SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 0:3. Rozjetí hosté si upevnili třetí místo

Autor: iSport.cz
3
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Slovácka zvítězili v dohrávce 18. ligového kola v souboji o třetí místo v tabulce v Jablonci jasně 3:0. Hosty poslal v první minutě nastavení úvodního dějství do vedení Milan Petržela a po změně stran se už v přesilovce trefili Jan Kliment a střídající Rigino Cicilia. Domácí hráli od 55. minuty bez vyloučeného Vladimira Jovoviče. Slovácko v lize porazilo Jablonec po 13 zápasech.

Tým z Uherského Hradiště vyhrál poosmé z posledních devíti kol a na třetí příčce má před čtvrtým Jabloncem už čtyřbodový náskok. Na druhou Spartu ztrácí Slovácko čtyři body. Severočeši z posledních čtyř ligových duelů třikrát prohráli a jednou remizovali.

Zápas se měl původně hrát 7. února, kvůli nezpůsobilému terénu byl ale odložen. Trávník na jabloneckém stadionu stále není v ideálním stavu a oběma týmům ztěžoval kombinace.

Do základní sestavy Slovácka se vrátil uzdravený Daníček a v šesté minutě měl první náznak šance, jeho hlavička však šla mimo. Na opačné straně v 11. minutě zamířil hlavou nad Martinec.

SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 0:3. Duel o třetí místo opanovali hosté

Na složitém terénu se zpočátku hrálo prakticky bez šancí. V 38. minutě napálil z dálky odražený balon domácí Považanec, ale brankář Nemrava s přehledem zasáhl.

Když už se zdálo, že úvodní dějství skončí bez branek, narazil si po Kalabiškově centru Petržela s Jurečkou a sám před gólmanem Hanušem nezaváhal. Bývalý plzeňský záložník si připsal 49. branku v české lize.

Jablonci zkomplikoval snahu o vyrovnání Jovovič, který v 53. minutě nešetrně zasáhl kopačkou do kolena Klimenta a sudí Hocek mu po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru udělil červenou kartu.

Domácí:

Hosté: 45+1. M. Petržela, 68. Kliment, 79. Cicilia

Domácí: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob – Považanec – Schranz (80. Podaný), V. Kubista (46. R. Hrubý), Kratochvíl (46. Pleštil), Jovović – Doležal (C).

Hosté: Nemrava – Šimko, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Kalabiška – V. Daníček, Havlík (89. Kubala) – M. Petržela (81. Jakub Rezek), L. Sadílek (70. Kohút), Jurečka (81. Reinberk) – Kliment (70. Cicilia).

Jablonec - Slovácko: Pleštil zkoušel z otočky snížit

Jablonec - Slovácko: Protiakci završil Cicilia nechytatelnou bombou, 3:0 pro hosty!

Jablonec - Slovácko: Úplně volný Kliment bodlem zvyšuje na 2:0!

Jablonec - Slovácko: Jovovič prošlápl Klimentovi stehno kolíky napřed, červená po zásahu VAR!

Jablonec - Slovácko: Nádhernou akci zakončil Petržela gólem, 1:0 pro hosty!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905