SESTŘIH: Budějovice - Teplice 2:0. Dynamo jede, Řezníček nedal penaltu

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Českých Budějovic dnes porazili v 16. kole první ligy Teplice 2:0. V prvním poločase skóroval Maksym Talověrov, po přestávce přidal druhý gól z penalty Benjamin Čolič, který v každém z posledních tří zápasů proměnil pokutový kop. Na druhé straně v závěru nevyužil penaltu hostující Jakub Řezníček. Jihočeši zvítězili po zimní přestávce potřetí za sebou v neúplné tabulce jsou sedmí, Teplice jsou třinácté.

Tepličtí podruhé za sebou prohráli bez vstřelené branky, do utkání na jihu Čech přitom vstoupili nadějně. Ve 13. minutě na Moulisův centr nevyběhl domácí brankář Vorel a Vondrášek mohl poslat míč do odkryté branky. Jenže teplický obránce mířil nepřesně.

Jihočeši naopak zaváhání hostujícího brankáře potrestali. Zkušený Grigar neudržel míč po Mršičově rohu a Talověrov pohodlně otevřel skóre. Pro dvacetiletého ukrajinského obránce, který působí v Budějovicích od předloňského února, to byl první gól v nejvyšší soutěži.

SESTŘIH: České Budějovice - Teplice 2:0. Dynamo jede, Řezníček nedal penaltu

Teplice mohly mohly ještě před přestávkou vyrovnat, ale opět ve velké šanci selhaly. Po tečované střele se míč dostal k Řezníčkovi, jenž byl sám na malém vápně, ale přestřelil.

Domácí tak definitivně rozhodli v úvodu druhého poločasu. Hostující Radosta v pokutovém území nešikovně zavadil o Čoliče a rozhodčí nařídil penaltu. K ní se postavil sám faulovaný a zvýšil na 2:0. Bosenský obránce skóroval z pokutového kopu ve třetím utkání za sebou.

Severočeši mohli utkání ještě zdramatizovat, když po faulu Králika na Mareše nařídil rozhodčí penaltu. Řezníček ji však v 79. minutě neproměnil. Teplicím tak v neúplné tabulce patří s 16 body třinácté místo s odstupem šesti bodů od sestupového pásma. Jihočeši jsou s 24 body na sedmé pozici.

České Budějovice porazily Teplice

Domácí: 20. Talovierov, 48. Čolić

Hosté:

Domácí: Vorel – Čolić, Králik, Talovierov, P. Novák – Čavoš (C), Javorek – Mészáros (76. Ekpai), Alvir (83. M. Valenta), Mršić (88. Ledecký) – Brandner.

Hosté: Grigar – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý (71. J. Mareš) – Jukl, Kučera (71. Hyčka), Radosta (61. V. Vukadinović), Trubač (87. Žitný), Moulis – Jakub Řezníček (C).

České Budějovice - Teplice: Ledeckého pokus v pádu sražen mimo bránu hostů

České Budějovice - Teplice: Řezníček ledabyle kopl penaltu. Vorel s přehledem zasáhl

České Budějovice - Teplice: Králik zkosil Mareše ve vápně, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Teplice: Moulis z trestného kopu trefil tyč domácí branky!

České Budějovice - Teplice: Řezníčka ve slibné šanci zablokoval Králik

České Budějovice - Teplice: Čolič si počkal na Grigarův pohyb a poslal míč na druhou stranu, 2:0

České Budějovice - Teplice: Radosta naivně přišel o míč. Vzápětí daroval domácím penaltu

České Budějovice - Teplice: Řezníček nedal stoprocentní gólovku a nevěřícně se chytal za hlavu!

České Budějovice - Teplice: Moulisovu střelu vyrazil Vorel k Radostovi, ten spálil jasnou tutovku

České Budějovice - Teplice: Střelu Mészároše kryl Grigar s velkými obtížemi

České Budějovice - Teplice: Radosta ve skluzu pálil nad

České Budějovice - Teplice: Talovierov trkl balon do sítě poté, co Grigar neudržel Mršičův roh, 1:0

České Budějovice - Teplice: Vondrášek zavíral zadní tyč a hlavičkoval těsně vedle!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905