Boj o místo ve Slavii. Kdo má pozici jistou a s kým se spíše nepočítá? | iSport.cz
Jan Malý
31. července 2020 • 17:35

Boj o místo ve Slavii. Kdo má pozici jistou a s kým se spíše nepočítá?

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
1
 • Slavia obhájila ligový titulSlavia obhájila ligový titulFOTO: Pavel Mazáč (Sport)

  Slavia, mistr FORTUNA:LIGY, pracuje aktuálně s více než třicítkou hráčů. Realizační tým v čele s Jindřichem Trpišovským tak čeká nepříjemné rozhodování ohledně řezu do mužstva. Na kterých pozících je v červenobílém celku přetlak? Kdo má místo jisté, ale kdo je naopak na hraně? 

  Ve Slavii se bude řezat kádr. Až deset hráčů může zamířit jinam
  Video patří k placenému obsahu iSportu
  Vybrat předplatné

 • Brankáři

  míst v sestavě: 1

  Ondřej Kolář
  Jakub Markovič
  Přemysl Kovář
  Jan Sirotník

  Jasnou jedničkou je Ondřej Kolář. Talentovaný Jakub Markovič by měl definitivně přebírat místo dvojky, pokud se vedení nerozhodne poslat ho na hostování, kde by se víc rozchytal.

  Gólman Slavie Ondřej Kolář překonal rekord české i československé ligy v počtu vychytaných nul v sezoněGólman Slavie Ondřej Kolář překonal rekord české i československé ligy v počtu vychytaných nul v sezoněFoto Michal Beranek / Sport

 • Krajní obránci

  míst v sestavě: 2

  Vladimír Coufal
  Jan Bořil
  Tomáš Holeš
  Jaroslav Zelený
  Michal Frydrych

  První volby jsou zřejmé. Pokud budou fit, odehrají Vladimír Coufal napravo a Jan Bořil nalevo drtivou většinu zápasů. Za Coufala se případně nabízejí dvě alternativy, naopak záskok za Bořila je problematičtější. Jaroslav Zelený sice tuhle roli zvládne, ovšem pokud v kádru zůstane.

  Jan Bořil, kapitán SlavieJan Bořil, kapitán SlavieFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Stopeři

  míst v sestavě: 2

  Ondřej Kúdela
  David Hovorka
  David Zima
  Ondřej Karafiát
  Ladislav Takács
  Michal Frydrych

  Na téhle pozici má trenér Jindřich Trpišovský velký výběr, úplně jisté místo nemá nikdo. Nejblíže do sestavy má Ondřej Kúdela, který odehrál minulou sezonu báječně. Dobré postavení si začal budovat David Zima. Je otázkou, v jaké formě se vrátí po těžkém zranění kolena David Hovorka. Zbylí tři mají zhruba podobnou pozici. Jestli by měl někdo z šestice odejít, pak nejpravděpodobněji Michal Frydrych.

  Obránce Slavie Ondřej KúdelaObránce Slavie Ondřej KúdelaFoto Michal Beranek / Sport

 • Střední defenzivní záložníci

  míst v sestavě: 1

  Tomáš Holeš
  Ibrahim Traoré
  Ladislav Takács
  Jakub Hromada

  Tomáš Holeš se na postu, na němž poslední sezony kraloval Tomáš Souček, docela našel a trenéru Trpišovskému se líbil. Ladislav Takács to ve středu zálohy taky umí. Ibrahim Traoré zvládne defenzivnější úkoly plnit, může tu hrát, ale je spíš ofenzivnějším typem. Jakub Hromada nejspíš odejde.

  Slávista Tomáš Holeš si kryje míč před Bořkem Dočkalem ze SpartySlávista Tomáš Holeš si kryje míč před Bořkem Dočkalem ze SpartyFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Střední ofenzivní záložníci

  míst v sestavě: 2

  Nicolae Stanciu
  Petr Ševčík
  Ibrahim Traoré
  Patrik Hellebrand
  Oscar Dorley
  Michal Beran

  Do ideální základní sestavy patří Nicolae Stanciu a Petr Ševčík. Ibrahim Traoré je dobrou pojistkou a mladíci Patrik Hellebrand a Oscar Dorley by měli pomalu začít dostávat víc šancí. Jedná se o tom, že Michal Beran půjde hostovat zpátky do Liberce. 

  Nicolae Stanciu v dresu SlavieNicolae Stanciu v dresu SlavieFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Křídla

  Míst v sestavě: 2

  Lukáš Masopust
  Peter Olayinka
  Tomáš Malinský
  Lukáš Provod
  Jan Sýkora
  Oscar Dorley
  Mick van Buren

  Slavia potřebovala na křídlech větší konkurenci, příchod Tomáše Malinského tohle přání plní. Po zranění se vrací Peter Olayinka, který předtím patřil do základní sestavy. Teoreticky by mohl odejít, ovšem jde o to, zda by některý zahraniční klub splnil finanční představy Slavie. Lukáš Masopust je stálicí, Lukáš Provod se po koronavirové pauze jevil čím dál lépe. Hlavně s těmito čtyřmi se počítá, alternativou je pro trenéry i Oscar Dorley. Jan Sýkora asi půjde pryč.

  Slávista Lukáš Masopust oslavuje svou trefu proti ZlínuSlávista Lukáš Masopust oslavuje svou trefu proti ZlínuFoto Michal Beranek / Sport

 • Útočníci

  míst v sestavě: 1

  Petar Musa
  Stanislav Tecl
  Jan Kuchta
  Júsuf Hilál
  Mick van Buren

  Slušná tlačenice. Petar Musa, Stanislav Tecl a Jan Kuchta mají velice podobnou pozici, se všemi se určitě počítá a nyní je těžké odhadnout, kdo by měl hrát víc a kdo míň. Júsuf Hilál v první sezoně v Edenu příliš nepřesvědčil, řeší se jeho hostování. Mick van Buren má za sebou delší pauzu, kdy kvůli koronaviru nemohl od března na hostování v Haagu hrát. Trenér Trpišovský ho chce vidět, ale vyhlídky na větší vytížení nemá momentálně dobré. Spíš odejde.

  Petar Musa měl ohromnou radost, když vstřelil gól do sítě PříbramiPetar Musa měl ohromnou radost, když vstřelil gól do sítě PříbramiFoto Michal Beránek (Sport)

 • Odchody

  Hostování
  Jakub Jugas (Liberec)
  Daniel Kosek (Liberec)
  Jan Matoušek (Liberec)
  Matěj Valenta (České Budějovice)
  Lukáš Červ (Jihlava)
  Tomáš Vlček (Jihlava)

  Přestup
  Tomáš Souček (West Ham)
  Josef Hušbauer (Anorthosis Famagusta)
  Alexandru Baluta (Puskás Akadémia)

  Tomáš Souček podepsal ve West Hamu smlouvu do roku 2024Tomáš Souček podepsal ve West Hamu smlouvu do roku 2024Foto West Ham United

 • Možné příchody

  Ondřej Lingr (Karviná)
  Tolu Arokodare (Valmiera)
  Martin Graiciar (Fiorentina)
  Mohamed Tijani (Jihlava)

  Ondřej Lingr v souboji s Ladislav TakácsemOndřej Lingr v souboji s Ladislav TakácsemFoto Pavel Mazáč (Sport)

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud