SESTŘIH: Slavia - Brno 1:1. První domácí ztráta, pálili Sima a Šural

74
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Slavie v devátém ligovém kole nečekaně doma jen remizovali s Brnem 1:1. Pražany poslal v 68. minutě do vedení Abdallah Sima, ale v 88. minutě srovnal další střídající hráč Jakub Šural. Úřadující mistři teprve podruhé v ligové sezoně ztratili body a stejně jako s Pardubicemi to bylo opět s nováčkem soutěže. Zápas se kvůli opatřením proti koronaviru hrál bez diváků.

Domácí: 68. Sima

Hosté: 88. Jakub Šural

Domácí: O. Kolář – Bořil (C), Kúdela, Karafiát (46. Holeš), Oscar – Traoré – Jurásek (62. Sima), Stanciu, Lingr (46. Olayinka), Provod (46. Masopust) – Musa (80. Tecl).

Hosté: Floder – Kotula, Gajić, Dreksa (C), Jan Moravec – Pachlopník (45+2. Hladík), Ad. Čermák (57. Jakub Šural), J. Sedlák, Přichystal – Růsek (57. Bariš), A. Fousek (72. Štepanovský).

Domácí: Kovář, Holeš, Olayinka, Masopust, Sima, Tecl, Rigo

Hosté: Hlavica, Šustr, Hladík, Bariš, Štepanovský, Šumbera, Šural

Domácí: Oscar, Musa

Hosté: Ad. Čermák, A. Fousek, Jan Moravec, Dreksa, Bariš

Hrubeš – Nádvorník, Dobrovolný (Rejžek)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Červenobílí vedou tabulku už jen o dva body před druhou Spartou, na jejímž hřišti se představí za týden v derby. Slávisté se zároveň nedokázali vítězně naladit na čtvrteční utkání Evropské ligy s Beer Ševou. Brněnský nováček tři kola za sebou neprohrál a má jednobodový náskok na poslední Příbram.

„Pro nás je to samozřejmě ztráta. Výhru nás stál první poločas a neproměněné šance v druhém, kdy jsme šli třikrát sami na bránu. Že jsme ztratili body s oběma nováčky, je spíš náhoda. Společné je to, že tam vždy byla branka soupeře po naší chybě,“ řekl při on-line tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Oproti čtvrtečnímu vítěznému zápasu Evropské ligy v Nice udělal hned sedm změn v základní sestavě a poprvé od začátku nasadil teprve sedmnáctiletého Juráska.

SESTŘIH: Slavia - Brno 1:1. Šok v Edenu, v závěru srovnal Šural

Hosté nastoupili proti velkému favoritovi odvážně a nečekaně měli první gólovou šanci. Po Oscarově chybě se dostal do brejku Fousek, natlačil se až před Koláře a trefil tyč.

Domácí sice podle očekávání více mnohem více drželi míč, ale do šancí se v první půli dostávali těžce. Naopak ve 20. minutě znovu zahrozili Brněnští, po Karafiátově chybě vystřelil z hranice vápna kousek vedle Sedlák.

Slávisté měli úvodní gólovou šanci až v 26. minutě, kdy se Jurásek protáhl až před branku, ale Flodera nepropálil. „Chtěl jsem to zvednout, ale měl jsem balon pod nohou, tak šlo po zemi,“ řekl Jurásek. „Jurásek byl náš nejnebezpečnější hráč v prvním poločase. Na jeho věk velice dobrý výkon,“ ocenil Trpišovský.

V poločase hned třikrát střídal a poslal na trávník Holeše, Olayinku a Masopusta. Otevřít skóre ale favorit dokázal až krátce po příchodu dalšího čerstvého hráče Simy. V 65. minutě se ještě po jeho přihrávce nedokázal prosadit Olayinka, který zblízka trefil Flodera.

O tři minuty později už Sima poslal Slavii do vedení, když hlavou prodloužil do sítě hlavičku od Masopusta. Devatenáctiletý Senegalec dal gól ve čtvrtém z posledních pěti soutěžních zápasů.

Poté mohl dvakrát zvýšit Musa. V 72. minutě ale poslal míč podél Flodera těsně vedle a poté napálil hostujícího brankáře. Zdálo se, že slávisté náskok v klidu kontrolují, ale závěr nezvládli. Proti Štepanovskému ještě zasáhl Kolář, ale z následného úvodního rohu Zbrojovky po Dreksově prodloužení už na zadní tyči srovnal Šural. Dal svůj první ligový gól v kariéře.

„Doufali jsme v nějaký brejk nebo standardku. Z jedné jediné na konci jsme dali gól. Trenér mi řekl, že mám zavírat zadní tyč. Dreksič to výborně prodloužil, padlo mi to přímo na nohu,“ řekl Šural.

„V závěru jsme se zvedli, byli jsme trpěliví. Konečně jsme si pomohli standardkou. Pro nás zlatý bod. Jsou zápasy, kdy favorit klopýtne. Ale jedině díky poctivému a sebevědomému výkonu soupeře,“ uvedl brněnský kouč Miloslav Machálek.

18. Opava 34 3 8 23 23:71 17

Slavia - Brno: Šural šokoval Eden! Na zadní tyči procpal roh do sítě, 1:1!

Slavia - Brno: Kúdela promáchl a Štepanovský v obrovské šanci selhal!

Slavia - Brno: Musa po Olayinkově přihrávce v úniku na Flodera!

Slavia - Brno: Stanciu nachystal tutovku pro Musu, ten šajtlí střílel těsně vedle!

Slavia - Brno: Krásný Juráskův průnik, v souboji jeden na jednoho uspěl Floder

Slavia - Brno: Sedlák pálil z otočky těsně vedle brány!

Slavia - Brno: Stanciova šajtle, Bořil hlavičkoval nad bránu

Slavia - Brno: Rychlý protiútok Zbrojovky, Fousek napálil tyč!

Radost Slavie po trefě Abdallaha Simy

74

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905