SESTŘIH: Zlín - Jablonec 0:2. Domácí v deseti padli, rozhodli Pilař a Schranz

6
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Jablonce po předehrávce 10. kola FORTUNA:LIGY poskočili na páté místo tabulky o bod před svého soupeře, když ve Zlíně dokázali zvítězit 2:0. Ve druhém poločase, který domácí odehráli bez vyloučeného Tomáše Poznara, udeřil 20 minut před koncem Václav Pilař, v 84. minutě pak po faulu Condeho pečetil z penalty Ivan Schranz. Jablonec podruhé za sebou v nejvyšší soutěži zvítězil, Zlín naopak neuspěl po třech vítězstvích. Podívejte se na všechny klíčové momenty zápasu!

Domácí:

Hosté: 71. Pilař, 84. Schranz

Domácí: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Fantiš (78. Janetzký), Hlinka, Conde (90+2. Slaměna), Jiráček (C) – Dramé (46. Jawo), Poznar, Čanturišvili.

Hosté: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob (90+2. Jovović) – Považanec (C) – Pleštil (67. Ladra), R. Hrubý (90+2. Čvančara), V. Kubista, Pilař (87. Podaný) – Schranz (87. Doležal).

Domácí: Janetzký, Jawo, Kolář, Rakovan, Martínez García, Toutou Mpondo, Slaměna

Hosté: Čvančara, Doležal, Hübschman, Jovović, Ladra, Podaný, Vajner

Domácí: Poznar, Poznar

Hosté: Libor Holík, Krob

Berka – Mokrusch, Podaný

Stadion Letná, Zlín

Jablonec, který v lize nastoupil po dvou týdnech, jelikož jeho zápas s Bohemians 1905 z minulého kola byl odložen, zahrozil proti Zlínu jako první v osmé minutě. Holík nacentroval do vápna na Zeleného, jehož hlavičku vyrazil brankář Dostál. Akce pokračovala, Pleštil ji však zblízka zakončil střelou nad. Stejně později dopadly i Krobův přímý kop a Považancova a Schranzova rána zpoza šestnáctky.

Ze stejné pozice na opačné straně pálil dvakrát Dramé, ale vždy jen do středu branky do náruče připraveného Hanuše. Pak zahrozil opět Jablonec. Robert Hrubý si naběhl do vápna na Pleštilovu přihrávku, ale jeho přízemní střelu Dostál zastavil.

Poté dostal s pěti trefami nejlepší ligový střelec "Ševců" Poznar první žlutou kartu. V závěru poločasu podle rozhodčího Berky nafilmoval v pokutovém území Severočechů pád a po druhé žluté oslabil mužstvo.

Severočeši se po změně stran dlouho nedostali k výraznějšímu ohrožení Dostálovy branky. V 71. minutě se ale poprvé gólově prosadili. Hrubý našel Pilaře, který překonal Dostála. Letní posila se za Jablonec v pátém ligovém utkání prosadila poprvé.

V 83. minutě Conde v šestnáctce nedovoleně zastavil Schranze a sudí Berka nařídil pokutový kop. Odpovědnost vzal na sebe sám faulovaný hráč, který bez potíží penaltu proměnil a dodal hostům uklidnění.

Jablonec porazil Zlín v lize počtvrté za sebou a znovu bez inkasovaného gólu. V nejvyšší soutěži nepodlehl Zlínu od dubna 2008 ve 13. zápase po sobě a ve Zlíně od září 2005 podeváté v řadě. Severočeši se posunuli na páté místo právě před "Ševce". V úterý je čeká odložený domácí duel s Bohemians.

Klíčové okamžiky zápasu

Zlín - Jablonec: Schranz penaltu bezpečně proměnil, 0:2

Zlín - Jablonec: Conde ve skluzu zasáhl Schranze, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Jablonec: Ladrovu přihrávku nezužitkoval Kubista, záhy Hrubého vychytal Dostál

Zlín - Jablonec: Pilař prostřelil Dostála a otevřel skóre, 0:1

Zlín - Jablonec: Ševci po souboji Kroba s Fantišem chtěli penaltu, leč marně!

Zlín - Jablonec: Poznar za simulování viděl druhou žlutou kartu, a byl tudíž vyloučen!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905