SESTŘIH: Ostrava - Slovácko 1:2. Hosté odskočili Baníku na pět bodů

Autor: iSport.cz
4
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Baníku Ostrava prohráli na domácím stadionu ve Vítkovicích v dohrávce 8. kola FORTUNA:LIGY 0:2 se Slováckem. Domácí výhru zařídil z penalty na začátku druhého poločasu Kliment, o chvíli později potvrdil vedení Navrátil. Snížení Romana Potočného přišlo pozdě. Jihomoravané jsou v neúplné tabulce čtvrtí a na pátý Baník mají pětibodový náskok.

Domácí tým zažil teplotní skok, od nedělního zápasu se Spartou se v Ostravě oteplilo o 20 stupňů. Změkl terén a v prvním poločase se na něm odehrálo pramálo zajímavého. Boj mezi vápny 20 minut nepřinesl prakticky nic. Pak si to odvážně středem hřiště namířil k domácí bráně Kubala, prošel přes Pokorného, ale před Laštůvkou mu zakončení překazil Ndefe, který se po příchodu z Karviné dostal poprvé do základní sestavy Baníku.

Slovácko bylo v první půli mírně aktivnější a ve 28. minutě mělo dosud největší šanci. Do Navrátilova sklepnutí se z voleje opřel Sadílek, jehož ránu ještě před bránou ve skluzu tečoval Pokorný. Ale Laštůvka prokázal znamenitý reflex a ránu mířící pod břevno vyrazil.

Ostrava se neprobrala ani po návratu z kabiny a soupeř její laxní výkon plný nepřesností potrestal v 53. minutě. Po faulu na Hofmanna proměnil s přehledem penaltu Kliment.

SESTŘIH: Baník - Slovácko 1:2. Ostrava prohrála poprvé po sedmi zápasech

Domácí trenér Kozel záhy reagoval hned trojitým střídáním, z letargie to ale jeho celek neprobralo. Po hodině hry naopak přišel druhý inkasovaný gól. Laštůvka ještě vyrazil dělovku Kubaly z velkého vápna, ale na tvrdou dorážku Navrátila už nedosáhl.

Ostrava si za celé utkání vytvořila jen minimum nebezpečného. Stronati po standardní situaci v 73. minutě sice parádními nůžkami přes hlavu skóroval, ale rozhodčí odhalili ofsajd a gól neplatil.

Baník dohrál zápas v křeči a vůbec nic na tom nezměnila ani trefa střídajícího Potočného, který v úvodní minutě nastavení skóroval z první střely Ostravy na hostující branku. Více už domácí v šestiminutovém nastavení nestihli.

Domácí: 90+1. Potočný

Hosté: 53. Kliment, 61. Navrátil

Domácí: Laštůvka (C) – Ndefe (56. Fillo), J. Pokorný, Stronati, Fleišman – de Azevedo (72. Mena), Jánoš, Daniel Tetour, Kaloč (56. Kuzmanović), Holzer (66. D. Buchta) – Zajíc (56. Potočný).

Hosté: Nemrava – Šimko, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Kalabiška – Havlík, L. Sadílek – Kubala (67. Kohút), Jurečka (89. Srubek), Navrátil (89. Jakub Rezek) – Kliment (76. Reinberk).

Domácí: Budinský, Fillo, Buchta, Kuzmanović, Mena, Svozil, Potočný

Hosté: Bajza, Srubek, Mareček, Reinberk, Divíšek, Kohút, Rezek

Domácí: Jánoš, Daniel Tetour, Fleišman

Hosté: Havlík, S. Hofmann, Kalabiška

Pechanec – Paták, Horák

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

Baník - Slovácko: Potočný ještě dává Ostravě naději, hlavičkoval na 1:2!

Baník - Slovácko: Reinberkovi v tutovce sjel míč po noze, zatáhl ho Potočný?
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slovácko: Stronati zblokoval Jurečkovu ránu mimo bránu

Baník - Slovácko: Stronati nádhernými nůžkami skóroval! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu

Baník - Slovácko: Navrátil dorazil Kubalovu ránu do sítě, 0:2!

Baník - Slovácko: Kliment proměnil penaltu, 1:0 pro hosty!

Baník - Slovácko: Pokorný zatáhl Hofmanna, po zásahu VAR mají hosté penaltu!

Baník - Slovácko: Zajíc odkopl jen k Hofmannovi, jeho hlavičku vytáhl Laštůvka mimo bránu

Baník - Slovácko: Pokorného volej Nemravovu bránu neohrozil

Baník - Slovácko: Obrovská šance po Fleišmanově standardce! Tetour nedotlačil míč do sítě

Baník - Slovácko: Sadílkovu nebezpečnou tečovanou ránu skvěle zneškodnil Laštůvka

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905