SESTŘIH: Pardubice - Liberec 3:0. Druhá výhra pro ligového nováčka

2
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalistům Liberce nevyšla generálka na čtvrteční domácí utkání 4. předkola Evropské ligy proti APOELu Nikósie. Slovan v 5. kole první ligy překvapivě podlehl nováčkovi z Pardubic 0:3. Vítězství Východočechů zařídili brankami Martin Toml, Lukáš Pfeifer a z penalty Michal Hlavatý. Pardubice v pražském Ďolíčku, kde kvůli nevyhovujícími stadionu hrají domácí ligové zápasy, bodovaly i ve třetím utkání.

Liberecký trenér Hoftych udělal v základní sestavě oproti čtvrtečnímu vítěznému duelu 3. předkola Evropské ligy na hřišti FCSB (2:0) hned sedm změn, Pardubice v porovnání s porážkou 0:3 v předchozím kole v Ostravě dvě.

Až do Tomlova gólu v 31. minutě utkání nenabídlo žádné vyložené šance. Na počátku úvodní trefy domácích stál Surzyn, který nacentroval na zadní tyč, Černý vrátil míč před branku a Toml ho snadno doklepl do sítě.

Před koncem poločasu Pardubice po povedené kombinaci zvýšily. Toml přihrál Černému, který patičkou vysunul za hostující obranu přesně zakončujícího Pfeifera.

SESTŘIH: Pardubice - Liberec 3:0. Nováček přehrál Slovan a má na kontě už sedm bodů

Do druhé půle poslal Hoftych do hry Hromadu a Csána. Severočeši málem snížili, jenže Matoušek vystřelil těsně vedle a Koscelník zblízka přestřelil.

Po hodině hry zahrál jeden z libereckých hráčů ve vápně rukou a z nařízené penalty se Hlavatý nemýlil. Nejlepší hráč minulé druholigové sezony oslavil stejně jako Toml s Pfeiferem první trefu v nejvyšší soutěži.

Pardubice, které všech sedm bodů vytěžily v Ďolíčku, zvítězily po dvou kolech a v neúplné tabulce se bodově dotáhly na Liberec a Slovácko. Slovan prohrál po třech kolech a venku v lize nevyhrál v šestém z posledních sedmi duelů.

Domácí: 31. Toml, 44. Pfeifer, 61. Hlavatý

Hosté:

Domácí: Boháč – Cadu (84. Ewerton), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Tischler, Solil, Hlavatý (84. F. Čihák), Pfeifer (75. Sláma) – P. Černý (64. Petráň).

Hosté: Nguyen – Koscelník, Chaluš, Jugas, Fukala – Beran, Cancola (61. Mosquera), Mara (46. Hromada), Matoušek (73. Barac) – Rabušic (C) (46. Csáno), Rondić (61. Júsuf Hilál).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Pardubice - Liberec: Hlavatý poslal balón do levé šibenice a proměnil penaltu! 0:3

Pardubice - Liberec: Další rána pro hosty! Chaluš zahrál rukou, sudí Orel nařídil penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Liberec: Koscelník měl na kopačce gól! Branku Boháče trestuhodně přestřelil

Pardubice - Liberec: Matoušek v úvodu poločasu poslal míč vedle tyče

Pardubice - Liberec: Martin Toml otevřel skóre a připsal si první ligový gól, 1:0

Pardubice - Liberec: Hezká akce Slovanu! Rondič trefil jen připraveného Boháče

Pardubice - Liberec: Surzyn chtěl potrestat chybu hostů, Nguyen byl připravený

Pardubice - Liberec: Nádherná kombinace domácích! Černý skvěle prodloužil přihrávku na Pfeifera, který se trefil na 2:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905