20. února 2021 • 15:52

SESTŘIH: Pardubice - Baník 3:2. Bitvu v Ďolíčku ovládl rozjetý nováček

11
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Pardubic porazili ve 20. ligovém kole Ostravu 3:2. Východočeši zvítězili ve třetím z posledních čtyř zápasů nejvyšší soutěže a vystřídali Baník na šestém místě neúplné tabulky. Slezané mají přesně opačnou bilanci, v posledních čtyřech kolech třikrát prohráli.

Ligového nováčka poslal v azylu v pražském Ďolíčku do vedení v 41. minutě kapitán Jan Jeřábek, v 74. minutě zvýšil na 2:0 Filip Čihák. Oba si připsali premiérovou trefu v nejvyšší soutěži. Vzápětí snížil Daniel Tetour, ale v 87. minutě vrátil Pardubicím dvougólový náskok střídající David Huf. V první minutě nastavení uzavřel skóre Patrizio Stronati.

Ostravě kvůli zranění vypadl s osmi góly nejlepší ligový střelec týmu De Azevedo. Pardubice si na rozdíl od Baníku vypracovaly v prvním poločase několik šancí, zpočátku se ale nemohly prosadit.

Cadu pálil zpoza šestnáctky ve třetí minutě nad. Ze stejné pozice pak Černý protáhl gólmana Laštůvku, který jeho ránu vyrazil nad břevno. V 16. minutě domácí útočník přistrčil míč ve vápně Hlavatému, jenže hostující brankář jeho pokus zlikvidoval. Poté neuspěl ani Cadu, jehož přízemní střelu Laštůvka vytěsnil na roh.

V 41. minutě se Východočeši dočkali. Jeřábek si na bližší tyč naběhl na Surzynův rohový kop a hlavou přeloboval gólmana Baníku. Sedmatřicetiletý defenzivní záložník na první ligovou branku čekal 14 zápasů.

SESTŘIH: Pardubice - Baník 3:2. Bitva jako řemen, drama nakonec pro Východočechy

Po změně stran hlavičkoval domácí Kostka v 57. minutě nad a v 73. minutě Laštůvka vyrazil Hufův přímý kop. Díky aktivitě střídajícího domácího útočníka zahrávaly Pardubice roh, z něhož Čihák zvýšil na 2:0. Jednadvacetiletý stoper potřeboval na první gól v lize 10 utkání.

O minutu později hosté snížili. Střídající nigerijský záložník Sor, který si ve 20 letech odbyl debut v nejvyšší soutěži, přihrál na penaltový puntík přesně zakončujícímu Tetourovi.

Pojistku Pardubic mohl přidat v 85. minutě Surzyn, ostravského gólmana však neprostřelil. O dvě minuty později ale Huf po Kostkově nahrávce zakončil samostatný únik třetí brankou domácích.

V první minutě nastavení Stronati přesnou hlavičkou ještě vykřesal pro Ostravu naději, na vyrovnání však už hosté nedosáhli. Stoper Baníku skóroval poprvé v ligovém ročníku.

Pardubice oplatily Slezanům podzimní prohru 0:3 a potvrdily, že se jim v Ďolíčku v aktuální ligové sezoně daří. Bodovaly tam v devíti z 10 zápasů a získaly tam 21 z celkových 31 bodů.

Domácí: 41. Jeřábek, 74. F. Čihák, 87. Huf

Hosté: 75. Tetour, 90+1. Stronati

Domácí: Boháč – Prosek, F. Čihák (81. Šejvl), Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Cadu (57. Ewerton), Tischler, Hlavatý (81. Solil), D. Kostka – P. Černý (68. Huf).

Hosté: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Ndefe – D. Buchta (54. Sor), Mena (46. Zajíc), Kaloč (71. Drozd), Tetour, Holzer (80. Juroška) – O. Šašinka (80. Svozil).

Pardubice - Baník: Šašinka stříleným pasem hledal na zadní tyči Zajíce

Pardubice - Baník: Jeřábek prodlužoval míč na zadní tyč, ten překvapivě zapadl do sítě, 1:0

Pardubice - Baník: Famózní Laštůvka vytěsnil umístěnou střelu Cadua vedle pravé tyče

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905