SESTŘIH: Pardubice – Olomouc 1:1. Nováček zachránil remízu v nastavení

Autor: ČTK, adl
1
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Fotbalisté Olomouce remizovali v předehrávce 9. kola první ligy na hřišti nováčka z Pardubic 1:1. Hanáci bodovali v sedmém utkání nejvyšší soutěže za sebou a bodově se dotáhli na druhou Spartu, která má zápas k dobru. Sigma vedla od 62. minuty po proměněné penaltě Martina Nešpora. Bod zachránil Východočechům v páté minutě nastavení střídající David Huf. Pardubice v pražském Ďolíčku, kde hrají domácí ligové zápasy, neprohrály ani popáté.

Pardubice po koronavirové nákaze měly k dispozici téměř kompletní kádr včetně kapitána Jeřábka a trenéra Jaroslava Novotného. Olomouci se vrátil kapitán Hubník, který v minulém kole kvůli zranění nehrál.

První šanci si v utkání, hraném kvůli opatřením v boji proti koronaviru bez diváků, vytvořily v šesté minutě Pardubice. Hlavatého střela zpoza vápna skončila mimo branku. Ve 20. minutě Hlavatý nacentroval do vápna, ale Černý zamířil ve skluzu mimo Mandousovu branku. O chvilku později Hlavatého ránu z šestnáctky zblokoval hostující stoper Poulolo. Olomouc v úvodním dějství neohrozila gólmana Boháče vůbec.

SESTŘIH: Pardubice - Olomouc 1:1. Nováček zachránil remízu v nastavení

Po hodině hry Jeřábek ve vápně strčil do Nešpora a rozhodčí Ginzel odpískal pokutový kop, kterého se ujal sám faulovaný hráč. Boháč sice směr jeho střely vystihl, ale nestačil na ni.

Východočeši přidali na tempu a hnali se za vyrovnáním, Solil však vypálil nad a Huf se v šestnáctce k zakončení nedostal. S vypršením tříminutového nastavení střídající záložník Sigmy Sladký fauloval před vápnem Solila. Přímého kopu se ujal Huf, který napoprvé zeď neprostřelil, z dorážky se ale nemýlil a zachránil svému týmu bod. Hanáci remizovali ve třetím z posledních čtyř kol.

Domácí: 90+5. Huf

Hosté: 62. Nešpor

Domácí: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) (80. Petráň) – Tischler (37. Cadu), Hlavatý, Solil, Pfeifer (68. Ewerton) – P. Černý (68. Huf).

Hosté: Mandous – Hála, R. Hubník (C), Poulolo, Zmrzlý (31. Látal) – P. González (84. Zahradníček), Greššák, Houska (88. Sladký), Chytil (88. Zifčák), Falta – Nešpor (83. Daněk).

Klíčové momenty utkání:

Pardubice - Olomouc: Šok! V páté minutě nastavení krásnou střelou srovnal Huf, 1:1

Pardubice - Olomouc: Solil pronikl do vápna a svou tvrdou ránu poslal nad

Pardubice - Olomouc: González zabojoval, po něm pálil Hála

Pardubice - Olomouc: Nešpor otevřel skóre z penalty, 0:1

Pardubice - Olomouc: Jeřábek nesmyslně odstrčil Nešpora, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Olomouc: Cadu jako Ronaldinho! Kličkou se zbavil obránce a Mandouse přinutil k zákroku

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905