SESTŘIH: Slovácko - Karviná 2:0. Skvělý start po přestávce, domácí už čtvrtí

Autor: vmn, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slovácka porazili v 15. kole FORTUNA:LIGY Karvinou 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo. Domácí výhru zajistili Vlastimil Daníček z penalty a Jan Kliment. Hostující pokutový kop neproměnil Michal Papadopulos.

Aktivněji vstoupili do duelu domácí hráči. V 11. minutě se na pravé straně uvolnil Reinberk a centrem hledal Kohúta, jemuž ale chybělo pár kroků k míči. O pět minut později se do brejku dostal veterán Petržela, ale střela mu nesedla a skončila v prázdném hledišti. Byla to jeho poslední vážnější akce, neboť pár minut po ní musel kvůli zranění střídat.

Územní převaha Slovácka pokračovala i v dalším průběhu prvního poločasu. Svědíkův tým měl míč častěji na kopačkách, dopředu se dostával především po křídlech a hrozil centry. Žádný z nich však karvinskou branku neohrozil. Když to nešlo kombinací, zkusil to po náběhu ze 20 metrů Kliment, ale ani jeho projektil se mezi tři tyče nevešel.

Domácí: 52. V. Daníček, 59. Kliment

Hosté:

Domácí: Nemrava – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Havlík – Kohút (68. Kalabiška), V. Daníček (C), L. Sadílek (83. Šimko) – M. Petržela (26. Jurečka), Kliment, Navrátil.

Hosté: Neuman – Santos, Dramé, Šindelář, Twardzik – Mangabeira (61. Mikuš) – Herc (79. Tavares), Ostrák, Smrž, Bartošák – Papadopulos (C).

Domácí: Srubek, Mareček, Jurečka, Šimko, Kalabiška, Kubala, Bajza

Hosté: Kokovas, Jursa, Želizko, Tavares, Mikuš, Janečka, Ciupa

Domácí: S. Hofmann

Hosté: Papadopulos, Šindelář

K. Hrubeš – K. Hájek, L. Ratajová

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

Hosté se dopředu moc nehrnuli, jedinou vážnější šancí měl Papadopulos ve 28. minutě, ale jeho střelu po centru Bartošáka kryl Nemrava, který také vyřešil ošemetnou standardní situaci v poslední minutě prvního poločasu.

Po přestávce vstoupilo do hry video v momentě, kdy hra už byla na zcela opačné straně. Rozhodčí Hrubeš na pokyn kolegyně Adámkové vše vrátil a odpískal ruku Herce v pokutovém území. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Daníček a připsal si pátý gól v sezoně.

Zatímco nad první brankou domácích mohla Karviná kroutit hlavou, za druhou si mohla sama. V 58. minutě míč po Sadílkově rohu trestuhodně propadl malým vápnem a Kliment jej poslal do sítě.

Hosté se útočně osmělili až za nepříznivého stavu, zaváhání Nemravy ale Mikuš nevyužil. Těsně vedle mířila i Hercova střela a druhou střelu Mikuše chytil Nemrava.

Zvýšená aktivita Karviné přinesla také hostům pokutový kop, když v šestnáctce zahrál pod tlakem rukou Havlík. Jenže Nemrava Papadopulosovu střelu k tyči v 73. minutě vystihl a vyrazil.

Slovácký gólman tak odvrátil možnost dramatické koncovky, naopak jeho spoluhráč Kliment měl velkou šanci na další gól, ale z brejku mířil vedle. Slovácko tak porazilo Karvinou popáté v řadě a popáté výsledkem 2:0.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Slovácko - Karviná 2:0. Pálili Daníček a Kliment, hosté nedali penaltu

Slovácko - Karviná: Navrátil v pádu pálil mimo

Slovácko - Karviná: Kliment neproměnil sólový únik, mířil těsně vedle

Slovácko - Karviná: Papadopulos při penaltě selhal!

Slovácko - Karviná: Daníček poslal Neumana na druhou stranu, 1:0

Slovácko - Karviná: Hrubeš se dodatečně vrátil k ruce Herce ve vápně, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905