SESTŘIH: Slavia – Slovácko 3:0. Zářil Kúdela, hosté trefili tyče i břevno

8
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slavie porazili Slovácko 3:0 a minimálně do nedělního zápasu Sparty se posunuli do čela FORTUNA:LIGY. Sešívané vítězství zařídil Ondřej Kúdela, který dal první dva domácí góly, ten třetí přidal Lukáš Provod. Druhá půle ale byla o hodně vyrovnanější a Ondřeje Koláře hned třikrát zachránila branková konstrukce. Trenér Trpišovský výrazně obměnil sestavu, navíc o poločase musel odstoupit Petar Musa.

Slavia nastoupila od úvodu jen s dvěma hráči ze základní sestavy z úterního úvodního utkání play off Ligy mistrů proti Midtjyllandu, který skončil 0:0. V brance nechyběl Kolář a v obraně Zima, jinak trenér Trpišovský téměř všechny opory šetřil na odvetu v Dánsku.

Favorit se ujal vedení hned ve druhé minutě. Takácsovu střelu z hranice šestnáctky vyrazil brankář Nemrava, Hofmann přidržel dobíhajícího Kuchtu a sudí Franěk nařídil pokutový kop. Penaltu střelou k levé tyči proměnil Kúdela a odstartoval svůj vydařený večer.

SESTŘIH: Slavia - Slovácko 3:0. Krutý výsledek pro hosty, vynikající duel rozhodl Kúdela

V sedmé minutě Slavia opět překonala Nemravu, ale Malinský, který vyzval ke skórování Kuchtu, stál v ofsajdu. Pražané měli převahu a soupeře v úvodu do šancí prakticky nepouštěli.

Ve 29. minutě se červenobílí dočkali zvýšení náskoku. Lingrův roh odhlavičkoval Kadlec ke Kúdelovi, který pravou nohou zamířil z voleje k protější pravé tyče. Ve svém 317. ligovém utkání poprvé skóroval dvakrát.

Do druhého poločasu nahradil Tecl ve slávistickém útoku Musu, který se zranil těsně před pauzou po srážce s gólmanem Nemravou. Další člen úterní základní sestavy sice hned po 20 sekundách připravil gól pro Lingra, ale podobně jako Malinský v první půli byl předtím v ofsajdu.

Ve 49. minutě mohli hosté snížit. Po Daníčkově centru hlavičkoval Sadílek a míč se odrazil od pravé tyče do levé. O osm minut později pomohlo domácímu gólmanovi Kolářovi i břevno po technické střele Petržely.

Vzápětí výkop slávistického brankáře vysunul do úniku Kuchtu, ale Nemrava zasáhl. Slovácko, které před týdnem nehrálo zápas s Příbramí kvůli koronaviru ve středočeském týmu, se po změně stran výrazně zlepšilo a v Edenu mělo až nezvykle dost šancí. V další z nich vychytal Kolář Sadílka.

Na druhé straně vytěsnil gólman Slovácka střelu střídajícího Provoda s pomocí tyče. Slávistický záložník se ale nakonec branky dočkal, když v druhé minutě nastavení z přímého kopu z úhlu zaskočil nejistého Nemravu. Kouč Pražanů Trpišovský se dočkal jubilejní 100. ligové výhry.

Domácí: 2. Kúdela, 29. Kúdela, 90+2. Provod

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Karafiát (84. Coufal), Kúdela (C), Zima, Oscar – Takács – Malinský (85. Sima), Traoré, Lingr (74. Masopust) – Musa (46. Tecl), Kuchta (74. Provod).

Hosté: Nemrava – Reinberk, S. Hofmann (80. Kliment), Mich. Kadlec, Kalabiška – V. Daníček (C), Havlík – M. Petržela (65. Kohút), Sadílek (87. Kubala), Navrátil – Cicilia.

Klíčové okamžiky zápasu:

Slavia - Slovácko: Provodova bomba z ostrého úhlu zaskočila Nemravu, 3:0!

Slavia - Slovácko: Tecl s Masopustem v obří šanci! Uvěříte, co se stane pak…

Slavia - Slovácko: Kliment kličkoval za střelou, nakonec byl jeho pokus zblokován

Slavia - Slovácko: Provodovu jedovatou ránu k bližší tyči kryl Nemrava

Slavia - Slovácko: Karafiátova zakroucená standardka těsně minula bránu

Slavia - Slovácko: Lingrova obrovská šance! Po Kuchtově centru ho vychytal Nemrava

Slavia - Slovácko: Oscarova paráda! Parádně si obhodil soupeře při kličce

Slavia - Slovácko: Kolář podržel sešívané! Výborně zasáhl proti Sadílkově ráně

Slavia - Slovácko: Kuchta šel sám na bránu! Ale Nemrava ho parádně vychytal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Slovácko: Petržela skvěle vymotal Karafiáta, Sadílek pálil nad bránu

Slavia - Slovácko: Bohorovný Kolář, Petrželova rána málem zapadla do sítě!

Slavia - Slovácko: Havlíkova pumelice pořádně vystrašila Koláře!

Slavia - Slovácko: Po Sadílkově hlavičce dvakrát zvonila tyč!

Slavia - Slovácko: Lingr dostal míč za Nemravu! Ale Kuchta už byl jasně za obranou

Slavia - Slovácko: Navrátil kopl do Kúdely, za svůj výlev dostal žlutou

Slavia - Slovácko: Navrátilova rána z první zamířila daleko mimo bránu

Slavia - Slovácko: Kúdela nádhernou ranou z voleje zvyšuje na 2:0!

Slavia - Slovácko: Malínský se opřel do míče z halfvoleje, ale balon mířil na tribunu

Slavia - Slovácko: Sražená Navrátilova rána nadělala Kolářovi spoustu problémů!

Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd

Slavia - Slovácko: Kúdela suverénně proměnil penaltu, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905