SESTŘIH: Liberec – Slavia 1:3. Mistr slaví další výhru, trefil se i Júsuf

Autor: iSport.cz, ČTK, adl
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liberce prohráli v předposledním čtvrtém kole nadstavby první ligy s mistrovskou Slavií 1:3. Pražany, kteří si už v předminulém utkání zajistili obhajobu titulu, poslal ve 34. minutě do vedení Ibrahim Traoré a ještě do pauzy zvýšil Júsuf Hilál. Ve 49. minutě pak skóroval Petar Musa, jenž se 14 góly vede střeleckou tabulku spolu s Liborem Kozákem. V závěru snížil Milan Králíček.

Slavia v nadstavbě i počtvrté zvítězila a naplno bodovala popáté za sebou. Liberec si nespravil náladu po středeční prohře ve finále poháru se Spartou a na čtvrtém místě, znamenajícím účast v kvalifikaci Evropské ligy, má před posledním kolem nadále jednobodový náskok na Jablonec.

Slávistický trenér Trpišovský nasadil s jistotou titulu obměněnou sestavu s řadou hráčů širšího kádru. Ligovou premiéru si v červenobílém dresu odbyl Kosek a podruhé v sezoně se mezi tyčemi objevil brankář Kovář. Jednička Kolář dostal stejně jako v minulém kole volno. Pražané zároveň nastoupili v netradičním rozestavení na tři stopery.

Liberci z různých důvodů chybělo sedm hráčů a v základní sestavě tak museli nastoupit dva nezkušení mladíci Beran s Michalem. Netradičně v útoku hrál Malinský.

První poločas byl dlouho hrálo bez šancí, až ve 34. minutě udeřili slávisté. Hellebrandův centr z přímého kopu prodloužil Holeš hlavou na zadní tyč, kde Traoré přetlačil Mikulu a otevřel skóre.

SESTŘIH: Liberec - Slavia 1:3. Mistr slaví další výhru, trefil se i Júsuf

Poté protáhl domácího brankáře Nguyena Musa, ale stav se znovu měnil až v 45. minutě. Hilál z velké dálky napřáhl z přímého kopu a přízemní střelou k tyči zvýšil. Bahrajnský útočník dal teprve svůj druhý soutěžní gól ve Slavii.

Čtyři minuty po pauze skórovali červenobílí potřetí. Hilál prodloužil dlouhý nákop, Musa odstavil bránícího Kačarabu a obloučkem překonal Nguyena. Připsal si 14. branku v ligové sezoně, další už ale nepřidá kvůli trestu za druhou žlutou kartu, kterou později obdržel.

Zatímco liberecký trenér Hoftych vystřídal dvě opory Peška s Malinským, jeho tým pokračoval stále více oslaben, Slavia po hodině hry nasadila do hry hned čtyři stabilní členy základní sestavy. I tak mohli domácí snížit, Beranovi chyběly ve 64. minutě jen centimetry.

Na druhé straně neuspěl v úniku Tecl. V 80. minutě se první ligové branky dočkal při debutu osmnáctiletý Králíček. Liberecký mladík byl na trávníku jen pár desítek sekund, když doklepl do sítě odražený míč po Šulcově střele. Na opačné straně trefil Stanciu z přímého kopu tyč a proti Nguyenovi neuspěl ani Masopust.

Domácí: 80. Králíček

Hosté: 34. Traoré, 45. Júsuf Hilál, 49. Musa

Domácí: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Mara, Michal (78. Králíček) – Malinský (60. Černický), Beran, Ma. Zeman (78. Šulc) – Pešek (46. Mashike Sukisa).

Hosté: Kovář (C) – Holeš (61. Masopust), Frydrych, Zima – Coufal, Traoré, Hellebrand (60. Stanciu), Oscar, Kosek (61. Provod) – Júsuf Hilál (60. Tecl), Musa (75. Červ).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905