SESTŘIH: Budějovice - Karviná 1:1. Po Qoseho parádě srovnal Brandner

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali v 11. kole první ligy s Karvinou 1:1. Hosty dostal v prvním poločase do vedení Kristi Qose, za domácí srovnal po přestávce Patrik Brandner. Karviná získala venku 11 z 16 bodů v této ligové sezoně a v neúplné tabulce poskočila na šesté místo. Dynamo pět kol po sobě neprohrálo a je dvanácté.

Hostům se povedl vstup do utkání a v sedmé minutě prakticky z první nebezpečné akce získali vedení. Ze standardní situace míč zatočil Qose a českobudějovický gólman Drobný na umístěnou střelu nedosáhl. Karviná ve třetím ligovém duelu s Dynamem poprvé skórovala.

Obdržená branka Jihočechy evidentně vyvedla z míry. Až do konce prvního poločasu se hledali a těžko se dostávali k ofenzivním výpadům. Naopak Karviná byla stále nebezpečnější a druhou branku mohl po centru Bartošáka přidat Herc, ale nemířil přesně.

SESTŘIH: České Budějovice - Karviná 1:1. Po Qoseho parádě srovnal Brandner

Ve druhém poločase České Budějovice zlepšily výkon. Karvinou trápily především po rozích a ze standardních situací. Dobrou příležitost měl Čavoš hlavou, ale neskóroval.

Jihočeši na rozdíl od první části po přestávce předváděli trpělivější a více nápaditou hru. Vyplatilo se jim tom v 64. minutě, kdy si na pas Talověrova naběhl Skovajsa, centr vyrazil karvinský brankář Bolek jen před sebe a Brandner zblízka snadno vyrovnal. Nejlepší střelec Dynama zaznamenal svůj pátý gól v ligové sezoně.

Tři body na stranu domácího celku mohl v závěru překlopit Čolič, ale hlavou zamířil těsně vedle.

Domácí: 64. Brandner

Hosté: 7. Qose

Domácí: Drobný – Čolić (89. P. Novák), Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (C), Havelka (82. Bassey) – Van Buren, Javorek, Mészáros (50. Mršić) – Brandner.

Hosté: Bolek – Santos, Dramé, Šindelář (C), Ndefe – Herc (70. Smrž), Ostrák, Mangabeira, Qose (59. Guba), Bartošák (82. Mikuš) – Papadopulos (82. Haša).

Nejzajímavější momenty utkání:

České Budějovice - Karviná: Po Mršičově centru hlavičkoval Čolič jen těsně vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905