Pavelka jako hračka pro Kotala. Jak by s ním mohla Sparta nastupovat? | iSport.cz
Jan Vacek
7. října 2020 • 14:34

Pavelka jako hračka pro Kotala. Jak by s ním mohla Sparta nastupovat?

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Real - Šachtar Doněck 2:3. Ostuda bílého baletu, hosté vyhráli s náhradníky
KARLOS SHOW: Baník, pi*o! Ruda z Ostravy bavil s Kadlecem a Matějovským
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pondělní půlnoc se neomylně blížila, zbývalo několik posledních desítek vteřin. Hodiny ukazovaly přesně 23:58, když z letenské kanceláře odešly všechny potřebné dokumenty k dotažení transferu záložníka Davida Pavelky z turecké Kasimpasy. Velká posila „last minute“, která se k týmu připojí na začátku příštího týdne, do velké míry rozváže ruce trenérskému stratégovi Václavu Kotalovi. Tomu se nyní otevírají další zajímavé možnosti, jak své komando na hřišti poskládat. Jak by mohly vypadat varianty sestav Sparty s nejnovější posilou?Bylo to tak trochu veřejné tajemství. Sparta o Davida Pavelku stála dlouhé měsíce, jeho možný přesun z Kasimpasy řešila už během jara. Koncem léta se ale jednání zadrhla a ještě v neděli všechno směřovalo k tomu, že se vysněné posily nedočká.

Pondělí, tedy poslední den letního přestupového okna, ovšem přineslo pořádné turbulence. A zásadní změnu v kurzu. Turecký klub najednou začal na možnou dohodu slyšet, doslova na poslední chvíli ji pak obě strany orazítkovaly.

„Chtěli jsme tým doplnit o jednoho zkušenějšího hráče do defenzivnějších pozic v záloze, kde jsme doteď pracovali s mladými hráči a zástupci střední generace. David má zkušenosti ze zahraničí a z reprezentace, kterými našim mladým hráčům pomůže. Je to vítězný typ a profesionál, takové ve Spartě chceme mít,“ okomentoval zvučnou posilu sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Pavelkův příchod je důležitou zprávou i pro trenéra Václava Kotala. Respektovaný odborník je vyhlášený tím, že si rád hraje s rozestaveními, za

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

8.kolo
Články odjinud


Články odjinud