SESTŘIH: Liberec - Příbram 3:0. Hattrick Rabušice, dva góly z penalt

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony

Fotbalisté Liberce tři dny po postupu do základní skupiny Evropské ligy zvítězili v 6. kole první ligy doma nad Příbramí 3:0. Zápas rozhodl v druhé půli hattrickem střídající Michael Rabušic, dvě branky dal z penalt. Slovan v nejvyšší soutěži naplno bodoval po dvou duelech a před reprezentační pauzou se posunul se na páté místo tabulky. Příbram, která má utkání k dobru, stále čeká na premiérovou výhru v ligové sezoně a s jediným bodem je předposlední.

Liberec nastoupil proti Příbrami tři dny po výhře 1:0 nad Nikósií v závěrečném 4. předkole Evropské ligy. Trenér Slovanu Hoftych udělal tři změny v základní sestavě, nově nasadil Fukalu, Csána a Matouška a právě posledně jmenovaný byl v první půli velmi aktivní. Hned v úvodu se prohnal kolem Treglera, ale z úhlu mířil mimo.

Příbram, která nehrála předminulé kolo kvůli koronaviru v týmu, v úvodním dějství držela s favoritem krok a dokonce byla blíže k vedení. V deváté minutě Vávra těsně minul a ve 38. minutě pak stejný hráč napálil zpoza vápna odražený balon do tyče. V domácím dresu hrozil hlavně příbramský odchovanec Matoušek, minutu před pauzou se obtočil, ale brankář Melichar jeho pokus vyrazil.

SESTŘIH: Liberec - Příbram 3:0. Slovan doma porazil Příbram 3:0 po Rabušicově hattricku

Čtyři minuty po změně stran mířil střídající Nešický z přímého kopu mimo. Ještě blíž k vedoucí brance byli domácí po necelé hodině hry, kdy Mikula po propadnutém dlouhém autu napálil z voleje břevno.

V 64. minutě už Severočeši otevřeli skóre. Mosquera ve vápně přepadl přes Soldáta a rozhodčí Proske nařídil penaltu, kterou proměnil střídající Rabušic. Slovan už čtvrteční zápas Evropské logy vyhrál 1:0 díky pokutovému kopu.

V 76. minutě favorit přidal pojistku. Po Peškově centru z pravé strany se míč dostal k Rabušicovi a ten ho s pomocí tyče uklidil do sítě. Vzápětí zahrávali Severočeši další pokutový kop, znovu po zákroku na Mosqueru, kterého tentokrát podle Proskeho nedovoleně zastavil brankář Melichar. Exekuce penalty se znovu chopil Rabušic a v 79. minutě zkompletoval svůj první hattrick v české lize.

Domácí: 64. Rabušic, 76. Rabušic, 79. Rabušic

Hosté:

Domácí: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mo. Tijani, Mikula (C) – Hromada (46. Nešický), Mara – Matoušek (72. Pešek), Beran (57. Rabušic), Mosquera (83. Barac) – Csáno (56. Rondić).

Hosté: Melichar – Nový, Svoboda, Tregler, Kleščík – Vávra (83. Hájek), Folprecht, Soldát, T. Pilík (83. Vais), Jan Rezek (C) (83. Cortez) – Pinc (56. Antwi).

2000 diváků

Liberec - Příbram: Rabušic proměnil i druhý pokutový kop a zkompletoval hattrick

Liberec - Příbram: Mosquera vybojoval druhou penaltu pro domácí!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Příbram: Rabušic měl dost času na zakončení a pravačkou o tyčku zvýšil na 2:0

Liberec - Příbram: Melichar vystihl směr Rabušicovy střely, ale zlikvidovat ji nedokázal, 1:0

Liberec - Příbram: Rozhodčí Proske po faulu na Mosqueru v pokutovém území nařídil penaltu

Liberec - Příbram: Mikula po autovém vhazování natrefil břevno!

Liberec - Příbram: Melichar vychytal Matouškův pokus levačkou

Liberec - Příbram: Obrovská šance Příbrami! Vávra trefil ale pouze brankovou konstrukci

Liberec - Příbram: Pohledná kombinace Liberce skončila střelou Mosquery nad Melicharovu bránu

Liberec - Příbram: Vávra to zkoušel střelou zpoza vápna, ale Nguyen konečky prstů míč vyrazil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905