26. září 2020 • 18:55

SESTŘIH: Teplice - Ostrava 2:1. Baník padl, rozhodl Fillův vlastenec

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Teplic porazili v 5. kole první ligy Ostravu 2:1. Severočechy poslal v 58. minutě do vedení Patrik Žitný, po dvou minutách srovnal Dyjan Carlos De Azevedo, ale čtvrthodinu před koncem si dal vlastní gól hostující Martin Fillo. Teplice bodovaly po předchozích třech porážkách a doma Baník porazily po pěti letech. Slezané nezvítězili v 11 z posledních 12 ligových duelů a v neúplné tabulce klesli za soupeře na 11. místo.

Domácí s velkou marodkou vzali zavděk rozhodnutí odvolací komise, která až do projednání případu pozastavila zákaz činnosti stoperu Heidenreichovi, jenž byl chybně vyloučen na Slavii. Sehranější sestava hostů vstoupila do utkání aktivněji, ale většina prvního poločasu pak patřila Severočechům, kteří si vypracovali několik možností.

Domácí: 58. Žitný, 75. Fillo (vl.)

Hosté: 60. de Azevedo

Domácí: Grigar – Černý, Heidenreich, Mareček – Hyčka, V. Vukadinović (90. Radosta), Kučera, Trubač (66. Shejbal), Žitný (90. Ljevaković) – Moulis, J. Mareš (C) (72. Knapík).

Hosté: Laštůvka (C) – Fillo (80. Jirásek), Svozil, J. Pokorný, Fleišman – de Azevedo, Jánoš – Kuzmanović (80. O. Šašinka), Daniel Tetour, Holzer (62. Mu. Tijani) – Zajíc (46. Potočný).

Domácí: Plachý, Ljevaković, Knapík, Shejbal, Radosta, Baftijar

Hosté: Budinský, Azackij, Kaloč, Jirásek, Potočný, Šašinka, Tijani

Domácí: Mareček, Žitný, V. Vukadinović, Grigar, Ljevaković

Hosté: J. Pokorný, Svozil

Julínek – Podaný, Dohnálek

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Do největších problémů dostal hostujícího gólmana Laštůvku už v deváté minutě jeho spoluhráč Fillo, který tečoval centr Černého. Ostravské nečekaný moment zaskočil, nemohli se dostat do hry a přibývaly pouze střelecké pokusy Severočechů. Ve 21. minutě mohl otevřít skóre Kučera, ale uvnitř šestnáctky mířil nad. Tvrdé rány Mareše a Hyčky zlikvidoval Laštůvka, chytající 200. zápas v české lize.

Kontroverzní moment přišel ve 36. minutě, kdy se domácí dožadovali penalty za sražení Moulise. Ale sudí Julínek střet jako penaltu neviděl a stejné mínění měli i kolegové u videa.

Po pauze hosté zvýšili ofenzivní snahu a v 56. minutě měl Kuzmanovič první šanci Baníku, ovšem v souboji s domácími obránci hlavičkoval mimo branku Grigara.

V 58. minutě udeřili na druhé straně Severočeši. Vukadinovič ukázal své přednosti a poslal zpětnou přihrávku do šestnáctky, kde Žitný vstřelil první gól zápasu.

Na Stínadlech však bylo rychle vyrovnáno. Hosté po pravé straně našli domácí obranu nepozornou a De Avezedo uvnitř pokutového území dokázal zužitkovat souboj s Marečkem ve vyrovnání. Brazilský záložník navázal na gól z minulého kola.

V 75. minutě domácí znovu prokázali větší vůli po vítězství. Střídající Knapík sice hlavou nejdříve poslal s hostující tečí míč nad břevno, ale následoval roh a po něm si bývalý teplický záložník Fillo vstřelil hlavou vlastní gól. Baník se snažil i střídáním výsledek ještě změnit, ale v největší šanci Potočného vychytal v 87. minutě brankář Grigar.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Teplice - Baník 2:1. Druhá výhra Sklářů v sezoně, rozhodl Fillův vlastňák

Teplice - Baník: Tijaniho hlavičku si Grigar pohlídal

Teplice - Baník: Kučera srazil míč k Jiráskovi, ale ten pálil nad bránu

Teplice - Baník: Potočný na zadní tyči nebezpečně zakončoval! Grigar byl pozorný
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!

Teplice - Baník: Vukadinovič hledal Knapíka, přes jeho teč je to roh pro domácí

Teplice - Baník: De Azevedo vysunul Tijaniho, ten ale v dobré pozici netrefil míč

Teplice - Baník: Tetour si skvěle počkal na De Azeveda, ten srovnává na 1:1!

Teplice - Baník: Žitný zužitkoval Vukadinovičův pas, 1:0!

Teplice - Baník: Kuzmanovič přehlavičkoval i Grigara, střílel těsně vedle!

Teplice - Baník: Kučera číhal na zadní tyči, ale v dobré pozici netrefil bránu

Teplice - Baník: Moulisův průnik zastavil Pokorný, pak zkusil dalekonosnou standardku

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905