SESTŘIH: Příbram - Sparta 1:3. Opět pálil Juliš, trefili se i oba Krejčí

Autor: ČTK, apr
6
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty vyhráli v 5. kole první ligy v Příbrami 3:1. Pražané jako jediní v soutěži zůstávají bez ztráty bodu a nadále vedou tabulku. U Litavky otevřel skóre Lukáš Juliš, za chvíli srovnal domácí Stanislav Vávra, ale ještě do pauzy poslal hosty znovu do vedení Ladislav Krejčí starší. Jeho jmenovec Ladislav Krejčí mladší pak v druhé půli přidal pojistku. Příbram doma neporazila Spartu už přes 15 let a nadále čeká na první výhru v ligové sezoně. S jedním bodem je předposlední.

Domácí: 28. Vávra

Hosté: 23. Juliš, 45. Ladislav Krejčí st., 69. Ladislav Krejčí ml.

Domácí: Kočí – Nový, Tregler, Kleščík, Cmiljanović – T. Pilík (73. Belej), Soldát (85. Budínský), Folprecht, Jan Rezek (C), Vávra (73. Boakye) – Pinc (66. Hájek).

Hosté: Heča – Sáček, Plechatý, Čelůstka, Matěj Hanousek – Moberg Karlsson (62. Polidar), Dočkal (C), Ladislav Krejčí ml., Ladislav Krejčí st. – Juliš (81. Kozák), Hložek (50. Trávník).

Domácí: Šiman, Vilotić, Boakye, Hájek, Kolář, Budínský, Belej

Hosté: Nita, Fortelný, Souček, Lischka, Kozák, Polidar, Trávník

Domácí: Pinc, Jan Rezek

Zelinka – Paták, Hájek

Na Litavce, Příbram

Příbram v minulém kole nehrála na Slovácku kvůli 13 pozitivním testům na koronavirus v týmu. Středočeský celek dal nakonec proti Spartě dohromady velmi solidní sestavu a hráči jako by chtěli ukázat, že si možnosti znovu hrát váží. Favorita v úvodu i díky nasazení přehrávali a měli také první možnost po Rezkově ráně z voleje.

Hosté se poprvé v sezoně vrátili k rozestavení se čtyřmi obránci a byli těžkopádní, opět však potvrdili, že se jim nemůže nechat prostor na rychlou akci. Ve 24. minutě se Sparta poprvé dostala k protiútoku, po ose Hložek - Krejčí starší doputoval míč z levé strany po přízemním centru před dobíhajícího Juliše a ten vstřelil pátý gól v ligové sezoně.

Příbram inkasovaná branka vybudila k další aktivitě. Pinc sice ještě pálil nad, ale v 28. minutě Plechatý nezachytil Vávrův náběh do šestnáctky a domácí vyrovnali.

SESTŘIH: Příbram - Sparta 1:3. Zdecimovanou Příbram rozpárali Krejčí

Těsně před pauzou však Příbramští nezvládli na pohled jednoduchou situaci u rohového praporku, kde Karlsson vybojoval míč v souboji s Cmiljanovičem, poslal míč před branku a Krejčí starší se prosadil hlavou. Levý záložník dal první gól po návratu z Itálie.

Brzy po pauze přišla Sparta o zraněného Hložka, kterého nahradil Trávník. Chvíli nato se poprvé v letenském dresu dostal v ligovém utkání na trávník i příbramský odchovanec Polidar. Domácí sice byli nadále aktivní, ale s přibývajícími minutami jim zřetelně docházely síly a neměli už příliš šancí na obrat.

Hosté neměli nijak viditelně navrch, definitivně pod kontrolu zápas dostali až v 69. minutě. Na Dočkalův centr z rohového kopu si naskočil mladší z dvojice Krejčích a hlavou definitivně rozhodl.

18. Opava 34 3 8 23 23:71 17

Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku

Krejčí st. po Příbrami: Těžký zápas, domácí byli výborně připravení

Příbram - Sparta: Kozákova hlavička z výborné pozice! Kočího ale neohrozila
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Sparta: Dočkal ze standardky znovu našel Krejčího ml., Kočí zasáhl

Příbram - Sparta: Krejčí mladší hlavou jistí vedení hostů, 1:3!

Příbram - Sparta: Juliš překrásnou patičkou našel Krejčího, toho vychytal Kočí

Příbram - Sparta: Úplně volný Pilík na pravé tyči, nezpracoval si dobře

Příbram - Sparta: Karlssonův obstřel zamířil vedle brány

Příbram - Sparta: Hložek musí střídat, má šrám na koleni

Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2

Příbram - Sparta: Karlsson pálil zpoza šestnáctky, rána mířila daleko nad břevno

Příbram - Sparta: Na Starkově balkonu je tentokrát VIP hostem Ivo Rittig

Příbram - Sparta: Cmiljanovič vyhledal Vávru, ten skvěle překonal Heču! 1:1

Příbram - Sparta: Pinc po jednoduchém autovém vhazování v obří šanci!

Příbram - Sparta: Krejčí našel Juliše, ten na zadní tyči dorazil do sítě! 0:1

Příbram - Sparta: Nebezpečný nápaditý signál! Pilík hledal Rezka, ten neproměnil

Příbram - Sparta: Sáčkova rána zpoza vápna mířila doprostřed

Příbram - Sparta: Domácí zahrozili! Kleščíkova hlavička mířila nad bránu

6

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905