SESTŘIH: Plzeň - Karviná 0:1. Šok pro domácí a třetí ztráta po sobě

36
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Plzně v 10. kole první ligy překvapivě prohráli s Karvinou 0:1. Viktoria v nejvyšší soutěži potřetí za sebou nevyhrála a nedala gól a zůstala na čtvrtém místě tabulky. Západočeši doma v lize ztratili body po sérii 11 vítězství a poprvé od remizy 1:1 s Teplicemi z loňského 15. prosince. Zápas rozhodl ve 38. minutě Michal Papadopulos. Slezané v lize porazili Viktorii na devátý pokus poprvé.

Domácí:

Hosté: 38. Papadopulos

Domácí: A. Hruška – Řezník (46. Beauguel), Hejda, Pernica, Limberský (C) – Bucha, Kalvach (89. Hořava), Al. Čermák (89. Káčer) – J. Kopic (31. Ba Loua), J. Kovařík (75. Alvir) – Ondrášek.

Hosté: Bolek – Santos, Dramé, Šindelář (C), Ndefe – Mangabeira – Herc (65. Janečka), Ostrák (77. Smrž), Qose (83. Čmelík), Bartošák (77. Guba) – Papadopulos (65. Haša).

Domácí: Staněk, Hořava, Beauguel, Brabec, Ba Loua, Alvir, Káčer

Hosté: Smrž, Haša, Čmelík, Twardzik, Guba, Janečka, Neuman

Domácí: Bucha

Hosté: Guba

Hocek – Melichar, Vlček

Doosan Arena, Plzeň

Domácí od začátku víc drželi míč, ale v ofenzivě působili bezradně. Bývalý plzeňský brankář Bolek v prvním poločase nemusel předvést těžší zákrok. Záložník Viktorie Kopic si navíc poranil koleno a hřiště opustil na nosítkách.

Karvinští s favoritem drželi krok a ve 38. minutě se dostali do překvapivého vedení. Bartošák z rohu přesně našel Papadopulose, který umístěnou hlavičkou překonal brankáře Hrušku.

Do druhého poločasu naskočil druhý plzeňský útočník Beauguel a nejlepší ligový střelec týmu byl hodně vidět. V 54. minutě po rohu hlavičkoval do břevna a o chvíli později opět hlavou přestřelil.

Hosté, kteří se v té době hlavně bránili plzeňskému náporu, si v 69. minutě vytvořili zajímavou možnost, ale Ostrákovu přízemní střelu chytil Hruška. Jeho protějšek Bolek zase zlikvidoval Ondráškovu hlavičku. Karvinští přečkali nejsilnější plzeňský tlak a v 77. minutě podruhé dostali míč do branky. Trefa střídajícího Guby však neplatila kvůli ofsajdu.

Největší šanci na vyrovnání měl v nastavení Beauguel, ale nepřekonal Bolka. Další domácí náhradník Alvir předtím v dobré pozici napálil jen spoluhráče Hejdu. Slezané tak náskok udrželi a zvítězili po dvou ligových porážkách za sebou. Karviná poskočila na osmou příčku.

Plzeň - Karviná: Qose skvěle našel Ostráka, ten sám před Hruškou selhal

Plzeň - Karviná: Ba Louův oblouček po Limberského centru málem zapadl do sítě!

Plzeň - Karviná: Beauguel hlavičkoval po Kovaříkově centru těsně vedle!

Plzeň - Karviná: Beauguel se natahoval po Kovaříkově centru v nebezpečné pozici!

Plzeň - Karviná: Ondráškova hlavička po Ba Louově centru byla sražena nad bránu

Plzeň - Karviná: Qose napálil Kovaříka, Jean chtěl penaltu pro hosty!

Plzeň - Karviná: Bartošák si seběhl z levé strany a štiplavou střelu kryl Hruška

Plzeň - Karviná: Papadopulos trefil hlavičku perfektně a posílá hosty do vedení 1:0!

Plzeň - Karviná: Hercova přízemní rána zpoza vápna Hrušku nezaskočila

Plzeň - Karviná: Kopic si poranil koleno a musel ho odvézt zdravotní vozík

Plzeň - Karviná: Kovaříkův centr málem doplaval až do sítě!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905