Autor: ČTK, vmn
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v letní přípravě s Libercem 2:2. I další souboj dvou prvoligových týmů skončil nerozhodně, v zápase Bohemians 1905 s Jabloncem gól nepadl. Teplice přestřílely druholigovou Duklu 5:4.

Za Boleslav poprvé v letní přípravě nastoupil po návratu z hostování v tureckém Kayserisporu bosenský útočník Mešanovič. Skóre otevřel v 31. minutě jiný ofenzivní hráč Jiří Klíma po chybě obrany Slovanu.

Liberec v repríze nedávného souboje ze závěru ligy, v němž si zajistil účast v kvalifikaci Evropské ligy, otočil skóre po změně stran góly nové tváře Csána a dalšího střídajícího hráče Králíčka. Remízu zajistil v poslední minut Fulnek, který ze strany propálil brankáře.

Také další z účastníků 2. předkola Evropské ligy Jablonec remizoval. Severočeši hráli v Uhříněvsi bez branek s Bohemians a nezvítězili ani ve třetím zápase letní přípravy. „Klokani“ v odpoledním duelu porazili s odlišnou jedenáctkou druholigový Žižkov 2:0 a neprohráli ani v pátém utkání přípravy.

„Chtěli jsme kvalitního soupeře a tím Bohemka byla. Ze tří odehraných přípravných zápasů to bylo nejpovedenější utkání. Je to také tím, že už jsme trochu přešli v trénincích na herní stránku, ale stále máme na čem pracovat,“ uvedl pro klubový web jablonecký trenér Petr Rada.

Teplice přestřílely Duklu 5:4 a napravily týden starou porážku z úvodu přípravy s jiným druholigovým týmem Hradcem Králové. Hattrick si připsal Trubač, dvě branky dala útočná posila Severočechů Kozák.

Opava v prvním utkání po skončení týmové karantény kvůli koronaviru remizovala 1:1 v druholigovém Třinci. Slezané měli v kádru jednoho hráče s pozitivním testem na covid-19 a vedení první ligy kvůli tomu muselo předčasně ukončit nadstavbovou skupinu o záchranu. Z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil a nadcházející ročník bude hrát rekordních 18 celků.

„Tři dny tvrdě trénujeme, bylo to náročné, i kvůli teplu. Utkání splnilo očekávání. Opět nám chyběly góly, ale pro mě je teď podstatné, že jsme se do šancí dostávali. Měli jsme pět šest velkých. Nastoupili osmnáctiletí a devatenáctiletí kluci a co se týče organizace hry, určitě nezklamali,“ řekl jeden z dvojice opavských trenérů Radoslav Kováč.

První zápas od skončení týmové karantény odehrála i Karviná. Slezané měli na začátku července v kádru několik nakažených hráčů a skupina o záchranu musela být poprvé odložena. Karvinští dnes otočili skóre a porazili druholigovou brněnskou Líšeň 3:2.

„Typický první duel. Máme za sebou hodně odchodů a hlavně i dost naběhaných kilometrů během prvního týdne. Viděli jsme několik nových hráčů, kteří by nás eventuálně mohli posílit. Snaha nejde hráčům upřít, ale bylo tam hodně chyb. Na druhou stranu se našly samozřejmě i pozitivní věci,“ uvedl karvinský trenér Juraj Jarábek.

Jeden ze dvou nováčků nejvyšší soutěže Brno zvítězilo v druholigové Jihlavě 2:1. Zbrojovka prohrávala, ale Šimon Šumbera dvěma góly v 83. a 86. minutě otočil stav. Druhý z nováčků nejvyšší soutěže Pardubice v souboji dvou prvoligistů remizovaly s Olomoucí 1:1.

České Budějovice rozdrtily druholigového nováčka Táborsko 4:0. Naopak Zlín nepotvrdil roli jasného favorita a druholigovému Prostějovu překvapivě podlehl 1:2. Stejným výsledem prohrálo i Slovácko na půdě druhého týmu uplynulého ročníku slovinské ligy Mariboru.

Naopak Ostrava rovněž 2:1 porazila v Györu pátý tým minulého ročníku maďarské ligy Honvéd Budapešť. V 90. minutě rozhodl Kaloč. „Byla to výborná prověrka, soupeř byl herní. Jsem rád, že i po vystřídání jsme dokázali reagovat a utkání rozhodnout,“ uvedl ostravský trenér Luboš Kozel.

Přípravné fotbalové utkání:

FK Pardubice - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 54. Surzyn - 11. Chytil.

Maribor - 1. FC Slovácko 2:1 (2:1)

Branky: 20. Matko, 45. Mešanovič - 43. Reinberk.

Fastav Zlín - Prostějov 1:2 (1:0)

Branky: 14. Martínez - 51. Píchal z pen., 61. Spáčil.

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)

Branky: 74. Hronek, 76. Nečas.

MFK Karviná - Líšeň 3:2 (1:2)

Branky: 3. Ndefe, 48. Smrž, 51. Mangabeira - 7. Málek, 12. Ševčík.

Dynamo České Budějovice - Táborsko 4:0 (1:0)

Branky: 7. Kladrubský z pen., 53. Ekpai, 56. Bassey, 70. Havel z pen.

Jihlava - Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)

Branky: 75. Mikuš - 83. Šumbera, 86. Přichystal.

Baník Ostrava - Honvéd Budapešť 2:1 (0:0)

Branky: 50. Potočný, 90. Kaloč - 74. Gazdag.

Branky: 75. Mikuš - 83. a 86. Šumbera.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:2 (1:0)

Branky: 32. Jiří Klíma, 90. Fulnek - 61. Csáno, 83. Králíček.

Teplice - Dukla Praha 5:4 (3:1)

Branky: 9., 16. a 78. Trubač, 43. a 75. Kozák - 4. Fábry, 68. An Če-čun, 79. Houha, 82. Palacios.

Třinec - SFC Opava 1:1 (1:1)

Branky: 41. Attah - 18. Mondek.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905