Sparta – Wolfsberger 2:2. Letenští v generálce smazali dvougólové manko

Autor: iSport.cz
37
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Sparty v generálce na novou sezonu remizovali s rakouským Wolfsbergerem 2:2. Letenští prohrávali s jistým účastníkem základní skupiny Evropské ligy 0:2, ale v závěru prvního poločasu snížil Adam Hložek a v 84. minutě vyrovnal Matěj Hanousek.

Proti Wolfsbergeru Letenští v kompletně obměněné sestavě nezačali dobře. V deváté minutě těsně po břevnu Lukáše Štetiny překonal na druhé straně brankáře Milana Heču Cheikhou Dieng. Ve 40. minutě si Eliel Peretz pohrál s obranou Letenských a zvýšil na 2:0.

Sparťané však proti účastníkovi skupiny Evropské ligy dvoubrankové manko dotáhli. Ještě před pauzou snížil Adam Hložek po přihrávce Andrease Vindheima a v 84. minutě zachránil remízu Matěj Hanousek, jehož v dobré pozici našel Michal Sáček.

Pražané ve čtyřech duelech letní přípravy třikrát zvítězili a jednou remizovali. Nový ligový ročník Sparta odstartuje v sobotu 22. srpna na hřišti nováčka Zbrojovky Brno.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905