Liga se zvedá, dokázala „holoubata“. Prvky ze Slavie, existují limity | iSport.cz
Radek Špryňar
9. září 2020 • 05:00

Liga se zvedá, dokázala „holoubata“. Prvky ze Slavie, existují limity

Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtrnáct hráčů nahonem sesbíraných v luzích a hájích Česka srdnatě čelilo skotské výpravě v Lize národů. Padli 1:2. Nicméně za sympatický výkon a hrdinský odpor sklidili slova chvály a uznání. Ligový výběr následně rozproudil debaty o síle tuzemské soutěže. „Tvrdím, že naše liga je kvalitní. Stoprocentně patří mezi deset nejlepších v Evropě,“ rázně praví trenér Ivan Kopecký. Nastává čas změny pohledu na tuzemskou fotbalovou produkci? Ano, může být. V placené části pro iSport Premium najdete i rozhovor s trenérem Slovácka Martinem Svědíkem.Bylo krátce po půlnoci, desítky minut po duelu se Skotskem. David Holoubek seděl v tiskové místnosti Androva stadionu v Olomouci. Pral se směsicí emocí, které v něm vyvolala smůlovatá porážka 1:2. Když měl zodpovědět dotaz týkající se kvality české nejvyšší soutěže, vyřkl následující věty. „Mám ji zařazenou hodně vysoko. Spousta zahraničních hráčů a zahraničních trenérů to tady nebyla schopna zvládnout. Jsem toho názoru, že česká liga má velkou kvalitu,“ pravil zastupující reprezentační kouč.

Otázka měla elementární logiku.

Na olomouckém place v červených dresech pobíhala skupina hráčů rekrutující se pouze z FORTUNA:LIGY. A to ještě výběr, který měl daleko do označení elitní. Vždyť chyběli hráči Sparty, Plzně, Slavia poslala druhý sled. Kdežto Skotové měli na hřišti fotbalisty z Manchesteru United, Liverpoolu, Southamptonu, Sheffieldu United…

„Býval jsem k naší soutěži kritický, ale v posledních dvou letech si názor pomalu upravuji. A dnes tvrdím, že naše liga je kvalitní. Stoprocentně patří mezi deset nejlepších v Evropě,“ razantně tvrdí Ivan Kopecký, expert deníku Sport.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
8

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

5.kolo
Články odjinud


Články odjinud