SESTŘIH: Sparta – Jablonec 3:0. Hložkova paráda i dva góly Kozáka

Autor: iSport.cz
7
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty ve čtvrtém kole skupiny o titul porazili Jablonec 3:0 a zápas před koncem prvoligové nadstavby si pojistili třetí místo v tabulce. O výhře domácích rozhodl dvěma góly Libor Kozák, který se tak se čtrnácti zásahy dotáhl na čelo pořadí střelců. O zbývající gól se postaral Adam Hložek. Jablonec zůstal pátý o bod za čtvrtým Libercem.

Domácí: 3. Hložek, 48. Kozák, 62. Kozák

Hosté:

Domácí: Nita – Sáček (C), Štetina, Hancko (65. Lischka), Matěj Hanousek – L. Krejčí (55. Kanga) – Vindheim, Karabec (76. Tetteh), Trávník, Moberg Karlsson (76. M. Frýdek) – Hložek (46. Kozák).

Hosté: Hanuš – Sýkora, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hübschman (C) (75. T. Pilík) – Matoušek (65. Hämäläinen), Považanec, Kratochvíl, R. Acosta – Doležal (80. Chramosta).

3 700 diváků

Sparta čtyři dny po triumfu ve finále domácího poháru nad Libercem (2:1) nastoupila bez zraněného Dočkala a jen na lavičce zůstal i další klíčový záložník Kanga nebo gólman Heča. V brance domácích se objevil Nita, pro kterého velmi pravděpodobně šlo o poslední zápas na Letné. V základu nastoupil také talentovaný Karabec.

A právě sedmnáctiletý záložník odstartoval akci před úvodním gólem. Přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Hanouska a po jeho přihrávce se krásně patičkou trefil Hložek. Pro sedmnáctiletého útočníka šlo už o sedmou branku v sezoně a třetí v posledních třech kolech.

Jablonec se poté probudil a i když Sparta víc držela míč, tak šance počítali hosté. V 38. minutě se vyznamenal Nita, když si poradil s jedovatou hlavičkou Doležala a pohotově zasáhl i při následném závaru, kdy se míč málem odrazil od Krejčího do branky. Chvíli na to nepříjemně vystřelil z voleje Hübschman, ale Nita se zaskočit nenechal.

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Letenští skončí třetí, Kozák se dotáhl na Musu

Druhý poločase začal jako ten první. Sáček odcentroval a Kozák, který o přestávce nahradil Hložka, se dostal před nedůrazného brankáře Hanuše a připsal si třináctý gól v sezoně. Chvíli na to navíc po individuální akci Hancka přidal čtrnáctý zásah a dotáhl se na nejlepšího střelce ligy Petara Musu ze Slavie.

Kozák měl na dosah i hattrick, ale v 77. minutě ho zblízka vychytal Hanuš. Jablonecký gólman se poté vyznamenal po závaru v 86. minutě, kdy Kangův pohotový oblouček směřoval do prázdné branky, ale Hanuš se dokázal vrátit a na čáře míč vyrazit.

Sparta potvrdila, že proti Jablonci se jí doma daří a už pošesté za sebou Severočechům na Letné nedovolila skórovat. Pražané si díky vítězství zajistili třetí místo, na kterém mají kolo před koncem nadstavby náskok devíti bodů před čtvrtým Libercem. Jablonec je čtyři body před Ostravou a má jistou pátou pozici.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Jablonec: Kangův skvělý lob málem zapadl za Hanuše!

Sparta - Jablonec: Acosta po narážečce s Doležalem pálil daleko mimo bránu!

Sparta - Jablonec: Tetteh spálil obří šanci po nahrávce od Sáčka!

Sparta - Jablonec: Kozák mohl zkompletovat hattrick, ale neprostřelil Hanuše!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Jablonec: Kanga se odhodlal k vlastnímu řešení, ale podklouzl při střele

Sparta - Jablonec: Doležal sklepl Kratochvílovi, jeho ránu však kryl Nita

Sparta - Jablonec: Hancko skvěle našel Kozáka, ten zvyšuje už na 3:0!

Sparta - Jablonec: Štetinova dalekonosná rána minula bránu

Sparta - Jablonec: Průbojný Matoušek pořádně prověřil Nitu!

Sparta - Jablonec: Hezká kombinace z pravé strany, Hübschman střílel nad bránu

Sparta - Jablonec: Nádherný gól! Karabcova skvělá přihrávka a Hložkův gól patičkou, 1:0!

7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905