SESTŘIH: Bohemians - Teplice 2:0. "Klokani" slaví, trefil se i Pulkrab

Autor: ČTK, adl
1
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší, než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v 8. kole první ligy Teplice 2:0. O třetím domácím vítězství „Klokanů“ v sezoně nejvyšší soutěže rozhodli brankami ve 13. minutě Petr Hronek a čtyři minuty po změně stran z penalty Matěj Pulkrab. Pražané vyhráli v Ďolíčku v lize šestý z posledních sedmi zápasů. Teplice prohrály třetí kolo po sobě a šesté z posledních sedmi.

Hosté nastoupili do zápasu v brance s Němečkem, který si připsal premiérový ligový start. Nahradil zraněnou jedničku Grigara. Jako první zahrozili v šesté minutě Tepličtí, Řezníčkův lob z 35 metrů však minul branku Bohemians.

Naopak ve 13. minutě „Klokani“ z první vážnější šance udeřili. Hůlkova přihrávka propadla za obranu Teplic na Hronka, který se z hranice pokutového území trefil podél vybíhajícího Němečka. Domácí hráč při akci šlápl gólmanovi na lýtko, brankář Teplic však po ošetření zápas dochytal.

Ve 20. minutě mohli Tepličtí odpovědět. Juklovu hlavičku po centru Fortelného zastavil Le Giang na brankové čáře. O osm minut později utekl po levé straně teplický Černý, našel v pokutovém území Řezníčka a jeho hlavička těsně minula bránu Bohemians.

SESTŘIH: Bohemians - Teplice 2:0. Další neúspěch kouče Hejkala, rozhodl Hronek

Po půlhodině hry mohli domácí zvýšit. Po faulu Kučery dostal výhodu Vaníček, napřáhl z 20 metrů a jen těsně přestřelil Němečkovu bránu. V závěru poločasu sklepl Řezníček míč Juklovi, který však v dobré pozici branku přestřelil.

Hned v úvodu druhé půle „Klokani“ zvýšili. Vacek poslal do pokutového území centr, na nějž nedoskočil Hůlka, protože jej loktem do obličeje trefil Řezníček. K penaltě se postavil Pulkrab a střelou do protipohybu nedal Němečkovi šanci. Domácí útočník, který je v Bohemians na roční hostování ze Sparty, se trefil poprvé v ligové sezoně.

V 51. minutě mohli Bohemians jít do třígólového vedení. Vacek našel za obranou opět volného Hronka, který se stejně jako při gólové střele pokusil obstřelit vyběhnuvšího Němečka, spolu s ním však těsně minul levou tyč. Mezi 67. a 71. minutou mohl dvakrát zvýšit Vaníček, který střílel v obou případech z hranice pokutového území, vždy ale mířil nad.

V 77. minutě se pak domácí radovali potřetí, když odražený míč poslal do sítě střídající Necid. Rozhodčí však gól neuznali po předchozím Hronkově ofsajdu.

Domácí: 13. Hronek, 49. Pulkrab

Hosté:

Domácí: P. Le Giang – Hůlka, Bederka, Jindřišek (C) – Hronek (87. Köstl), Květ (88. Keita), Ljovin, Vacek, Schumacher (90+1. Novák) – Pulkrab (66. Necid), Vaníček (87. Vondra).

Hosté: Němeček – Černý, Shejbal, Mareček – V. Vukadinović (68. Moulis), Kučera (88. Ljevaković), Trubač, Fortelný (68. Žitný), Jukl – J. Mareš (C), Jakub Řezníček.

Klíčové momenty utkání:

Bohemians - Teplice: Kučera vybojoval míč pro Trubače, jeho střelu lapil Le Giang

Bohemians - Teplice: Necid zakončil do sítě po Hronkově střele! Asistent ale mával ofsajd

Bohemians - Teplice: Moulis našel Jukla na zadní tyči, ten míč neusměrnil na bránu

Bohemians - Teplice: Vaníček se otočil s míčem a měl prostor, pálil nad bránu

Bohemians - Teplice: Hronkova střela ze střední vzdálenosti minula bránu

Bohemians - Teplice: Hronek zahodil absolutní tutovku! Sám před brankářem střílel vedle
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Teplice: Pokutový kop proměnil Pulkrab, 2:0!

Bohemians - Teplice: Řezníček si v souboji s Hůlkou pomohl loktem, penalta!

Bohemians - Teplice: Juklova pohotová střela těsně minula bránu

Bohemians - Teplice: Hezký protiútok domácích, Schumacher ale na průnikovku nedosáhl

Bohemians - Teplice: Květovu pumelici tečovali hosté těsně vedle brány

Bohemians - Teplice: Vaníčkovi nabíhal Jindřišek, ale nakonec střílel sám

Bohemians - Teplice: Černý našel Řezníčka, ten hlavičkoval těsně vedle!

Bohemians - Teplice: Mareš skvěle nasadil housle Hůlkovi, pálil však nad bránu

Bohemians - Teplice: Jukl nebezpečně hlavičkoval, Le Giang byl ale rychle na zemi

Bohemians - Teplice: Hronek prostřelil Němečka, 1:0!

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905