SESTŘIH: Teplice - Liberec 1:2. Zářil Knobloch, Řezníčkovi chytil penaltu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Liberce vyhráli po restartu FORTUNA:LIGY dramatický duel 7. kola v Teplicích 2:1 a na pátém místě tabulky stíhají čelo tabulky. Skláři dokázali rychle odpovědět na gól Tarase Kačaraby ze 14. minuty, když srovnal Daniel Trubač, ve 24. minutě pak ale Jakub Pešek zvýšil na 2:1 pro hosty. Domácím na konci poločasu ještě VAR neuznal gól kvůli ofsajdu, ve druhém poločase lapil famózní brankář Knobloch penaltu Jakubu Řezníčkovi. Tepličtí nevyužili ani dvacetiminutovou přesilovku po vyloučení Peška, v nastavení se ještě síly na hřišti srovnaly po červené pro Tomáše Vondráčka.

Domácí: 16. Trubač

Hosté: 14. Kačaraba, 24. Pešek

Domácí: Grigar – Černý, Heidenreich, Mareček (46. Knapík), V. Vukadinović – Žitný (65. J. Mareš), Kučera (C), Trubač (65. Vondrášek), Fortelný – Moulis, Jakub Řezníček.

Hosté: Knobloch – Kačaraba (C), Jugas, Pourzitidis – Pešek, Michal, Nešický (90. Černický), Hromada, Kosek – Matoušek (90+4. M. Dvořák), Rondić.

Domácí: Jukl, Ljevaković, Mareš, Knapík, Němeček, Vondrášek, Radosta

Hosté: Černický, Gembický, Pešl, Dvořák, Kytka, Juzvak, Kazda

Domácí: Jakub Řezníček, Knapík, Vondrášek (č)

Hosté: Pešek, Hromada, Pešek, Nešický

Pechanec – Hrabovský, Ratajová

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

V tradičně vyhecovaném severočeském derby Liberec rychle zapomněl na pohárový debakl z Hoffenheimu. Tým okysličen několika návraty uzdravených marodů po úvodním rozkoukávání rozjel v ligovém restartu dramatický zápas, kterému chyběla jen divácká atmosféra.

Hosté se ujali vedení ve čtrnácté minutě, kdy po rohu Kačaraba přechytračil nedůrazného Marečka. Vedení však netrvalo příliš dlouho. Už po dvou minutách domácí rozjeli rychlou kombinaci před šestnáctkou, kterou zakončil přistrčením Fortelný - hrající první ligové utkání v základní sestavě - k Trubačovi a jeho výstavní rána přinesla vyrovnání.

Tepličtí nastoupili ve čtyřčlenné obraně a rozestavení příliš nesedlo obvyklému pilíři středu obrany Marečkovi, který kupil chybu za chybou. Prokázalo se to i v 19. minutě, kdy se opakovala situace z inkasovaného gólu, jen s tím rozdílem, že Kačaraba mířil mimo. A do třetice si vybral domácí stoper smůlu ve 24. minutě, kdy jeho špatnou komunikaci s Heidenreichem využil k další liberecké brance Pešek.

Pak sice Tepličtí výrazně přidali, připravili si i několik slibných akcí, ale na branku to nestačilo. A když se jim po vlastním gólu Kačaraby ve 42. minutě přece jen vyrovnat podařilo, rozhodnutí videorozhodčího domácí radost zvrátilo kvůli ofsajdu centrujícího Moulise.

Kupte si pondělní deník Sport. Dostanete dvojnásobnou dávku sportovního zpravodajství! Kupte si pondělní deník Sport. Dostanete dvojnásobnou dávku sportovního zpravodajství!Foto iSport.cz

Trenér Hejkal se rozhodl během přestávky stáhnout Marečka ze hry, změnil rozestavení a do středové řady posunul Vukadinoviče, což se mu málem vyplatilo hned při první akci po pauze. Jenže srbský fotbalista ve výborné pozici přestřelil libereckou branku a nastartoval tím ofenzivní trápení.

Klíčový moment přišel v 60. minutě, kdy rozhodčí Pechanec nařídil po upozornění svého kolegy u videa penaltu pro Teplice za ruku Hromady, jenže ani tento moment vyrovnání nepřinesl. Pokutový kop kanonýr Řezníček proměnit nedokázal a brankář Knobloch byl hrdinou i zanedlouho při další tvrdé ráně Trubače, stejně jako při nebezpečném pokud Mareše v 80. minutě.

S přibývajícími minutami nápor Teplic, které hrály od 70. minuty v početní výhodě po vyloučení Peška, narůstal. Bojovnost soupeře a skvělé zákroky brankáře Knoblocha však vyrovnání dokázaly zabránit. V úplném závěru šli do deseti i domácí, když Vondrášek za zákrok na unikajícího Matouška dostal červenou kartu.

KLÍČOVÉ MOMENTY ZÁPASU

Teplice - Liberec: Hrozil Řezníček, přes Kačarabu neudeřil Mareš
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Liberec: Pešek zajel do Fortelného a po druhé žluté kartě byl vyloučen

Teplice - Liberec: Knobloch zázračně vytáhl ránu Trubače

Teplice - Liberec: Knobloch chytil Řezníčkovi penaltu

Teplice - Liberec: Hromada zahrál ve vápně rukou, penalta!

Teplice - Liberec: Rondičův lob zastavil Grigar

Teplice - Liberec: Kačarabův vlastenec neplatil, situaci předcházel teplický ofsajd

Teplice - Liberec: Vukadinovič zblízka překopl bránu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905