Slavia - St. Pölten 5:0. Trefy v úvodu i góly posil Malínského a Karafiáta

Autor: iSport.cz, apr
6
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté pražské Slavie odstartovali herní soustředění v rakouském Laa an der Thaya suverénní výhrou 5:0 nad St. Pöltenem. Při premiérovém startu za úřadujícího mistra se gólově prosadily i posily z Liberce Tomáš Malínský s Ondřejem Karafiátem.

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský do prvního poločasu nasadil sestavu v netradičním rozestavení 3-5-2. Hned v první minutě otevřel skóre chorvatský útočník Petar Musa po akci Petra Ševčíka a v páté minutě ho napodobil Tomáš Holeš, který zužitkoval centr od Lukáše Provoda. Po půlhodině hry přidal třetí branku Lukáš Zima z dorážky.

Ve druhé půli dostala šanci kompletně jiná jedenáctka Slavie a v závěru utkání skórovali debutanti. V 84. minutě se po přihrávce Jana Kuchty trefil Malínský a o čtyři minuty později debakl St. Pöltenu dokonal Karafiát gólem po závaru. Druhou pětačtyřicetiminutovku odehrála i čtvrtá letní akvizice ze Slovanu Michal Beran. V 77. minutě se dostal na hřiště stoper David Hovorka, jenž nastoupil poprvé od říjnové operace koleních vazů.

Příští duel na soustředění Pražané sehrají v sobotu proti maďarskému Fehérváru, poté se v Rakousku ještě utkají se Štýrským Hradcem (11. srpna) a Austrií Vídeň (14. srpna).

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Výsledky dalších přípravných utkání

FK Jablonec - FK Pardubice 1:1 (1:0)
Branky: 34. R. Hrubý - 54. I Sang-hjok.
Jablonec: I. poločas: V. Hrubý - Haitl, Jeřábek, Štěpánek, Podaný - Považanec - Kratochvíl, R. Hrubý, Ladra - Schranz, Velich. II. poločas: V. Hrubý - Skuhravý, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Kratochvíl, Macháček - Černák, Kubista, Ladra (74. Pilař) - Chramosta. Trenér: Rada.
Pardubice: I. poločas: Letáček - Prosek, Hušek, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Cadu, Tischler, Hlavatý, Pfeifer - Ewerton. II. poločas: Boháč - Surzyn, Toml, Hušek, Sláma - Jeřábek - I Sang-hjok, Hlavatý, Tischler, Cadu (83. Čelůstka) - Ewerton (65. Huf). Trenér: Novotný.

Slovan Bratislava - Fastav Zlín 1:1 (0:1)
Branky: 84. Henty - 14. Cedidla.
Zlín: I. poločas: Rakovan - Kolář, Buchta, Tkadlec, Slovák - Jiráček, Conde - Cedidla, Nečas, Slaměna - Chwaszcz. II. poločas: Dostál - Matejov, Simerský, Ngimbi, Čanturišvili - Vakho, Janetzký, Hlinka, Hrdlička - Poznar, Martínez. Trenér: Páník.

Baník Ostrava - Fotbal Třinec 8:0 (2:0)
Branky: 71. a 87. Tijani, 9. Chvěja, 34. Buchta, 48. Holzer, 65. Juroška, 73. Potočný, 90. De Azevedo.
Baník: Murin - Fillo (46. Juroška), Svozil (46. Šindelář), Azackij, Granečný (46. Holzer) - Kaloč (59. Jánoš), Jirásek (46. Drozd) - Chvěja (59. Potočný), Buchta (59. Reiter), Lalkovič (59. De Azevedo) - Smola (46. Tijani). Trenér: Kozel.

Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 4:1 (3:0)
Branky: 24. a 41. Mosquera, 34. Hilál, 75. Rabušic - 51. Zoubele.
Liberec: Knobloch (65. Hasalík) - Koscelník (46. Kosek), Fukala (46. Dvořák), Kačaraba, Mikula - Mosquera (46. Šulc), Adekuoroye, Barac (46. Černický), Pešek (46. Csano, 68. Králíček) - Hilál (46. Rondič), Matoušek (46. Rabušic). Trenér: Hoftych.

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 0:2 (0:0)
Branky: 70. Růsek, 82. Ševčík.
Olomouc: I. poločas: Mandous - Radek Látal, Hubník, Jemelka, Vepřek - Zifčák, Daněk, Houska, Hála, Chytil - Radič (30. Nešpor). II. poločas: Reichl - Zmrzlý, David (73. Daněk), Greššák, Sladký - Breite - Šíp, Hapal, Falta, Zahradníček - Nešpor (61. Yunis). Trenér: Radoslav Látal.
Brno: I. poločas: Šustr - Štepanovský, Dreksa, Šural, Moravec - Sedlák, Čermák - Hladík, Koudelka, Fousek (17. Šumbera) - Přichystal. II. poločas: Floder - Bariš, Dreksa (61. Šural), Endl, Moravec (61. Jambor) - Vintr, Vaněk, Čermák (61. Ševčík), Šumbera - Růsek, Zikl. Trenér: Machálek.

Ve Slavii se bude řezat kádr. Až deset hráčů může zamířit jinam
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

6

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905