SESTŘIH: Olomouc - Karviná 3:1. Za Sigmu dvakrát skóroval Juliš

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Olomouce zvítězili v třetím kole skupiny o udržení ve FORTUNA:LIZE nad Karvinou 3:1. Sigma se dostala do vedení ve 23. minutě po vlastním gólu Eduarda Santose. Vzápětí se z penalty trefil Lukáš Juliš a tentýž hráč přidal po přestávce i třetí branku domácích. Za hosty snížil v 58. minutě Ondřej Lingr. Porážka pro Karvinou znamená, že se minimálně nevyhne baráži, ale v posledních dvou kolech bude muset bojovat i o ni, dál jí hrozí i přímý sestup.

Domácí: 23. Santos (vl.), 33. Juliš, 52. Juliš

Hosté: 58. Lingr

Domácí: M. Buchta – Sladký (73. Látal), Greššák, Jemelka, Vepřek – Breite – Zahradníček (84. Falta), Houska (C), Daněk (65. Chytil), P. González (65. Zmrzlý) – Juliš (73. Hála).

Hosté: Bolek – Ndefe, Santos, Šindelář, Čonka – Mangabeira – Lingr (75. Guba), Janečka (C) (46. Rundić), Qose (84. Mu. Tijani) – Ba Loua, Taiwo (46. Smrž).

1546 diváků

O vítězství Olomouce, která měla jistotu prvoligové příslušnosti už před zápasem, rozhodly dva góly Lukáše Juliše a vlastní branka Eduarda Santose. Jediný úspěch Slezanů zařídil už za stavu 0:3 Ondřej Lingr a Karviná natáhla sérii bez vítězství na osm zápasů.

Do první šance zápasu si míč navedl zleva González a jeho pokus na zadní tyč zamířil těsně nad. V zajímavé pozici pak mohl zakončovat také Juliš, ale vystřelil nedůrazně. Olomouc držela míč častěji než soupeř a ve 23. minutě se ujala vedení, když si Zahradníčkův centr srazil do brány obránce Santos.

Karviná si první střelu připsala až ve 30. minutě, kdy Buchtovu pozornost vyzkoušel z uctivé vzdálenosti Qose. Stejný hráč o tři minuty později fauloval v pokutovém území olomouckého mladíka Daňka a nařízenou penaltu proměnil Juliš střelou do protipohybu brankáře Daňka.

Třetí gól domácích mohl přidat pět minut před koncem prvního poločasu Zahradníček, hostující brankář Bolek ale situaci jeden na jednoho zvládl. Těsně vedle pak ještě v nastaveném čase prvního poločasu zamířila tečovaná střela domácího Housky.

SESTŘIH: Olomouc - Karviná 3:1. Výhru Sigmy dvěma góly dirigoval Juliš

Karviná mohla snížit hned po zahájení druhého poločasu. Domácí si nepohlídali rychlé rozehrání přímého kopu a míč musel po zákroku Buchty a následné dorážce Šindeláře vykopávat z brankové čáry obránce Jemelka. Udeřilo ale na druhé straně, když Daňkovu přihrávku před prázdnou branku využil Juliš.

Hostům se přece jen podařilo snížit v 58. minutě. Ba Loua vrátil míč z levé strany do vápna přesně na Lingra, který ho střelou na zadní tyč usměrnil za Buchtova záda. Karviná si poté vytvořila velké množství velkých šancí, žádnou z nich ale neproměnila. Nejblíže byl gólu Šindelář, ale trefil břevno.

Porážka tak Karvinou odsoudila nejlépe k baráži, protože na čtvrtém místě ztrácí šest bodů na třetí Zlín, ale i kdyby ho bodově dotáhla, rozhodlo by v její neprospěch horší umístění v základní části. Dvě kola před koncem ji navíc od posledního místa zaručující přímý sestup dělí jen dva body.

Olomouc - Karviná: Ba Loua našel Čonku, toho vychytal Buchta

Olomouc - Karviná: Šindelář se pověsil do vzduchu a orazítkoval břevno!

Olomouc - Karviná: Smrže vychytal pozorný Buchta

Olomouc - Karviná: Ba Loua předložil parádní míč Lingrovi, ten zblízka nezaváhal, 3:1

Olomouc - Karviná: Daněk vymyslel gól pro Juliše, tomu stačilo nastavit nohu, 3:0

Olomouc - Karviná: Obrovský závar nedokončil Šindelář, Sigma se štěstím situaci přežila

Olomouc - Karviná: Houskův dalekonosný pokus zaplachtil těsně vedle

Olomouc - Karviná: Bolek vychytal sólo Zahradníčka

Olomouc - Karviná: Penaltu s přehledem proměnil Juliš, 2:0

Olomouc - Karviná: Qose fauloval ve vápně Daňka, penalta pro domácí!

Olomouc - Karviná: Zahradníčkův nákop si smolně srazil do vlastní sítě Eduardo Santos, 1:0

Olomouc - Karviná: Po Vepřekově centru mířil nepřesně Juliš

Olomouc - Karviná: Utěšená střela Gonzáleze těsně minula branku

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905