SESTŘIH: Příbram - Boleslav 2:1. Otočka po půli a první výhra v sezoně!

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Příbrami porazili v 9. kole první ligy Mladou Boleslav po obratu 2:1. Hosty poslal v 28. minutě do vedení Michal Škoda, ale po pauze otočili stav Radek Voltr se Stanislavem Vávrou. Příbram jako poslední v této ligové sezoně poprvé vyhrála a v nejvyšší soutěži naplno bodovala po 10 zápasech od červnového vítězství nad Olomoucí. V tabulce se bodově dotáhla na předposlední místo.

Příbram nastoupila povzbuzena minulou remízou 1:1 v Brně a proti favoritovi hrála aktivně. Větší šance si ale v první půli připravili hosté a u obou byl útočník Škoda, který do léta hrával za domácí. V osmé minutě ještě nedokázal dostat do sítě špatně vyražený míč od brankáře Kočího, ale o 20 minut později už jeho zásluhou hosté vedli. Z hranice šestnáctky vypálil nepřesně Douděra a Škoda balon usměrnil do sítě.

Domácí byli opticky i statisticky aktivnější, ale jejich šance v první půli k brankám nevedly. Ve 23. minutě Voltr minul po akci Nového, těsně před poločasem pálil vedle po rychlé kombinaci Vávra.

Hosté byli po pauze opatrnější a evidentně spoléhali na rychlé brejky do stále více otevřené domácí obrany. Příbramští však byli aktivnější a v 64. minutě srovnali. Po Pilíkově rohovém kopu a následném závaru usměrnil míč v krkolomné pozici vleže do sítě Voltr a stylově oslavil dnešní 29. narozeniny.

SESTŘIH: Příbram - Mladá Boleslav 2:1. Svěřenci Horvátha otočili zápas a berou první výhru

Domácí se snažili o otočení výsledku. V 69. minutě mohl nebezpečně pálit Vávra, ale možnost prováhal. V 74. minutě postupoval ze strany sám na Mikulce příbramský Pilík, hostující gólman však zasáhl.

V 76. minutě už Příbramští skóre obrátili. Vávra prošel nekoncentrovanou defenzivou hostů a jeho vydařená střela obloukem skončila v síti. Hosté ve zbytku zápasu už nedokázali na zvrat zareagovat, jedinou slibnou možnost Ikauniekse dokázal zneškodnit brankář Kočí. Boleslav venku v lize nevyhrála posedmé za sebou a před Příbramí má v tabulce už jen tříbodový náskok.

Domácí: 64. Voltr, 76. Vávra

Hosté: 28. Michal Škoda

Domácí: Kočí – Cmiljanović, Kleščík, Svoboda (46. T. Pilík), Nový – Vávra (82. Antwi), Folprecht (63. Hájek), Jan Rezek (C) (87. Kvída), Soldát, Zorvan – Voltr (87. Pinc).

Hosté: Mikulec – Zahustel, Jakub Klíma (74. D. Ikaunieks), Tatajev, Křapka, Mazáň – Budínský (C), Janošek, Túlio, Douděra – Michal Škoda (70. Drchal).

Domácí: Antwi, Hájek, Kvída, Melichar, Pilík, Pinc, Vais

Hosté: Drchal, Fulnek, Ikaunieks, Kulhánek, Markovič, Mašek, Šimek

Domácí: T. Pilík, Kočí

Hosté: Tatajev, Douděra

Pavel Rejžek. Asistenti: Jakub Hrabovský, Jiří Kříž. Čtvrtý rozhodčí: Karel Hanousek. VAR: Petr Hocek. AVAR: Jaroslav Poživil

Na Litavce, Příbram

Klíčové momenty utkání

Příbram - Mladá Boleslav: Trenér Jozef Weber byl vykázán z lavičky

Příbram - Mladá Boleslav: Vyrovnávací možnost v závěru! Ikaunieksovu střelu vychytal Kočí

Příbram - Mladá Boleslav: Drchal mohl vyrovnat! Z otočky zamířil těsně vedle

Příbram - Mladá Boleslav: Vávra dal krásný gól a poslal domácí do vedení 2:1

Příbram - Mladá Boleslav: Pilík v obrovské šanci trefil pouze Mikulce!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Mladá Boleslav: Gól k narozeninám! Oslavenec Voltr vyrovnal na 1:1

Příbram - Mladá Boleslav: Dobrá střela Škody z otočky byla sražena na roh

Příbram - Mladá Boleslav: Zorvan vypálil zpoza šestnáctky, Mikulec vyrazil na roh

Příbram - Mladá Boleslav: Pokus Vávry těsně minul levou tyč!

Příbram - Mladá Boleslav: Velká šance! Douděra hlavičkoval pouze mimo

Příbram - Mladá Boleslav: Studená sprcha pro Příbram! Skóre otevřel Škoda, 0:1

Příbram - Mladá Boleslav: Zahustel zakončoval pod tlakem a minul přední tyč

Příbram - Mladá Boleslav: Další slibná šance domácích! Voltr těsně minul vzdálenější tyč

Příbram - Mladá Boleslav: Dobrá myšlenka Zorvana, jeho dalekonosný pokus skončil za bránou

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905