SESTŘIH: Zlín - Baník 1:1. Remízu zařídil proměněnou penaltou Poznar

5
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Zlína v 16. kole první ligy doma remizovali 1:1 s Ostravou a pošesté za sebou v nejvyšší soutěži nezvítězili. Baník vedl po vlastním gólu Petra Buchty, těsně před pauzou vyrovnal Tomáš Poznar z penalty. "Ševci" jsou v neúplné tabulce na dvanáctém místě, Ostrava je sedmá, ale obě mužstva mají k dobru jeden odložený zápas.

Zlínští začali výrazně aktivněji. Během úvodních dvacet minut si vypracovali řadu slibných možností, kterým ale chyběl důraz v koncovce, především pak opakovaně Poznarovi. Ten v deváté minutě nedosáhl před prázdnou brankou na křížnou přihrávku, v 18. minutě pálil v šestnáctce nad břevno. Neujala se ani rána Jawa po hrubce Kaloče o chvíli později.

Baník se rozjížděl zvolna, jeho hře chyběl nápad. Ale hned první vydařená rychlá kombinace po pravé straně ve 24. minutě vedle k jeho vedení. Tetour hledal spoluhráče v pokutovém území a dezorientovaný stoper Petr Buchta míč poslal do vlastní branky.

SESTŘIH: Zlín - Baník 1:1. Třetí ostravská ztráta v řadě, z penalty srovnal Poznar

Domácí inkasovaná branka trochu zastavila v aktivitě. Ve 33. minutě se málem dostali k penaltě po faulu Davida Buchty, jenže sudí rozhodli, že k přestupku došlo mimo šestnáctku. Nakonec se ale Zlín pokutového kopu přece jen dočkal a po faulu Filla na Fantiše ve 44. minutě vyrovnal Poznar. Bývalý ostravský útočník zaznamenal šestý gól v ligové sezoně.

Baník se po pauze zvedl, zpřesnil kombinaci a byl stále častěji na polovině soupeře. Hra se vyrovnala a výrazně ubylo zajímavých situací na obou stranách hřiště. Zápas se změnil v boj, hráči nedokázali najít způsob, jak přelstít defenzivu soupeře, zvrat nepřinesla ani řada střídání v obou týmech.

Ostrava tak protáhla sérii bez porážky ve Zlíně na čtyři ligové zápasy. Nic na tom nezměnily ani nadějné situace, do kterých se dostali v závěru domácí Dramé a Vraštil, na druhé straně se jako jediný pokusil o zakončení Tijani.

Domácí: 44. Poznar

Hosté: 24. P. Buchta (vl.)

Domácí: S. Dostál – Vraštil, P. Buchta, J. Kolář – Cedidla, Conde, Hlinka, Fantiš – Janetzký (90. Simerský), Poznar (C) (87. Jiráček), Jawo (73. Dramé).

Hosté: Laštůvka (C) – Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman – Daniel Tetour, Kaloč (64. Jánoš) – D. Buchta (46. Ndefe), Mena (46. de Azevedo), Potočný (75. Zajíc) – Kuzmanović (85. Mu. Tijani).

Domácí: Toutou Mpondo, Simerský, Jiráček, Martínez García, Dramé, Chwaszcz, Rakovan

Hosté: Budinský, de Azevedo, Jánoš, Ndefe, Kukučka, Tijani, Zajíc

Domácí: Poznar, J. Kolář, Conde

Hosté: Potočný, D. Buchta, Fleišman

Machálek – Vlček, Lakomý

Stadion Letná, Zlín

Zlín - Baník: Azevedo pořádně vyčinil Cedidlovi za pád po souboji s Ndefem

Zlín - Baník: Tijani si v obrovské šanci před Dostálem nezpracoval!

Zlín - Baník: Brejk domácích, Dramého vychytal Laštůvka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Zlín - Baník: Janetzký krásně vyslal Buchtu, Laštůvka dobře vyběhl

Zlín - Baník: Poznar dloubáčkem z penalty srovnal na 1:1!
Zlín - Baník: Penalta! Fantiš spadl po souboji s Fillem, fauloval ostravský hráč?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905