SESTŘIH: Příbram - Baník 0:4. Nadvláda po pauze, Zajíc předvedl skvělé sólo

2
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili na závěr sobotního programu Fortuna ligy v Příbrami 4:0. Při 85minutové přesilovce se prosadili až po přestávce a hlavním hrdinou byl Tomáš Zajíc, který dal dva góly, ten druhý po úžasném sólu. Baník se posunul na desáté místo, Příbram je poslední.

Průběh utkání výrazně ovlivnily dva zákroky domácího stopera Kingueho, který už ve čtvrté minuty dostal druhou žlutou kartu a domácí šli do oslabení.

Očekávalo se, že favorizovaná Ostrava rychle strhne vedení na svou stranu, ale v první půli se jí nedařilo. Hosté si neuměli poradit se změnou rozestavení domácích a jejich hra byla příliš statická. Na příbramskou branku i proto šla za úvodní dějství jediná střela, s kterou si gólman Melichar poradil.

Příbramští se dostali před ostravskou branku do poločasu jen dvakrát a sudí Královec v obou případech s pomocí videorozhodčího řešil, zda nemají kopat penaltu. Za pád Rezka ji sice nejprve nařídil, ale vzápětí zrušil. Pokutový kop nepřinesla ani situace těsně před pauzou.

SESTŘIH: Příbram - Baník 0:4. Trápení proti deseti, pak kanonáda. Zajíc zazářil sólem

Hosté sáhli o poločase hned k trojitému střídání, které se ukázalo klíčové. V 57. minutě po centru Filla prodloužil nechtěně míč domácí Vais k čerstvě příchozímu Zajícovi a ten dostal balon do branky. Na druhé straně Vávra po individuální akci uvnitř vápna netrefil branku.

V 72. minutě pak Baníku přinesl definitivní uklidnění Potočný přesnou střelou z hranice šestnáctky. Příbram odpadla a tři minuty inkasovala potřetí. Zajíc po slalomu mezi čtyřmi hráči překonal Melichara a poprvé v kariéře v jednom ligovém utkání skóroval dvakrát.

Zcela jasnou převahu Slezanů ještě stvrdil v 84. minutě čtvrtým gólem další střídající hráč Kuzmanovič. Ostrava neprohrála v lize s Příbramí pošesté za sebou a v posledních pěti zápasech neinkasovala.

Domácí:

Hosté: 57. Zajíc, 72. Potočný, 76. Zajíc, 84. Kuzmanović

Domácí: Melichar – Diarra, Cmiljanović (70. Kleščík), Kingue, Svoboda – Soldát, Folprecht, Jan Rezek (C) (78. Zorvan), T. Pilík (70. Belej) – Vávra (78. Budínský), Vais (85. Boakye).

Hosté: Murin – J. Pokorný, Fillo, Stronati (C), Jánoš – Potočný (83. O. Šašinka), Daniel Tetour (88. D. Buchta), Holzer, de Azevedo (46. Mena) – Mu. Tijani (46. Kuzmanović), Kaloč (46. Zajíc).

Domácí: Zorvan, Belej, Boakye, Hájek, Budínský, Kleščík, Kočí

Hosté: Buchta, Kuzmanović, Mena, Zajíc, Svozil, Šašinka, Daněk

Domácí: Kingue, Kingue, Jan Rezek, Vais

Hosté: Potočný, Kuzmanović

Pavel Královec. Asistenti: Jiří Moláček, Tomáš Mokrusch. Čtvrtý rozhodčí: Pavel Orel. VAR: Ondřej Cieslar. AVAR: Milan Flimmel

Klíčové momenty utkání:

Příbram - Baník: Debakl! Diarra namazal Kuzmanovičovi, ten završuje na 4:0 pro hosty!

Příbram - Baník: Neskutečné Zajícovo sólo! Položil si pět protihráčů, zakončil přesně, 0:3

Příbram - Baník: Vávra dostal prostor, ale pálil vysoko nad bránu

Příbram - Baník: Potočný perfektně z první využil Kleščíkova namazání, 0:2!

Příbram - Baník: Vávra se parádními kličkami málem proháčkoval ke střele

Příbram - Baník: Úplně volný Zajíc využil nešťastného odrazu, 0:1!

Příbram - Baník: Jánošův centr těsně před Melicharem odvrátil Soldát

Příbram - Baník: Královec pískl penaltu pro Baník, pak ji ale odvolal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Baník: Tetour ve výborné pozici hlavičkoval nad bránu

Příbram - Baník: Potočného rána na bližší tyč Melichara nezaskočila

Příbram - Baník: Kuriózní vyloučení! Kingue už po čtyřech minutách dostal dvě žluté karty

Příbram - Baník: Fillův centr patou prodlužoval Tetour, Potočný do sítě nedorazil

2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905