SESTŘIH: Opava – Sparta 0:3. Pálili Juliš a Plavšič, pomohl i vlastňák

Autor: iSport.cz
54
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty zvítězili v dohrávce 13. kola první ligy na hřišti poslední Opavy 3:0 a bodově se dotáhli na druhý tým tabulky Jablonec. Na vedoucí Slavii, která má zápas k dobru, ztrácejí Letenští šest bodů. Pražané vedli ve Slezsku od třetí minuty po gólu nejlepšího ligového střelce Lukáše Juliše. V 73. minutě si dal vlastní branku Tomáš Čvančara a konečný výsledek stanovil v závěru střídající Srdjan Plavšič. Opava nevyhrála už osm kol za sebou.

Domácí:

Hosté: 3. Juliš, 73. Čvančara (vl.), 90. Plavšić

Domácí: Fendrich – Březina, Didiba, Žídek (C) – Mondek (87. Hrabina), Tiéhi, Hellebrand, Nešický, Helešic (46. Kania) – Lukáš Holík (84. Dedič), Čvančara (84. Juřena).

Hosté: Nita – Vitík, Plechatý, Hancko – Vindheim, Sáček, Karabec (46. Pavelka), Dočkal (C) (78. Souček), Matěj Hanousek – Juliš (78. Kozák), Moberg Karlsson (64. Plavšić).

Domácí: Digaňa, Večerka, Řezníček, Hrabina, Juřena, Kania, Dedič

Hosté: Souček, Pavelka, Minčev, Kozák, Plavšić, Heča

Domácí: Helešic, Březina, Hellebrand

Hosté: Vitík

Julínek – Dobrovolný, Dohnálek

Stadion v Městských sadech, Opava

V původním prosincovém termínu se vzájemné utkání neodehrálo kvůli koronaviru v týmu Opavy. Ani tentokrát se Slezanům nemoc nevyhnula, jelikož kvůli ní postrádali bývalého hráče Sparty a nyní trenéra Radoslava Kováče, který je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent Aloise Skácela.

V základní sestavě Pražanů měl po zranění nastoupit Čelůstka. Protože se ale při předzápasové rozcvičce necítil stoprocentně v pořádku, nahradil ho Plechatý. Vedle něj nechyběl znovu Vitík, který ve čtvrtek oslaví 18. narozeniny. Do hostující sestavy se vrátil i uzdravený Karlsson.

Právě švédský hráč se výrazně podepsal po necelých třech minutách pod první gól. Jeho střílenou přihrávku před branku usměrnil do sítě Juliš a vstřelili 11. gól v ligové sezoně.

SESTŘIH: Opava - Sparta 0:3. Povinná výhra splněna, rozhodl v úvodu Juliš

V osmé minutě se v hostující šestnáctce dostal k míči Hellebrand, jehož střelu zastavila sparťanská obrana. Poté stejný hráč nacentroval do vápna, Holík však ve výhodné pozici na míč nedosáhl. Slezané hráli nadále aktivně a měli větší držení míče, jenže další výraznou příležitost si už do konce úvodního dějství nevypracovali.

Po změně stran domácí Čvančara hlavičkoval zblízka pouze do rukavic brankáře Nity. Na opačné straně vyrazil Sáčkovu tečovanou střelu z dálky Fendrich.

Hosté zvýšili v 73. minutě po rohovém kopu kapitána Dočkala, který si do vlastní branky nešťastně srazil Čvančara. V 90. minutě se po Vindheimově přihrávce do vápna prosadil střídající Plavšič.

Pražané neprohráli pět kol po sobě, naplno však bodovali poprvé po dvou remízách. Opavu, která má ještě jeden zápas k dobru, v lize porazili podvanácté za sebou a pošesté v řadě s ní neinkasovali.

Opava - Sparta: Plavšič nekompromisně propálil Fendricha

Opava - Sparta: Hellebrand si naběhl na nepříjemnou střelu, ta se ale nekroutila do brány

Opava - Sparta: Čvančara si srazil Dočkalův centr do sítě, 2:0 pro hosty!

Opava - Sparta: Hellebrandovu ránu statečně hlavou zastavil Hancko

Opava - Sparta: Sáčkovu nepříjemnou tečovanou ránu Fendrich s problémy vyrazil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Opava - Sparta: Kaniův centr usměrnil Čvančara na Nitu

Opava - Sparta: Didiba si potáhl míč a chtěl penaltu, ale málem sám dostal žlutou

Opava - Sparta: Tiehi si obhodil Sáčka, střílený centr kryl Nita

Opava - Sparta: Hellebrand skvěle našel Holíka, ten lízl míč ve velké šanci jen k Nitovi

Opava - Sparta: Juliš tečoval Karlssonovu ránu do sítě, 1:0 pro Letenské!

54

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905