SESTŘIH: Slavia – Olomouc 3:1. Rychlý gól hostů, pak penaltový obrat

Autor: iSport.cz, vmn, ČTK
79
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Slavie porazili v 15. kole FORTUNA:LIGY Sigmu Olomouc 3:1 a v neúplné tabulce mají zpět náskok šesti bodů na Jablonec. Hanáci v Edenu rychle, když zmatky v obraně využil Radim Breite, sešívaní otočili po dvou penaltách, když tu první proměnil Kúdela a druhou po dorážce Jan Kuchta. Útočník přidal po přestávce ještě jeden gól a zpečetil domácí výhru.

Slavia jako jediná v ligové sezoně stále drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovala už 26 utkání po sobě. Obhájce titulu si upevnil vedení v tabulce, před druhým Jabloncem drží náskok šesti bodů a navíc má zápas k dobru. Olomouc sedm kol nevyhrála a klesla na šestou příčku.

SESTŘIH: Slavia - Olomouc 3:1. Sešívaní otočili dvěma spornými penaltami, pálil Kuchta

Slavia měla na začátku krátké zimní přípravy 22 osob nakažených koronavirem. Do úvodního jarního kola ale nastoupila v silné sestavě, byť jí ze zdravotních důvodů stále několik hráčů chybělo. Na pravém kraji obrany začala zimní posila Dán Bah, v záloze pak naskočil navrátilec z hostování Hromada.

Pražané v zimní pauze na rozdíl od Sigmy nenastoupili k žádnému přípravnému zápasu a v úvodu na nich byla patrná nerozehranost. Sigma nastoupila aktivně a po čtvrthodině se dočkala nečekaného vedení. Po sérii chyb v domácí defenzivě vybojoval míč Breite a svůj únik zakončil střelou nad brankáře Koláře. Dočkal se prvního gólu v olomouckém dresu. Slavia inkasovala v této ligové sezoně teprve popáté.

Slavia porazila Olomouc i díky dvěma brankám Jana Kuchty

Hned za čtyři minuty červenobílí ze sporné penalty srovnali. Sudí Berka nařídil pokutový kop za faul Greššáka na Kuchtu, byť si předtím domácí útočník zpracoval míč rukou. Z pokutového kopu nezaváhal Kúdela, který poslal gólmana Mandouse na opačnou stranu.

I k druhé brance pomohla Pražanům penalta. Houska zbytečně zatáhl ve vápně Hromadu a Kuchta ve 39. minutě otočil stav. Z penalty sice trefil Mandouse, ale z dorážky už nezaváhal.

Hosté i v úvodu druhé půle drželi s obhájcem titulu krok, ale v 61. minutě inkasovali potřetí. Simův centr vrátil před branku Hromada, Kuchtovu hlavičku ještě Mandous vytáhl, ale na dorážku už nedosáhl. Domácí útočník dal počtvrté v ligové kariéře dva góly v jednom utkání.

Sigmu mohl ještě vrátit do hry střídající Chytil, ale v 78. minutě na malém vápně nezakončil. Slavia před prázdným hledištěm, kam kvůli opatřením proti koronaviru v zemi stále nemohu fanoušci, zbytek duelu kontrolovala a porazila Hanáky popáté z posledních šesti ligových zápasů.

Domácí: 19. Kúdela, 39. Kuchta, 62. Kuchta

Hosté: 15. Breite

Domácí: O. Kolář – Bah, Kúdela, Hovorka, Bořil (C) – Hromada (90+1. Beran), Oscar (80. Van Buren) – Sima (90+1. Tecl), Stanciu (87. Júsuf Hilál), Provod – Kuchta (80. Musa).

Hosté: Mandous – Sladký, Beneš (C), Poulolo, Vepřek – Breite, Greššák (56. Daněk) – Hála (72. Látal), Houska, P. González (72. Yunis) – Nešpor (72. Chytil).

Odemknout video

Slavia - Olomouc: Chytil málem dal Sigmě naději! Obelstil Kúdelu, Hromada zachraňoval

Slavia - Olomouc: Stanciu zakončil průnik středem solidní ranou

Slavia - Olomouc: Kuchta napodruhé dorazil míč do brány, 3:1!

Slavia - Olomouc: Mandous chytil penaltu Kuchtovi, ten ale dorazil do sítě! 2:1

Slavia - Olomouc: Další penalta! Houska lehce stáhl v pokutovém území Hromadu

Slavia - Olomouc: Houskovu standardku si Kolář pohlídal

Slavia - Olomouc: Kúdela bezpečně proměnil penaltu, 1:1!

Slavia - Olomouc: Greššák nakopl Kuchtu, penalta! Slávista hrál rukou, přesto se píská

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905