4. října 2020 • 19:55

SESTŘIH: Baník – Slavia 0:1. Stanciu rozhodl z penalty, domácí se vztekali

75
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Slavia vyhrála v 6. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Baníku 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil ve druhé půli z penalty Nicolae Stanciu. Ostravané se však hodně (a oprávněně) vztekali, před akcí, jež pokutovému kopu předcházela, jim rozhodčí upřeli rohový kop. Slavia je v tabulce dál druhá, na dosud stoprocentní Spartu ztrácí dva body.

Čtyři dny po porážce 1:4 na půdě dánského Midtjyllandu ve 4. předkole LM už Slavia do Ostravy přijela bez beka Coufala, který přestoupil do West Hamu. Na pravé straně obrany ho nahradil Holeš.

Nástup do utkání trochu nečekaně patřil Baníku. Domácí i v reakci na nepřesvědčivý úvod sezony nasadili od začátku mladého nigerijského útočníka Tijaniho, který se už po dvou minutách dostal k nebezpečnému zakončení. Ostrava v úvodu hned třikrát ohrozila slavistickou bránu a úřadující mistr nemohl pořádně naskočit do zápasu.

Až v 19. minutě vystrašil baníkovce tečovanou ranou Stanciu, ale i pak měli více ze hry domácí. Milimetry dělily Ostravu od gólu ve 27. minutě, kdy povedený Holzerův centr stoper Zima usměrnil do tyče vlastní branky a odražený míč poslal nad břevno De Azevedo.

SESTŘIH: Baník - Slavia 0:1. Emoce a kontroverzní penalta, ze které rozhodl Stanciu

Hbitý Brazilec vzápětí protáhl Koláře ještě jednou a slavistický brankář vyrazil i Holzerovu bombu z dálky. Slavia v první půli na Laštůvku nevystřelila, ale v závěru to po standardních situacích a závarech několikrát vřelo.

Hosté do druhé půle vstoupili se dvěma změnami a střídající Ševčík hned po třech minutách připravil centrem z přímého kopu šanci pro Musu, jenž hlavičkoval do tyče.

Baník ale kontroval podobně a Pražané mohli mluvit o štěstí, že Svozil po rohu na zadní tyči nedokázal usměrnit do sítě propadlý míč. Slavia už byla ve druhé půli po prostřídání nebezpečnější, ale gól vstřelila z kontroverzní situace. Sudí k velké nevoli Ostravy neodpískali roh pro Baník, Kolář rychle do brejku poslal Tecla a po zákroku Laštůvky na hostujícího útočníka odpískal rozhodčí Hrubeš penaltu, kterou Stanciu jistě proměnil.

Třetí porážku v ligové sezoně se snažil odvrátit střídající Potočný, ale jeho ránu Kolář vyrazil a Baník se neprosadil ani při závěrečném tlaku. Ostrava tak nevylepšila svou bilanci a z posledních 11 ligových zápasů doma jen jednou vyhrála. Slezané porazili Slavii v jediném z posledních 13 duelů v nejvyšší soutěži.

Domácí:

Hosté: 69. Stanciu

Domácí: Laštůvka (C) – Fillo (86. O. Šašinka), J. Pokorný, Svozil, Fleišman – Jánoš, Kaloč (74. Kuzmanović) – de Azevedo, Daniel Tetour (86. Jirásek), Holzer (74. Potočný) – Mu. Tijani.

Hosté: O. Kolář – Holeš (56. Oscar), Kúdela, Zima, Bořil (C) – Takács (46. Tecl), Stanciu (89. Masopust) – Provod, Lingr (46. Ševčík), Olayinka – Musa (87. Hovorka).

2000 diváků

Kolář: Věděl jsem, že musím předvést nadstandardní výkon. Kdybychom ztratili, svázalo by nám to nohy

Trpišovský: Baník byl v první půli jasně lepší. Místo Coufala chceme mladíka z Dánska

Kozel: Byli jsme lepší, bohužel jsme neproměnili šance. Penalta za mě být neměla

FC Baník Ostrava Vše o klubu ZDE

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Nejzajímavější momenty zápasu:

Baník - Slavia: Tecl mohl zvýšit vedení hostí, Laštůvka byl proti

Baník - Slavia: Tijani dojel Koláře, mela ve vápně!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slavia: Ránu střídajícího Kuzmanoviče famózně vytáhl Kolář

Baník - Slavia: Stanciu s přehledem proměnil kontroverzní penaltu! 0:1

Baník - Slavia: Laštůvka strhl Tecla, penalta! Předtím ale sudí upřeli Baníku roh!

Baník - Slavia: Svozil po rohu nedokázal u zadní tyče procpat míč do brány

Baník - Slavia: Po Ševčíkově standardce otřel Musa svou hlavičku o tyč

Baník - Slavia: Jánošovu střelu z velké dálky pohlídal Kolář

Baník - Slavia: Stanciova standardka byla nepřesná

Baník - Slavia: Holzerovu bombu vyrazil Kolář

Baník - Slavia: Carlos de Azevedo přízemní střelou protáhl Koláře

Baník - Slavia: Zima nastřelil vlastní tyč, de Azevedo pak překopl bránu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905