SESTŘIH: Brno – Liberec 0:3. Hosté vládli, Zbrojovka zůstává u dna

Autor: iSport.cz
3
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slovanu Liberec začali 16. kolo Fortuna ligy jednoznačným vítězstvím na hřišti brněnské Zbrojovky. K výhře 3:0 nakročili už v první půli díky ráně Mosquery a dorážce Rabušice, po přestávce dal výsledku definitivní podobu Jakub Pešek. V neúplné tabulce se Severočeši posunuli na páté místo, Brňané zůstávají s deseti body šestnáctí.

Jako první zahrozili Brňané. V páté minutě těsně za vápnem napřáhl Vaněk a hosty podržel brankář Knobloch. Mezi tyčemi nahradil jedničku Nguyena, který dostal po narození potomka volno.

V 25. minutě udeřili Severočeši. Mosquera převzal Karafiátův nákop, před dvěma obránci si navedl míč na střelu a zhruba z 20 metrů trefil přesně vzdálenější horní roh branky. Kolumbijský záložník navázal na gól z úvodního jarního kola proti Bohemians 1905 a skóroval pošesté v ligové sezoně.

SESTŘIH: Brno - Liberec 0:3. Hladká výhra Slovanu, Zbrojovka nestíhala

Ve 34. minutě hosté zvýšili. Koscelníkovu hlavičku po Mosquerově centru z levé strany ještě brankář Šustr zlikvidoval, ale na Rabušicovu dorážku zblízka už nemohl zareagovat. Někdejší brněnský útočník se trefil posedmé v ligovém ročníku a potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Domácí se příliš do šancí nedostávali, v poslední minutě první půle při závaru v šestnáctce hostů ani nevystřelili. Do druhého dějství udělal brněnský trenér Dostálek hned tři změny v sestavě, ale Liberec soupeře k ohrožení branky nadále moc nepouštěl a v ofenzivě byl nebezpečnější.

V 56. minutě střílel z úhlu Rabušic, ale přízemním pokusem Šustra nezaskočil. Třetí trefu přidal favorit až v 76. minutě. Střídající Rondič přiťukl Peškovi a ten ranou pod břevno nedal domácímu gólmanovi šanci.

Zbrojovka se nedočkala ani jedné branky, v 89. minutě Vaněk z přímého kopu těsně minul. Liberec porazil Brno v součtu s domácím pohárem počtvrté za sebou.

Domácí:

Hosté: 25. Mosquera, 34. Rabušic, 76. Pešek

Domácí: Šustr – Jan Moravec (46. Bariš), Dreksa (C), Pernica, Jakub Šural – Pachlopník (66. Štepanovský), Texl (76. J. Sedlák), Vaněk, Záhumenský (46. Šumbera) – Fila (46. M. Vintr), Hladík.

Hosté: Knobloch – Jugas, Mikula (C), Koscelník, Chaluš – Pourzitidis (84. Mara), M. Sadílek (84. Michal), Karafiát – Pešek (77. Fukala), Rabušic (58. Rondić), Mosquera (84. Faško).

Brno - Liberec: Pešek zblízka mazácky překonal Šustra, 0:3

Brno - Liberec: Po Mosquerově centru šel Sadílek, z těžké pozice hlavičkoval mimo

Brno - Liberec: Rabušic zboural Dreksu a vyzkoušel Šustra

Brno - Liberec: Po Sadílkově rohu hlavičkoval Rabušic

Brno - Liberec: Koscelníkovu hlavičku pohotově dorazil Rabušic, 0:2

Brno - Liberec: Sadílkův přímák v pohodě kryl Šustr

Brno - Liberec: Mosquerova raketa fantasticky zapadla do sítě, 0:1

Brno - Liberec: Kontakt tam byl! Chaluš zastavil ve vápně Filu, sudí nechal pokračovat ve hře

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905