SESTŘIH: Slavia – Teplice 5:1. Sešívaná dominance, za půl hodiny bylo jasno

Autor: iSport.cz
13
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Kanonáda, tři body a ušetřené síly na play off o Ligu mistrů jako bonus. Fotbalisté Slavie porazili ve 4. kole FORTUNA:LIGY Teplice 5:1 a v neúplné tabulce se posunuli na první místo. Už ve 27. minutě sešívaní vedli 3:0, hosté navíc hráli o deseti. O góly se postarali Olayinka, Stanciu, Musa, Holeš a Takács. Čestný úspěch hostů zaznamenal z penalty Jakub Mareš.

Červenobílí rozhodli o vysoké výhře už do pauzy. Ve druhé minutě otevřel skóre Peter Olayinka, ve 13. minutě zvýšil Nicolae Stanciu a v 26. minutě přidal třetí gól Petar Musa. To už hosté hráli bez vyloučeného Davida Heidenreicha, který dostal ve 20. minutě diskutabilní červenou kartu. Po přestávce se za domácí prosadili ještě Tomáš Holeš a Ladislav Takács, za Teplice snížil z penalty Jakub Mareš. Slávisté se vítězně naladili na úterní úvodní duel 4. předkola Ligy mistrů s Midtjyllandem.

V Edenu se sešla dosud nejvyšší návštěva na české lize od vypuknutí koronavirové pandemie, dorazilo asi 10 tisíc fanoušků. Od září po zmírnění diváckých opatření mohou být stadiony zaplněny více než z poloviny, pokud bude dodrženo rozdělení do sektorů po maximálně 1000 osobách.

SESTŘIH: Slavia - Teplice 5:1. Demolici řídil Olayinka, Skláři hráli 70 minut v deseti

Ve slávistické sestavě chyběl zraněný stoper Hovorka, kterého nahradil Zima, v útoku pak tentokrát dostal přednost Musa. Tepličtí nasadili čerstvou posilu Vukadinoviče, jenž v minulosti hrával v Edenu, naopak pro porušení interních pravidel scházel Kučera.

Severočeši se od začátku sympaticky snažili hrát s favoritem otevřenou partii, ale hned v úvodu inkasovali. Za polovinou druhé minuty po Provodově přihrávce vystřelil Olayinka a bránící Heidenreich tečoval míč za Grigara. Domácí záložník dal první gól po zranění a od října.

Na druhé straně po průniku upadl ve vápně hostující Trubač, následně i Řezníček, ale sudí Marek penaltu pro Teplice neodpískal. Ve 13. minutě Pražané zvýšili. Coufal nabil před vápno Stanciuovi a Grigar, který měl zakrytý výhled, inkasoval podruhé.

Tepličtí prožívali hororový úvod. Po 14 minutách musela ze hry kvůli zranění hned dvojice hráčů Nazarov a Řezníček, ve 20. minutě pak Heidenreich nevěřícně kroutil hlavou, když mu sudí Marek za zákrok na unikajícího Musu přísně udělil červenou kartu. Domácí přesilovku využili hned za šest minut. Hostující Mareček poslal naslepo na Grigara špatnou malou domů a Musa se do prázdné branky nemýlil.

Zápas byl prakticky rozhodnutý. Sedm minut po pauze napřáhl za vápnem Holeš a povedenou ranou přidal čtvrtý gól. Po hodině hry se nečekaně dočkali branky i oslabení hosté. Coufal ve vápně fauloval Trubače a Mareš penaltu s přehledem proměnil. V 68. minutě se znovu prosadili domácí. Olayinka podle rozhodčích ještě udržel míč na hřišti a po jeho centru se hlavou prosadil Takács. Slávisté porazili Teplice poosmé za sebou a v lize neprohráli už 16 utkání.

Domácí: 2. Olayinka, 13. Stanciu, 27. Musa, 52. Holeš, 68. Takács

Hosté: 63. J. Mareš

Domácí: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) (55. Karafiát) – Holeš (76. Tecl) – Provod, Stanciu (55. Lingr), Ševčík (55. Takács), Olayinka – Musa (71. Kuchta).

Hosté: Grigar – Heidenreich, Vondrášek (C), Nazarov (13. Kodeš) – Žitný (83. Hyčka), Trubač (72. Knapík), V. Vukadinović, Mareček, Moulis (83. Ljevaković) – Jakub Řezníček (13. J. Mareš), Černý.

Poražený Hejkal: Utkání se hroutilo už od rána

Slavia - Teplice: Nádherná kombinace domácích, Takács hlavou zvyšuje už na 5:1!

Slavia - Teplice: Coufal nešikovně podrazil Trubače, penalta pro hosty!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Teplice: Mareš tvrdou ranou doprostřed snižuje, 4:1!

Slavia - Teplice: Holešova výstavní pumelice, domácí vedou už 4:0!

Slavia - Teplice: Ševčíkovu nádhernou ránu z první Grigar vytáhl mimo tři tyče

Slavia - Teplice: Karafiátova hlavička po rohu zamířila o metr mimo bránu

Slavia - Teplice: Stanciu se po sólu uvolnil ke střele, rána mířila doprostřed

Slavia - Teplice: Vukadinovič ošklivě došlápl na Olayinku, nedostal ani žlutou

Slavia - Teplice: Stanciu si narazil se Ševčíkem, jedovatou ránu nadvakrát kryl Grigar

Slavia - Teplice: Kolář zase v problémech! Namazal rozehrávku Trubačovi

Slavia - Teplice: Fatální Marečkova hrubka! Namazal Musovi, ten se nemýlil, 3:0

Slavia - Teplice: Stanciu z ideální pozice na standardku střílí s tečí nad břevno

Slavia - Teplice: Heindenreich po souboji s Musou vidí přísnou červenou!

Slavia - Teplice: Musa sklepl Ševčíkovi do skvělé pozice, ten pálil nad bránu

Slavia - Teplice: Nádherná Stanciova umístěná střela, 2:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905