SESTŘIH: Teplice - Příbram 4:0. Kanonádu režíroval dvougólový Řezníček

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Příbrami v závěrečném 30. kole základní části první ligy utrpěli v Teplicích debakl 0:4 a do nadstavbové skupiny o záchranu půjdou z posledního místa tabulky. Dva góly dal bývalému mužstvu Jakub Řezníček, jednou skórovali Patrik Žitný a Daniel Trubač. Domácí brankář Tomáš Grigar vychytal jubilejní stou nulu v nejvyšší soutěži. Dvanáctí Severočeši vyhráli poprvé po pěti ligových zápasech.

Domácí: 39. Jakub Řezníček, 41. Žitný, 65. Trubač, 90+2. Jakub Řezníček

Hosté:

Domácí: Grigar – Mareček, Čmovš, Nazarov – Žitný (86. Ljevaković), Černý (89. Paradin), Kučera, Trubač (86. P. Mareš), Moulis – J. Mareš (C), Jakub Řezníček.

Hosté: Melichar – Nový (54. Slepička), Kingue, Dramé, Kvída (46. Michal Škoda) – Soldát (C) (75. Hájek), Pinc (75. Kleščík) – Antwi (46. Pazdera), Cmiljanović, Zorvan – Polidar.

Domácí: Diviš, Ljevaković, Mareš, Hýbl, Emmer, Šup, Paradin

Hosté: Hájek, Kleščík, Kočí, Kříž, Pazdera, Slepička, Škoda

Domácí: Čmovš, J. Mareš

Hosté: Kingue, Dramé, Polidar, Kingue

Berka – Paták, Dobrovolný

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Příbramští v posledních utkáních zvýšili šance na záchranu a sebevědomě začali i na Stínadlech. Ve 14. minutě se prodral do slibné šance Nový, ale na poslední chvíli mu míč uskočil. Domácí naopak ukazovali, že důvěra ve vlastní schopnosti není aktuálně jejich silnou zbraní, a zpočátku vsadili spíše na střelecké pokusy ze střední vzdálenosti.

Až ve 33. minutě nečekaně ocitl teplický Řezníček v šestnáctce ve slibné pozici, ale na přesilu čtyř hráčů soupeře neměl šanci. Na druhé straně největší šanci pro hosty vzápětí vytvořil Soldát, ale Grigar si s jeho dělovkou poradil.

SESTŘIH: Teplice - Příbram 4:0. Severočeši si po třech porážkách s chutí zastříleli

Do té doby vyrovnaný duel Tepličtí prakticky rozhodli v závěru prvního poločasu. Ve 39. minutě domácí využili špatné rozehrávky a Černý z pravé strany poslal míč Řezníčkovi před branku do pozice, kde se nemýlí. O dvě minuty další Řezníčkovu střelu brankář Melichar vyrazil míč k Žitnému a ten z dorážky přidal druhý gól.

Domácím dvě branky hodně pomohly, najednou byli nebezpečnější z každé pozice, několikrát Příbram pořádně pozlobil Jakub Mareš. Definitivní rozuzlení přinesla třetí teplická branka, kterou vstřelil v 65. minutě Trubač.

Hosté pak už neměli možnost zápas zvrátit, zvláště když byl po druhé žluté kartě vyloučen třináct minut před koncem Kingue. V nastaveném čase přidal Řezníček do rozložené příbramské defenzivy svůj druhý gól. Teplice doma v lize s Příbramí neprohrály poosmé za sebou.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905