SESTŘIH: Baník - Plzeň 0:0. Barošovo loučení, šance vychytali gólmani

Autor: iSport.cz, ČTK, jon
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

V předposledním, čtvrtém kole nadstavbové skupiny o titul FORTUNA:LIGY hráli fotbalisté Baníku Ostrava s Viktorií Plzeň 0:0. Poslední zápas výjimečné kariéry odehrál ostravský kapitán Milan Baroš, který do utkání zasáhl ve druhém poločase. Baník získal v nadstavbě první bod, ale skončí šestý.

Domácí: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Lalkovič (90. Reiter), Jánoš (90. Kaloč), Kuzmanović, Jirásek (83. Drozd), Potočný (83. D. Buchta) – O. Šašinka (73. Baroš).

Hosté: Staněk – Řezník (C), Hejda, Pernica, J. Kovařík – Kalvach, Al. Čermák, Hořava (60. Bucha) – Kayamba (90. M. Havel), Chorý (70. Alvir), Mihálik.

Domácí: Budinský, Svozil, Kaloč, Drozd, Buchta, Reiter, Baroš

Hosté: Hruška, Limberský, Bucha, Brabec, Havel, Herc, Alvir

Hosté: Kayamba, J. Kovařík

Ardeleanu – Caletka, Kubr

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

3853 diváků

První poločas po emotivním loučení Baníku s ostravským kapitánem příliš fotbalové zábavy nenabídl. Do ochozů stadionu se po delší době vrátili fanoušci ve větší míře a téměř čtyři tisíce diváků vidělo od začátku územní převahu Plzně, která však narážela na organizovaný odpor domácí defenzivy.

Šance v první půli prakticky nebyly, a byť měla Viktoria opticky více ze hry, po půlhodině se domácí dvakrát osmělili zásluhou Potočného. Ale bezprostředním ohrožením zaváněla až možnost Fleišmana, kterému se ale ve 39. minutě vrhnul pod nohy Staněk. Ten si připsal soutěžní premiéru v plzeňské brance.

I po pauze držel Baník s jistým vicemistrem krok. Málem si ale přitížil vlastním gólem, Pokorný totiž ve 49. minutě Kayambův centr hlavou odvrátil na tyč Laštůvkovy branky.

Ostrava po sérii tří proher v nadstavbě o první bodový zisk bojovala s velkým nasazením. Šašinka ji v 68. minutě mohl zajistit vedení, dostal se za záda plzeňské obrany, ale z úhlu Staňka prostřelit nedokázal.

První opravdovou šanci si hosté vytvořili až osmnáct minut před koncem. Během chvilky zato dvakrát. V obou případech zakončoval Mihálik a dvakrát jej vychytal gólman Laštůvka.

Baník - Plzeň 0:0. Baroš se loučil, Baník ztratil šanci na pohárovou Evropu

V 73. minutě přišel na hřiště i Baroš a záhy zakládal akci, kterou nakonec po Kuzmanovičově centru Lalkovič mohl z voleje zakončit rozhodně lépe, než se mu povedlo.

Zápas mohl naprosto stylově v poslední minutě nastavení rozhodnout Baroš, ale zblízka hlavičkoval těsně vedle. Baník tak ani potřetí v sezoně proti Plzni neskóroval, ve vzájemných zápasech získal alespoň první bod. Ostravští na ligové vítězství nad Viktorii po dnešku čekají už 21 utkání od srpna 2009.

Klíčové momenty utkání

Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání

6428820:gallery:true:true

Baník - Plzeň: Barošův centr našel Stronati, z hranice penaltového puntíku nepropálil hráče Plzně

Baník - Plzeň: Hřiště je zahaleno do mohutného kouře, sudí přerušili utkání

Baník - Plzeň: Poslední střídání Milana Baroše! Převzal pásku a nastoupil do posledních minut

Baník - Plzeň: Nejen Fillo! I Pokorný si málem dal vlastní gól

Baník - Plzeň: Lehce riskantní zákrok Martina Filla. míč málem skončil v bráně Laštůvky

Baník - Plzeň: Řezník před bránou hledal Chorého, nabídka ale skončila mimo něj

Baník - Plzeň: Staněk skvěle vyběhl a zasáhl proti Fleišmanovu

Baník - Plzeň: Zase Potočný! Jeho rána zpoza vápna skončila mimo

Baník - Plzeň: Hlavička Potočného letěla pouze nad břevno

Baník - Plzeň: Fanoušci Baníku si připravili choreo na po Milady Horákové

Baník - Plzeň: Centr Lalkoviče odvrátil Pernica na roh

Baník - Plzeň: Sbohem, legendo! Na Baníku se loučili s Milanem Barošem, který po sezoně končí kariéru

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905