SESTŘIH: Pardubice – Dynamo 0:2. Výhru vystřelili Čolič s Alvirem

Autor: iSport.cz
1
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Pardubic prohráli v úvodním zápase jarní části první ligy s Českými Budějovicemi 0:2. Nováček soutěže v azylu v pražském Ďolíčku, kde hraje domácí ligová utkání, v osmém duelu poprvé nebodoval. O výhře Jihočechů v 15. kole rozhodl v 41. minutě z penalty Benjamin Čolič, pojistku přidal v 87. minutě Marko Alvir. Dynamo zvítězilo po třech kolech a poskočilo na 11. místo neúplné tabulky. Navíc má zápas k dobru. Pardubičtí klesli na sedmou příčku.

Domácí:

Hosté: 41. Čolić, 87. Alvir

Domácí: Boháč – Surzyn, Šejvl (C), Toml, T. Čelůstka – F. Čihák (46. Cadu) – Tischler, Solil (79. Petráň), Hlavatý, Pfeifer (46. Ewerton) – P. Černý (56. Huf).

Hosté: Drobný – Čolić, Talovierov, Králik, P. Novák – Brandner (70. Jánošík), Čavoš (C), Javorek, Havelka (84. M. Valenta), Mršić (89. Skovajsa) – Alvir.

Domácí: Letáček, Prosek, Sláma, Petráň, Cadu, Huf, Ewerton

Hosté: Vorel, Havel, Skovajsa, Valenta, Jánošík, Ekpai, Ledecký

Domácí: Tischler, Jiří Krejčí

Hosté: Čolić

Klíma – Paták, Kubr

Ďolíček, Praha 10 - Vršovice

Pardubicím chyběl kapitán Jeřábek, kterého na pozici defenzivního záložníka nahradil Čihák. Za hosty poprvé nastoupil chorvatský záložník Alvir, který v zimě přišel na hostování z Plzně.

V šesté minutě vyzkoušel pardubický útočník Černý pozornost brankáře Drobného, který si s jeho střelou zpoza vápna poradil. Poté žádný z týmů dlouho nezahrozil, až v 37. minutě Alvirovu přízemní střelu v šestnáctce vytáhl gólman Boháč.

Po následném rohovém kopu domácí obránce Surzyn fauloval Nováka a rozhodčí Klíma po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop pro hosty. Odpovědnost na sebe vzal obránce Čolič, jenž se nemýlil.

Pardubice poté přidaly, jenže Drobný Čihákovu ránu vyrazil a před dobíhajícím Solilem ji odvrátil na roh. V nastavení úvodního dějství byli blízko pojistce hosté, Čavoš napálil břevno.

SESTŘIH: Pardubice - České Budějovice 0:2. Pardubice doma v lize poprvé nebodovaly

Domácí trenéři poslali do druhého poločasu brazilské duo Ewerton a Cadu, dostat míč do sítě se však povedlo Dynamu. Alvir přihrál před branku a Javorkovo zakončení usměrnil do vlastní sítě Toml. Sudí Klíma ale po konzultaci s videorozhodčím Hrubešem gól neuznal, jelikož mu předcházel Alvirův faul na Šejvla.

Největší šanci po změně stran si Východočeši vypracovali až v 82. minutě, kdy Surzyn z dálky napřáhl a trefil tyč. Na druhé straně o pět minut později přinesl Dynamu uklidnění Alvir, který si pohlídal ofsajd a ze samostatného úniku zvýšil na 2:0. Hostující ofenzivní hráč skóroval poprvé v ligovém ročníku.

Jihočeši potvrdili, že se jim v ligové sezoně na hřištích soupeřů daří. Z osmi venkovních duelů prohráli jediný a získali tam 13 z celkových 18 bodů.

Klíčové momenty utkání

Pardubice - České Budějovice: Alvir tváří v tvář Boháčovi navýšil vedení hostů, 0:2

Pardubice - České Budějovice: Obrovská příležitost Surzyna! Z velké dálky napálil pravou tyč

Pardubice - České Budějovice: Míč nešťastně pro domácí skončil v síti, VAR ho ale po faulu Alvira odvolal!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - České Budějovice: Střídající Huf ve slibné šanci! Drobný jeho střelu zlikvidoval

Pardubice - České Budějovice: Po střele Patrika Čavoše zvonilo za Boháčem břevno!

Pardubice - České Budějovice: Čolič se postavil na penaltový puntík, prostřelil Marka Boháče a Budějovice vedly 1:0!

Pardubice - České Budějovice: VAR vyhodnotil zákrok na Michala Surzyna na Pavla Nováka jako nedovolený, penalta pro Budějovice!

Pardubice - České Budějovice: Zatím největší šance zápasu! Alvir po zemi poslal střelu na vzdálenější tyč, Boháč měl co dělat

Pardubice - České Budějovice: Drobný zlikvidoval technickou ránu Hlavatého

Pardubice - České Budějovice: Černý to zkusil z dálky, Drobný míč lapil

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905