SESTŘIH: Plzeň – Liberec 4:0. Výprask pro mladíky, Slovan ztratil 4. místo

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Viktorie Plzeň na závěr skupiny o titul ve FORTUNA:LIZE jasně porazili Slovan Liberec 4:0, když dva góly vstřelil Aleš Čermák, po jednom přidali Kovařík a Mihálik. Pro viktoriány se na druhém místě nic nezměnilo, ale Slovan spadl ze čtvrtého místa a v neděli ho čeká zápas o předkolo Evropské ligy s Mladou Boleslaví. Se Štruncovými sady se loučil Roman Hubník, který se vrací do Olomouce.

Domácí: 12. Al. Čermák, 34. J. Kovařík, 56. Al. Čermák, 61. Mihálik

Hosté:

Domácí: A. Hruška – M. Havel (82. Řezník), Pernica (57. R. Hubník), Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Mihálik (82. Alvir), J. Kovařík (66. Hořava) – Chorý (82. Beauguel).

Hosté: Nguyen – Koscelník, Kačaraba (C), M. Dvořák, Fukala – Beran (81. Kazda), Černický, Michal, Ma. Zeman – Rondić (60. Šulc), Mashike Sukisa (72. Králíček).

Domácí: Hloušek, Hubník, Hořava, Beauguel, Řezník, Alvir, Staněk

Hosté: Šulc, Malinský, Králíček, Knobloch, Kazda

Rejžek – Kotalík, Pečenka

Doosan Arena, Plzeň

2 925 diváků

Plzeň se v zápase rozloučila s kapitánem Romanem Hubníkem, který se po sezoně vrátí do Olomouce. Šestatřicetiletý obránce odehrál závěrečnou půlhodinu.

Domácí měli od začátku převahu a soupeře, v jehož záloze nastoupili i tři devatenáctiletí mladíci Beran, Černický a Michal, zatlačili. Kalvachovu střelu ještě vyrazil Nguyen, ale ve 12. minutě už liberecký gólman poprvé inkasoval po technickém pokusu Čermáka.

Západočeši si vytvářeli další šance. Kovaříkova branka z 20. minuty neplatila kvůli ofsajdu. Plzeňský krajní univerzál si však spravil chuť o necelou čtvrthodinku později z přímého kopu, při kterém prostřelil hostující zeď.

SESTŘIH: Plzeň - Liberec 4:0. Slovan po výprasku ztratil čtvrté místo

Viktoria začala lépe i druhý poločas. Kačaraba v pokutovém území podrazil Čermáka a autor úvodního gólu v 56. minutě penaltu suverénně proměnil. Už za pět minut domácí náskok zvýraznil Mihálik dorážkou Havlovy střely.

Plzeňští za stavu 4:0 ubrali, přesto měli hru pevně pod kontrolou a mohli přidat pátý gól. V 79. minutě Chorý po Hubníkově centru hlavičkoval vedle, další závary domácí nedotáhli.

Viktoria v jarní části sezony doma vyhrála i osmé soutěžní utkání a Liberec v první lize porazila počtvrté za sebou.

Plzeň - Liberec: Po Hubníkově centru jen těsně minul bránu Chorý

Plzeň - Liberec: Po Limberského šajtli a centru Buchy přežili hosté nápor domácích

Plzeň - Liberec: Po přihrávce Šulce mířil těsně mimo tyče Beran

Plzeň - Liberec: Mihálik po závaru ve vápně dotlačil míč do sítě, 4:0

Plzeň - Liberec: Čermák s přehledem proměnil penaltu, 3:0.

Plzeň - Liberec: Kačaraba ve skluzu fauloval Čermáka, penalta pro domácí!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Liberec: Černického ránu vytáhl volejbalovým bagrem Hruška!

Plzeň - Liberec: Nguyen zkrotil Buchovu dělovku

Plzeň - Liberec: Kovařík ze standardky nachytal Nguyena, 2:0

Plzeň - Liberec: Potlesk pro Čišovského. Kotel i s choreem pro velkého bojovníka

Plzeň - Liberec: Čermák po Limberského centru nečekaně protáhl Nguyena

Plzeň - Liberec: Kovařík v ofsajdu, druhý gól Plzně neplatil

Plzeň - Liberec: Čermákova krásně umístěná střela nedala brankáři šanci, 1:0

Plzeň - Liberec: Kalvachovu jedovku vyrazil Ngyuen

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905