SESTŘIH: Liberec – Boleslav 2:0. Pešek a Mara poslali Slovan do Evropy

4
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liberce si zajistili účast v 2. předkole Evropské ligy. Slovan v kvalifikačním utkání coby pátý tým skupiny o titul doma porazil vítěze skupiny o Evropu Mladou Boleslav 2:0 dvěma góly po přestávce. Skóre otevřel v 62. minutě Jakub Pešek a v poslední minutě přidal pojistku z penalty Kamso Mara.

Liberec si zahraje evropské poháry poprvé od sezony 2016/17. Naopak Mladá Boleslav nezopakovala loňský rok, kdy rovněž vyhrála skupinu o Evropu a následně i kvalifikační utkání.

Slovan se stal posledním českým zástupcem v příští sezoně evropských pohárů. Před ním si start zajistily mistrovská Slavia, Plzeň, Sparta a Jablonec. I pokud by se kvůli koronavirové nákaze v týmu Karviné nemohla dohrát skupina o záchranu, šel byl do poháru jakožto pátý celek tabulky Liberec.

Do liberecké sestavy se vrátily opory, které kouč Hoftych šetřil v posledním kole nadstavby v Plzni. Severočeši vstoupili do utkání aktivněji a v šesté minutě měli první šanci, nabíhající Koscelník ale minul.

Poté protáhl brankáře Šedu z přímého kopu z úhlu Mara. Největší šanci první půle měl ve 23. minutě Malinský, který se pěkně uvolnil, ale ze strany trefil jen mladoboleslavského gólmana.

Hosté postupně vyrovnali hru, větší šanci ale v první půli neměli. Pouze nejlepší střelec Budínský, jemuž scházel jeden gól na dva nejlepší kanonýry sezony Kozáka s Musou, dvakrát vypálil vedle. Těsně před pauzou pak na druhé straně Malinský spolu s vyběhnutým Šedou přehodil i branku.

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 2:0. Slovan poslaly do Evropy góly Peška a Mary

Na začátku druhé půle se domácí nemohli dostat do tempa, po hodině hry ale po rychlém brejku udeřili. Po Malinského přihrávce vysunul Beran kolmicí Peška, který obešel Šedu a poslal míč do prázdné branky. V této ligové sezoně se trefil posedmé.

Mladoboleslavský trenér Weber stáhl hru na tři obránce, k větší šanci na vyrovnání se ale hosté dostali až v 80. minutě, kdy pokus střídajícího Maška vykopl Nguyen.

V závěru si domácí pojistili náskok. Malinský v 87. minutě upadl ve vápně po souboji s Tatajevem a sudí Ardeleanu po zhlédnutí situace na videu nařídil penaltu, kterou Mara bezpečně proměnil. Liberec v lize vyhrál nad Mladou Boleslaví posedmé z posledních osmi utkání.

Domácí: 62. Pešek, 90. Mara

Hosté:

Domácí: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Mara, Hromada (83. Černický) – Malinský (90+3. Fukala), Beran (77. Michal), Pešek (83. Ma. Zeman) – Rondić (90+3. Králíček).

Hosté: Šeda – Křapka, Jakub Klíma, Mazuch (76. Wágner), Túlio – Janošek (46. Mašek), Tatajev – Ladra (68. Krobot), Budínský (C), Fulnek – Jiří Klíma (68. Douděra).

Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los

Vítězný střelec Pešek o přihrávce od Berana: Skvěle to načasoval, na hřišti ho mám rád

Brejk Liberce? Klobouk dolů, uznal Weber. Už vyhlíží přípravu na další sezonu

Budínský: Převládá smutek. Liberec byl lepší, my hráli jen po vápno

Klíčové momenty utkání

Liberec - Mladá Boleslav: Mara proměnil penaltu a definitivně zajistil Slovanu předkolo Evropské ligy

Liberec - Mladá Boleslav: VAR v akci! Tatajev sáhl na záda Malinského, ten se dožadoval penalty a byl vyslyšen
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Mladá Boleslav: Obrovská šance Karafiáta! Šeda zasáhl

Liberec - Mladá Boleslav: Nguyen vytáhl těžký zákrok proti Maškovi,neuspěl ani Wágner

Liberec - Mladá Boleslav: Beran si našel místo ve vápně a zaměstnal Šedu

Liberec - Mladá Boleslav: Budínský vyslal zajímavý skrytý pokus, který skončil mimo

Liberec - Mladá Boleslav: Beranův pokus skončil v náruči Šedy

Liberec - Mladá Boleslav: To byla klička! Proti prudké střele Malinského se vyznamenal Šeda

Liberec - Mladá Boleslav: Pokus nejlepšího střelce Středočechů Budínského skončil mimo bránu

Liberec - Mladá Boleslav: Dobrý pokus Mary zlikvidoval Šeda

Liberec - Mladá Boleslav: Beranův pokus letěl pouze nad bránu Šedy

Liberec - Mladá Boleslav: Šance domácích! Bránu Šedy ohrozil Koscelník, jeho pokus skončil vedle tyče

4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905