho technická střela skončila pouze na tyči liberecké branky.

Hosté nedokázali vývoj stále více bojovného utkání zvrátit ve svůj prospěch a žádnou velkou šanci si již nepřipravili. Domácí podruhé od příchodu trenéra Pavla Horvátha zvítězili.

Příbram - Liberec: Martin Nový svoji razantní střelou otevřel skóre, 1:0

Příbram - Liberec: To byla šance! Rondič napálil pouze břevno
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Liberec: Míč se odrazil k Rondičovi, ten mířil tesně nad

Příbram - Liberec: Hromada ani Zeman nedokázali propálit Melichara

Martin Nový se snaží přehonit Jakuba Hromadu z Liberce. Nového Příbram po úspěšném duelu se Slovanem opustila poslední místo tabulky FORTUNA:LIGY.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905