SESTŘIH: Baník – Sparta 0:0. Souboj rivalů v promrzlém večeru bez vítěze

Autor: iSport.cz
31
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Fotbalisté Ostravy remizovali na úvod jarní části první ligy v -13°C se Spartou 0:0. V utkání 15. kola měli více příležitostí domácí, ale neprosadili se stejně jako Pražané, kteří za celých 90 minut ani jednou netrefil bránu. Letenští v lize podruhé za sebou nezvítězili a na vedoucí Slavii ztrácejí ze třetího místa neúplné tabulky už devět bodů. Baník sedm kol po sobě neprohrál a je pátý.

Domácí: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman – Jánoš, Kaloč – de Azevedo, Daniel Tetour (88. Ndefe), Holzer (86. Zajíc) – Kuzmanović (77. Potočný).

Hosté: Nita – Plechatý, Vitík, Hancko, Matěj Hanousek – Vindheim, Sáček, Dočkal (C), Minčev (72. Trávník), Ladislav Krejčí st. (46. Karabec) – Juliš.

Domácí: Budinský, Svozil, Potočný, Ndefe, Zajíc, Buchta, Mena

Hosté: Heča, Lischka, Trávník, Karabec, Kozák, Šilhart, Ryneš

Domácí: J. Pokorný, Jánoš

Hosté: Ladislav Krejčí st., Dočkal

Zelinka – Caletka, Podaný

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

I v třeskutém celodenním mrazu, který byl v době zápasu kolem minus 13 stupňů, se pořadatelům povedlo připravit slušný terén. První šanci na něm měli hosté, kterým z nejrůznějších důvodů chyběla řada hráčů. Ligovou premiéru si i kvůli tomu odbyl sedmnáctiletý obránce Vitík, v základní sestavě nastoupil také Minčev.

Sáčkův dlouhý pas za obranu trefil ve 20. minutě domácí stoper Fillo z voleje tak nešťastně, že málem přeloboval vlastního gólmana. Laštůvka ale prokázal znamenitý reflex a balon vytáhl na roh.

Pak přišly chvíle Ostravy, která i na těžkém zmrzlém terénu dokázala realizovat několik úspěšných kombinací. Domácí v 25. minutě zatáhli akci rychle po pravém křídle, Tetour ideálním centrem našel na malém vápně De Azeveda a ten z první mířil těsně nad Nitovu branku.

SESTŘIH: Baník - Sparta 0:0. V šílené zimě bez gólů, Stronati trefil tyč

Vzápětí Baník pohrozil stejnou dvojicí znovu. Po souhře Holzera a De Azeveda střílel Tetour zhruba z 10 metrů, ale z osy hřiště nedokázal prostřelil chumel těl před sebou.

Baník měl více ze hry i ve druhé půli. Příležitosti si už ale vytvářel s většími problémy. Nejblíže gólu byl v 79. minutě po rohu Stronati, jeho hlavička z malého vápna ale o centimetry minula tyč.

Vzápětí se prostor na pravé straně otevřel hostujícímu Vindheimovi, ale Juliš po jeho prudkém centru nedokázal míč hlavou usměrnit mezi tyče. Ostrava doma podruhé za sebou se Spartou remizovala bez branek a Letenské neporazila v posledních sedmi ligových utkáních.

Baník - Sparta: Zajíc málem našel Azeveda v gólové šanci

Baník - Sparta: Velká šance! Julišova hlavička v záklonu skončila těsně mimo bránu

Baník - Sparta: Stronatiho hlavička po rohovém kopu se otřela o tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Sparta: Azevedo si našel prostor pro střelu, ale pálil nepřesně

Baník - Sparta: Parádní Dočkalova práce! Houslemi si pohrál s Azevedem a Fleišmanem

Baník - Sparta: Tetourova střela z úhlu minula bránu

Baník - Sparta: Tetourovu ránu po povedené souhře zblokoval Hancko

Baník - Sparta: Krásná ostravská akce, Azevedo málem překonal Nitu!

Baník - Sparta: Krejčí nevídaným efektním způsobem málem přehodil Laštůvku!

Baník - Sparta: Hanckova hlavička skončila nad bránou

Baník - Sparta: Holzer se pěkně prosmýkl ke střele, Nita jeho ránu lapil

Baník - Sparta: Julišova rána se zvedala vysoko nad bránu

31

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905