SESTŘIH: Teplice – Jablonec 0:5. Hosté dominovali, rozhodli už v první půli

2
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Jablonce zvítězili v úvodním utkání jarní části první ligy v Teplicích vysoko 5:0. Hosté rozhodli předehrávku 15. kola už v úvodním dějství, kdy se postupně trefili Jakub Považanec, Vladimir Jovovič a Miloš Kratochvíl. Po přestávce přidali další góly Jan Krob a střídající Robert Hrubý. Jablonec vyhrál posedmé z posledních osmi kol a upevnil si druhé místo v neúplné tabulce. Naopak Tepličtí podruhé z šesti ligových utkání od příchodu trenéra Radima Kučery nebodovali.

Domácí:

Hosté: 22. Považanec, 34. Jovović, 39. Kratochvíl, 56. Krob, 88. R. Hrubý

Domácí: Grigar – Gabriel, Mazuch, Droehnle (68. Vondrášek) – Černý, Mareček (46. Jukl), Kučera, Žitný (68. Macej), Radosta (46. Moulis) – V. Vukadinović (46. J. Mareš), Jakub Řezníček (C).

Hosté: Hanuš – Libor Holík, Štěpánek, Zelený, Krob (83. Haitl) – Hübschman (C) – Jovović (71. Pleštil), Považanec, Kratochvíl (79. R. Hrubý), Pilař (83. Podaný) – Doležal.

Domácí: Vondrášek, Jukl, Trubač, Moulis, Mareš, Němeček, Macej

Hosté: Hrubý, Jeřábek, Hrubý, Chramosta, Pleštil, Haitl, Podaný

Domácí: Gabriel

Hosté: Kratochvíl

Franěk – Blažej, Poživil

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Jarní část prvoligové sezony odstartovala rekordně brzy už v polovině ledna kvůli neplánované měsíční koronavirové pauze v průběhu podzimu. Kvůli trvajícím omezením proti covidu-19 stále nemohou do hlediště fanoušci.

Tepličtí vstoupili do severočeského souboje lépe a hned v první minutě pokusil o zakončení Žitný. Jenže to bylo ze strany domácích vše. Hosté vzápětí kontrovali ránou Kratochvíla a naznačili směr, kterým se bude utkání vyvíjet. Teplice nedokázaly zachytávat kontry, Jablonečtí byli důraznější a na těžkém terénu i pohyblivější.

Dvakrát se nedokázal v šestnáctce prosadit v dobrých situacích Jovovič, ale ve 22. minutě už hosté vedli. Po tečovaném centru z levé straně Doležal sklepl míč k Považancovi a ten zblízka nezaváhal.

V neustávajícím sněžení měli Jablonečtí výrazně více ze hry a dokázali využít každé zaváhání soupeře. Ve 34. minutě po přihrávce Pilaře k Doležalovi, který přebíral míč na hranici ofsajdu, se sice při střele jabloneckého kanonýra vytáhnul gólman Grigar, ale Jovovič už poté dorážel míč do opuštěné branky.

SESTŘIH: Teplice - Jablonec 0:5. Dominance hostí, hotovo bylo do půle

Třetí trefu přidali hosté ve 39. minutě. Kratochvíl, který se vrací do sestavy po zranění, využil hrubé chyby Žitného při rozehrávce před vlastní šestnáctkou a zamířil k zadní tyči.

Domácí trenér Kučera reagoval o poločase trojím střídáním, ale hře jeho týmu to nepomohlo. Jablonečtí dál kontrolovali průběh a v 56. minutě se radovali počtvrté. Krob do opuštěné branky doklepl balon vyražený brankářem Grigarem a skóroval proti svému někdejšímu klubu.

Domácímu gólmanovi Grigarovi pořádně zhořknul jubilejní 300. ligový zápas. V 88. minutě inkasoval ještě jednou, když ho po Považancově přihrávce nekompromisně pod břevno překonal střídající Hrubý.

Jablonec si v lize připsal nejvyšší výhru od předloňského července. Naopak Teplice utrpěly druhý debakl pod trenérem Kučerou, v prosinci prohrály v Plzni 0:7.

Teplice - Jablonec: Hrubého dělovka zapadla do sítě, 0:5

Teplice - Jablonec: Doležal chtěl využít rozevláté obrany domácích, pálil však hrubě nepřesně

Teplice - Jablonec: Marešovu nadějnou střelu tečoval Doležal na roh

Teplice - Jablonec: Pilař se natlačil před Grigara, následně dorážel do prázdné Krob, 0:4

Teplice - Jablonec: Totální minelu Žitného potrestal důrazný Kratochvíl, 0:3

Teplice - Jablonec: Holík z úhlu mířil do vinglu, bránu nakonec přestřelil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Jablonec: Střelu Doležala dorazil Jovovič, 0:2

Teplice - Jablonec: Doležal šikovně přiťukl Považancovi, a ten ještě lépe zakončil, 0:1

Teplice - Jablonec: Jovovič zblízka pálil jen těsně vedle

Teplice - Jablonec: Marečkův centr přizvedl Štěpánek a div, že neposlal míč do vlastní sítě

Teplice - Jablonec: Jovovič slibnou příležitost promarnil, slabým obloučkem našel jen gólmana

Teplice - Jablonec: Kratochvíl zpoza vápna ohrozil domácí svatyni

Teplice - Jablonec: Žitný nádherně kroutil míč, bránu ale minul

2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905