SESTŘIH: Jablonec - Příbram 2:1. Bitvu na sněhu otočil dvěma góly Kratochvíl

2
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Jablonce udolali v 16. kole první ligy Příbram po obratu 2:1. Všechny branky v duelu, který provázelo husté sněžení, padly až po přestávce. Hosty poslal ve 49. minutě do vedení Martin Nový, ale hned za tři minuty srovnal Miloš Kratochvíl, jenž pak v 64. minutě dokonal z penalty obrat. Severočeši vyhráli poosmé z posledních devíti kol a upevnili si druhé místo v tabulce. Příbram venku v této ligové sezoně získala jen dva body a zůstává předposlední.

V Jablonci od začátku utkání hustě sněžilo a těžký terén hráčům komplikoval kombinace. Zápas se brzy proměnil především v boj a na šance se dlouho čekalo. V polovině první půle rozhodčí Zelinka hru na chvíli přerušil a nechal pořadatele očistit lajny.

V 41. minutě dostal hlavou do sítě balon Martinec, ale sudí už předtím odpískal domácím útočný faul a branku neuznal. Těsně před pauzou v největší šanci první půle hostující gólman Kočí vychytal jabloneckého Doležala.

Po změně stran přispěl k brankám stále horší stav hrací plochy. Ve 49. minutě po centru z levé strany promáchl domácí Martinec a dorážející Nový napálil balon nekompromisně pod břevno.

Jablonečtí ale už za tři minuty srovnali. Brankář Kočí byl sice u míče dříve než Doležal, ale na zasněženém terénu mu balon vyklouzl a pohotový Kratochvíl z otočky srovnal.

SESTŘIH: Jablonec - Příbram 2:1. Kratochvíl zařídil obrat. Stále drží druhé místo

V 63. minutě pak stejný hráč obrátil skóre. Sudí Zelinka po konzultaci s videorozhodčím a přezkoumání situace u monitoru nařídil po Laňkově ruce ve vápně po centru penaltu a Kratochvíl poslal Kočího na opačnou stranu. Jablonecký záložník, který se před jarní částí sezony uzdravil po zranění, se poprvé v ligové kariéře trefil dvakrát v jednom duelu.

Kratochvíl pak v 75. minutě mohl dokonce završit hattrick, ale v další šanci mířil vedle. Příbram se v pětiminutovém nastavení tlačila za vyrovnáním, dopředu se vysunul i brankář Kočí, ale Jablonec už tři body udržel. Hosté stejně jako ve středeční dohrávce v Českých Budějovicích neudrželi vedení a prohráli 1:2.

Domácí: 53. Kratochvíl, 64. Kratochvíl

Hosté: 49. Nový

Domácí: Hanuš – Krob, Zelený, Martinec, Haitl – Pilař (76. Pleštil), Hübschman (C), Kratochvíl (90+3. Podaný), Považanec, Jovović (85. R. Hrubý) – Doležal.

Hosté: Kočí – Svoboda, Vilotić (68. Hájek), Tregler, Soldát – Nový (78. Januška), T. Pilík (C) (78. Vávra), Vais (68. Dočekal), Zorvan – Laňka (83. Cmiljanović), Voltr.

Domácí: Hrubý, Hrubý, Jeřábek, Chramosta, Ikaunieks, Pleštil, Podaný

Hosté: Melichar, Vávra, Dočekal, Hájek, Cmiljanović, Januška, Kvída

Domácí: Hübschman, Haitl

Hosté: T. Pilík

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

Nejzajímavější momenty zápasu:

Jablonec - Příbram: Jovovič krásně našel Kratochvíla, ten z dobré pozice mířil vedle

Jablonec - Příbram: Kratochvíl proměnil pokutový kop a domácí vedli 2:1!

Jablonec - Příbram: Ruka! Sudí Zelinka po poradě s VARem nařídil pokutový kop
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Příbram: Vyrovnáno! Kratochvíl potrestal chybu Kočího a bylo to 1:1

Jablonec - Příbram: Gól! Nový nekompromisní ranou pod břevno otevřel skóre, 0:1

Jablonec - Příbram: Kočí bravurně zasáhl! Výběhem ztížil a vytěsnil střelu Doležala

Jablonec - Příbram: Martinec se chtěl už radovat z gólu. Vše zastavil faul na Kočího

Jablonec - Příbram: Zápas přerušen! Za hustého sněžení musí v Jablonci uklízet hřiště

Jablonec - Příbram: Skákavá střela Nového mířila těsně vedle

Jablonec - Příbram: Martincova hlavička skončila v náruči Kočího

Jablonec - Příbram: Střela Jovoviče z dálky mířila doprostřed a nenadělala Kočímu problémy

Jablonec - Příbram: Za hustého sněžení odstartoval zápas! Proti slabé střele zasáhl Kočí

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905