SESTŘIH: Jablonec – Baník 1:1. Severočeši slaví předkolo Evropské ligy

Autor: ČTK, iSport.cz, adl
1
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Remíza 1:1 stačila. Jablonec po dělbě bodů v domácím utkání s Baníkem v 5. kole skupiny o titul skončil ve FORTUNA:LIZE na čtvrtém místě. Na lepší pozici se posunul i díky vysoké prohře Liberce v Plzni (0:4). Severočeši si za postupem do druhého předkola Evropské ligy šli od začátku utkání, už ve 4. Minutě se premiérově v lize prosadil David Štěpánek, ve druhém poločase srovnal Nemanja Kuzmanovič.

Zatímco Baník měl před utkáním jisté šesté místo a o Evropskou ligu nemohl bojovat, Jablonci šlo o poskočení z pátého místa na čtvrté a tím pádem vyhnutí se nedělnímu kvalifikačnímu duelu o Evropskou ligu proti vítězi skupiny o Evropu Mladé Boleslavi.

Jablonec za svým cílem odstartoval skvěle. Ve čtvrté minutě se ještě hlavičkou Doležal neprosadil, ale následně obránce Štěpánek přízemní střelou k tyči z hranice vápna otevřel skóre.

SESTŘIH: Jablonec - Baník 1:1. Jablonec pouze remizoval s Baníkem, přesto si zajistil předkolo Evropské ligy

Ostravský brankář Budinský se poté vyznamenal proti Acostově střele a Kratochvílově dorážce. Po více než půl hodině hry se Acosta opřel zpoza šestnáctky do míče, ale Budinský jeho pokus zastavil a uruguayský záložník se neprosadil ani poté, co se k němu míč odrazil.

Baník srovnal v 64. minutě. Na Potočného centr do vápna si naběhl Kuzmanovič, který v pádu „koníčkem“ pod horní tyč překonal Hrubého. Jablonec si žádnou další gólovou šanci nevypracoval a až do konce se strachoval o čtvrté místo. Severočeši doma v lize neprohráli s Ostravou patnácté utkání za sebou.

Domácí: 5. Štěpánek

Hosté: 64. Kuzmanović

Domácí: V. Hrubý – Štěpánek (81. Macháček), Jeřábek, Plechatý, Krob – Hübschman (C) – Matoušek (71. Chramosta), Považanec, Kratochvíl, R. Acosta (46. T. Pilík) – Doležal (90+1. Velich).

Hosté: Budinský – Fillo, Stronati, J. Pokorný, Fleišman (C) – Lalkovič (46. D. Buchta), Jánoš, Drozd (62. Jirásek), Potočný – O. Šašinka (46. Smola), Kuzmanović (87. Reiter).

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Ostrava: Fleišmanův centr našel Stronatiho, jehož hlavičku přizvedl Jeřábek do rukavic Hrubého

Jablonec - Ostrava: Buchta si naskočil na Kuzmanovičův centr, ale Hrubý pokus zlikvidoval

Jablonec - Ostrava: Kuzmanovič ve skluzu a s přispěním břevna vyrovnal na 1:1

Jablonec - Ostrava: První Acostův pokus vychytal Budinský a druhý mířil mimo bránu
Jablonec - Ostrava: Budinský předvedl parádní zákroky proti Acostovi a Kratochvílovi

Jablonec - Ostrava: Štěpánek obral o míč Lalkoviče, vypálil levačkou a poslal Jablonec do vedení 1:0

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905