SESTŘIH: Baník – Jablonec 2:1. Tři penalty, výhru zařídil Azevedo

3
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Hned tři pokutové kopy byly k vidění v utkání 19. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Jabloncem. Zatímco domácí Azevedo v prvním utkání obě penalty proměnil, hostující Miloš Kratochvíl v 62. minutě promarnil jedinečnou možnost na vyrovnání. Jeho pokus z penaltového puntíku lapil brankář Jan Laštůvka. Baník vyhrál 2:1, o jedinou trefu Jablonce se postaral Vojtěch Kubista.

Ostrava na soupeře vyrukovala poněkud netradičně s dvěma útočníky, první šanci na slušně připraveném terénu měl ale soupeř. Doležal v deváté minutě sklepl balon na Jovoviče, jenž i kvůli teči domácího stopera přestřelil.

Ostravě po čtvrthodině vyšel kontr po pravém křídle. Po Fillově centru si Šašinka ve vápnu zpracovával míč zády k brance a hostující hráč ho poslal k zemi. Z nařízené penalty se De Azevedo dloubákem nemýlil.

Radost Baníku ale neměla dlouhého trvání a už po třech minutách ji utnul Kubista. Hostující záložník se prodral do vápna a z poměrně těžkého úhlu překvapil Laštůvku přízemní střelou na zadní tyč.

SESTŘIH: Baník - Jablonec 2:1. Tři penalty, výhru zařídil Azevedo

Baník byl potom častěji u balonu, ale jeho kombinace ve střední části hřiště nebyly nebezpečné. Až v 38. minutě si domácí připravili půdu pro přímočarý průnik do vápna z pravé strany a Fillův vpád po Jánošově pasu zastavil nedovoleným způsobem Jovovič. Brazilský ofenzivní hráč De Azevedo si troufl i na další penaltu, kterou jistě proměnil a připsal si osmý gól v ligové sezoně.

Ještě před poločasem nebyli Ostravané daleko od třetí branky. Holzer se efektně uvolnil v rohu pokutového území a jeho pokus tečoval tyč jablonecké brány.

Martin Fillo z Baníku si kryje míč před jabloneckým kapitánem Jakubem Považancem

Ještě větší příležitost na zvýšení skóre měl v 53. minutě po standardní situaci Šašinka, ale zblízka přestřelil. Pak přišly chvíle Jablonce, který v minulém kole nehrál kvůli nezpůsobilému terénu. Nejdříve se před vápnem uvolnil Považanec a jeho ránu pod břevno vyškrábl Laštůvka. Domácí brankář zazářil i v 62. minutě, když Kratochvílovi zneškodnil penaltu za Šašinkův zákrok na Holíka.

Hosté pokračovali v tlaku, který měl ale jen územní charakter. Jablonečtí sice zatlačili soupeře na svou útočnou polovinu, do šestnáctky se však dostávali jen nákopy, které chytal Laštůvka. Na stále těžším terénu pak už Ostrava těsnou výhru uhájila.

FC Baník Ostrava Vše o klubu ZDE

Klíčové momenty utkání:

Baník - Jablonec: Martinec šlápl na de Azeveda a rozpoutal ostrou strkanici

Baník - Jablonec: Laštůvka zázračně lapil Kratochvílovu penaltu

Baník - Jablonec: Šašinka při snaze o odkop nedovoleně zasáhl Holíka, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Jablonec: Považancův projektil mířící do šibenice skvěle vytáhl Laštůvka

Baník - Jablonec: Po Jánošově standardce pálil zblízka nad bránu Šašinka

Baník - Jablonec: Zeleného teč po Holzerově střele uchránila hosty od třetího gólu v jejich síti

Baník - Jablonec: Azevedo nezaváhal ani podruhé a znovu proměnil penaltu, 2:1

Baník - Jablonec: Jovovič přišlápl Fillovi nohu, druhá penalta pro Ostravu!

Baník - Jablonec: Bleskově srovnáno! Kubista z úhlu překvapil Laštůvku, 1:1

Baník - Jablonec: Azevedo panenkovským dloubákem přelstil z penalty Hanuše, 1:0

Baník - Jablonec: Kubista fauloval ve vápně Šašinku, penalta!

Baník - Jablonec: Jovovičova tečovaná střela skončila nad bránou

FK Jablonec Vše o klubu ZDE

Domácí: 17. de Azevedo, 38. de Azevedo

Hosté: 20. V. Kubista

Domácí: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Ndefe – Jánoš, Tetour (90. Kaloč) – de Azevedo (90. D. Buchta), O. Šašinka (78. Mena), Holzer (80. Svozil) – Zajíc (46. Kuzmanović).

Hosté: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob (78. Chramosta) – Považanec (C) – Schranz (63. Haitl), V. Kubista, Kratochvíl, Jovović (88. Podaný) – Doležal.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905