SESTŘIH: Plzeň - Brno 4:1. Jasná výhra pro Viktorii, Zbrojovka dál poslední

Autor: iSport.cz
4
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně v pátém kole první ligy doma porazili nováčka Brno 4:1 a po čtvrté výhře v sezoně se vrátili na třetí místo tabulky. Zbrojovka v nejvyšší soutěži s Viktorií prohrála pošesté za sebou a zůstává poslední s jediným bodem. Svěřenci trenéra Adriana Guľy se vítězně naladili na čtvrteční venkovní zápas čtvrtého předkola Evropské ligy s izraelskou Beer Ševou.

Domácí: 2. Al. Čermák, 44. J. Kopic, 56. Beauguel, 71. Hořava

Hosté: 68. Hladík

Domácí: A. Hruška – J. Kovařík, Brabec (C) (85. Hejda), Pernica, Řezník – Al. Čermák (64. Hořava), Kalvach (85. Káčer), Bucha – J. Kopic (64. Ba Loua), Beauguel (72. Ondrášek), Kayamba.

Hosté: Šustr – Jakub Šural (46. Černín), Hlavica, Gajić, Štepanovský (C) (76. Šumbera) – Vaněk, J. Sedlák (76. Jambor), Pachlopník (61. Koudelka), Reiter – Přichystal, Růsek (61. Hladík).

Domácí: Staněk, Hejda, Havel, Hořava, Káčer, Ba Loua, Ondrášek

Hosté: Floder, Jambor, Černín, Koudelka, Šumbera, Hladík, Ševčík

Hosté: Přichystal

Ginzel – Melichar, Poživil

Doosan Arena, Plzeň

1911 diváků

Za domácího favorita se v prvním poločase trefili Aleš Čermák a Jan Kopic po dvou asistencích Pavla Buchy. Po změně stran zvýšili Jean-David Beauguel z penalty a střídající Tomáš Hořava, před jeho brankou snižoval brněnský náhradník Jan Hladík.

Viktoria nastoupila od začátku s šesti změnami oproti základní sestavě ze čtvrtečního duelu třetího předkola Evropské ligy proti Sönderjyske, který vyhrála 3:0.

Domácím vyšel perfektně úvod. Bucha přihrál v šestnáctce volnému Čermákovi a ten už ve druhé minutě snadno otevřel skóre. Ofenzivní záložník potvrdil, že se mu proti Zbrojovce daří, při minulém vzájemném ligovém zápase v dubnu 2018 se blýskl hattrickem.

Viktoria dominovala a sahala po druhém gólu. Beauguel ale ve skluzu zamířil vedle a za chvíli znovu přestřelil. Z nadějné dorážky netrefil branku ani Kopic. Brno si první větší šanci vytvořilo ve 30. minutě, kdy Štepanovského střelu vyrazil brankář Hruška.

Minutu před pauzou přidali Západočeši pojistku. Po dalším zaváhání hostující obrany Bucha hlavou přistrčil míč Kopicovi a ten samostatný únik zakončil střelou o tyč. Těsně před pauzou Beauguel po závaru vykopl míč z brankové čáry.

SESTŘIH: Plzeň - Brno 4:1. Pohodlnou výhru řídil Bucha, klid narušilo Brabcovo zranění

Čermák mohl vstřelit rychlý gól i ve druhém poločase, ale Šustr jeho ránu vykopl. Beauguel po následném rohu hlavičkoval těsně vedle. Druhý tým minulé ligové sezony přidal třetí branku v 55. minutě. Gajič ve vápně přišlápnul Kopice a rozhodčí Ginzel po přezkoumání situace na videu nařídil penaltu, kterou šťastně proměnil Beauguel. Francouzský útočník si připsal čtvrtý gól v ligové sezoně a dotáhl nejlepší střelce soutěže.

Z ojedinělé šance Zbrojovky v 68. minutě snížil Hladík, jenž po individuální akci nadvakrát překonal Hrušku. Viktoria ani v pátém ligovém utkání sezony neudržela čisté konto.

Hned za tři minuty si domácí vzali tříbrankové vedení zpět. Ba Loua ve spolupráci střídajících hráčů vyzval Hořavu a ten se prosadil povedenou ranou z voleje. V 85. minutě musel nuceně ze hřiště plzeňský kapitán a stoper Brabec, který si poranil kotník. Viktoria doma v lize zvítězila podesáté za sebou.

Plzeň - Brno: Brabec po nešťastném souboji s Přichystalem musí střídat

Plzeň - Brno: Přichystalova hlavička na bližší tyči div že nezapadla do sítě!

Plzeň - Brno: Skákavá Ba Louova rána málem zaplavala za Šustra!

Plzeň - Brno: Ba Loua krásně našel Hořavu a po jeho výstavním voleji je to 4:1!

Plzeň - Brno: Hladík si parádně obhodil Brabce a se štěstím snížil na 1:3!

Plzeň - Brno: Buchovu pěknou dělovku s problémy kryl Šustr

Plzeň - Brno: Beauguelovu penaltu málem chytil Šustr, míč se ale došoural do sítě! 3:0

Plzeň - Brno: Gajič přišlápl Kopice, po zásahu VAR se píská penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Brno: Beauguel v jasné pozici hlavičkoval těsně vedle!

Plzeň - Brno: Čermák si skvěle zpracoval a vystřelil, Šustr ale výborně zasáhl

Plzeň - Brno: Obří šance hostů, Beauguel vykopával z brankové čáry!

Plzeň - Brno: Bucha vysunul Kopice do úniku, ten se nemýlil! 2:0

Plzeň - Brno: Zbrojovka poprvé zahrozila! Po Reiterově sólu pálil Štěpanovský

Plzeň - Brno: Šustr neudržel míč v rukavicích, Kopic dorážel nad bránu!

Plzeň - Brno: Krásná kombinace Viktorie, Beauguelovi rána nesedla

Plzeň - Brno: Typická plzeňská akce, Beauguel málem zvýšil stav!

Plzeň - Brno: Čermák už po minutě posílá Viktorii do vedení, 1:0!

4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905