SESTŘIH: Jablonec - Opava 4:1. Trefil se i Hübschman, pomohl vlastní gól

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Jablonce vyhráli v 5. kole první ligy nad Opavou 4:1. Severočeši vedli od třetí minuty po vlastní brance Josse Didiby a v 38. minutě zvýšil Tomáš Hübschman. Ještě do pauzy snížil Bartosz Pikul, ale v 73. minutě definitivně rozhodl Ivan Schranz a v nastavení se ještě prosadil Jakub Považanec. Jablonec vyhrál i třetí domácí zápas v ligové sezoně a v tabulce je pátý. Opava stále čeká na první vítězství v ročníku a patří jí 15. místo.

Jablonec začal aktivně a brzy se ujal vedení. Centr Zeleného z pravé strany jeden z domácích hráčů lehce tečoval a dezorientovaný Didiba zamířil do vlastní sítě. Severočeši v úvodu dominovali. Zelený v 10. minutě netrefil odkrytou branku a v 26. minutě se neprosadil ani Schranz.

Brankář Opavy Fendrich si poté poradil s Ladrovou střelou, ale po následném rohu v 38. minutě už Jablonečtí zvýšili. Hübschman po několika odrazech míče doklepl balon do sítě, a přestože asistent signalizoval ofsajd, hlavní sudí Hrubeš po konzultaci s videorozhodčím gól uznal. Zkušený domácí kapitán dal teprve čtvrtou branku v české lize.

Slezané se ale nevzdali a ještě do pauzy snížili. Po akci z pravé strany doklepl míč za čáru polský ofenzivní záložník Pikul a připsal si první gól v české lize.

Do druhé půle vstoupila lépe Opava. Nejprve hosté marně reklamovali ruku domácích ve vápně, poté zazmatkoval jablonecký brankář Vlastimil Hrubý, který zbytečně odehrál míč hlavou. Do obrovské šance se díky tomu dostal Holík, ale sám před gólmanem mířil nad.

Jablonečtí se probrali a znovu převzali iniciativu. V 66. minutě Považancův gól sudí Hrubeš po konzultaci s videorozhodčím neuznal, ale za sedm minut už favorit zvýšil. Střídající Robert Hrubý nacentroval z levé strany a Schranz hlavou zvýšil.

Domácí se uklidnili a přidali ještě jednu branku. Střídající Doležal se ještě neprosadil, ale v třetí minutě nastavení tečovanou střelou překonal Fendricha Považanec.

Domácí: 31. Toml, 44. Pfeifer, 61. Hlavatý

Hosté:

Domácí: Boháč – Cadu (84. Ewerton), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Tischler, Solil, Hlavatý (84. F. Čihák), Pfeifer (75. Sláma) – P. Černý (64. Petráň).

Hosté: Nguyen – Koscelník, Chaluš, Jugas, Fukala – Beran, Cancola (61. Mosquera), Mara (46. Hromada), Matoušek (73. Barac) – Rabušic (C) (46. Csáno), Rondić (61. Júsuf Hilál).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Jablonec - Opava: Schranz vyskočil na Hrubého centr a umístil míč mimo dosah Fendricha, 3:1

Jablonec - Opava: Považancův gól neplatil, předtím fauloval Čvančara
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Opava: Hrubý odhlavičkoval nešťastný Považancův lob a vychytal Holíka

Jablonec - Opava: Fendrich chytil Ladrovu jedovku i dorážku Čvančary

Jablonec - Opava: Po svižné souhře Slezanů doklepl míč do sítě Bartosz Pikul, 2:1

Jablonec - Opava: Pikul tvrdou ránou vyprášil Hrubému rukavice

Jablonec - Opava: Hübschman po rohu překonal gólmana, gól stvrdil i VAR, 2:0

Jablonec - Opava: Ladrovu dělovku vytáhl Fendrich

Jablonec - Opava: Střílený pas Ladry vyrazil Fendrich

Jablonec - Opava: Po Ladrově centru hlavičkoval Schranz těsně vedle

Jablonec - Opava: Zelený se položil do centru, pak minul bránu Čvančara

Jablonec - Opava: Zelený z výhodné pozice překopl poloodkrytou bránu!

Jablonec - Opava: Střelu Helešice si pohlídal Hrubý

Jablonec - Opava: Didiba si srazil Zeleného centr do vlastní sítě, 1:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905